Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Осложнения после бронхита

Ускладнення після бронхіту

Клінічний довідник

Бронхіт - захворювання дихальних шляхів, яке характеризується ураженням слизової оболонки легень і бронхіального дерева.

Захворювання має дві форми:

 1. Гостру;
 2. Хронічну.

Бронхіт гострої форми триває кілька днів і в рідкісних випадках досягає місяця. Симптоми гострого бронхіту практично завжди супроводжуються ГРЗ і проходять при якісному і своєчасному медикаментозному лікуванні.

Хронічна форма захворювання виникає внаслідок патологій органів дихальної системи або при багаторічному палінні. У таких випадках кашель супроводжує людину постійно. Саме хронічна форма бронхіту стає збудником важких ускладнень. Виникають ускладнення через запальних процесів, які згодом призводять до змін тканини бронхів.

Ускладнення при хронічному бронхіті є досить небезпечними для людини, адже можуть вражати  все відділи дихальної системи і навіть зачіпати інші органи людини.

Чому виникають ускладнення бронхіту?

Основними причинами виникнення ускладнення бронхіту у дітей і дорослих, є:

 • Своєчасно не звернення до лікаря;
 • Невірність діагнозу, поставленого спочатку;
 • Порушення приписів лікаря або самостійне лікування;
 • Вікова категорія. Особливо схильні до виникнення ускладнень маленькі діти і літні пацієнти;
 • Схильність до захворювання органів дихальної системи;
 • Тривале куріння і проживання в місцях, з поганим рівнем екології.

Які бувають ускладнення гострого бронхіту?

Ускладненнями гострого бронхіту стають: облітеруючий бронхіоліт, бронхопневмонія і астматичний бронхіт. Всі ці захворювання є вкрай важкими в деяких випадках можуть привести до гострої дихальної і серцевої недостатності.

Ускладнення, що виникають внаслідок хронічного бронхіту:

 • Хронічна обструктивна хвороба легень;
 • Легенева гіпертензія;
 • Емфізема легенів.

Хронічна обструктивна хвороба легень - захворювання, яке характеризується утрудненням дихання, задишкою і особливою слабкістю людини. Причина захворювання, найчастіше криється в тривалому періоді куріння або є наслідком хронічного бронхіту. Захворювання має хронічний характер і з часом тільки прогресує. У багатьох випадках, хвороба призводить до втрати працездатності, а також інвалідності людини. Для діагностики необхідно проводити узі лімфатичних вузлів .

Легенева гіпертензія - захворювання, яке характеризується стійким і прогресуючим підвищенням кров'яного тиску в руслах легеневої артерії. Через постійне прогресування, хвороба може розвинути правошлуночкову серцеву недостатність і внаслідок стати причиною летального результату.

Емфізема легенів - захворювання дихальних шляхів, яке характеризується розширенням грудної клітки і руйнуванням перегородок між альвеолами. Легені збільшуються в обсязі через утворення повітряних порожнин. Захворювання є досить небезпечним для життя людини, вимагає постійного спостереження і лікування препаратами, що знижують бронхіальні спазми.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю