Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Межреберная невралгия при беременности

Міжреберна невралгія під час вагітності

Клінічний довідник

Невралгія небезпечна не лише для жінки, а й для майбутнього малюка. Міжреберна невралгія при вагітності є досить неприємним явищем, тому що патологія завжди супроводжується серйозним больовим синдромом. Неприємні симптоми можуть простежуватися у області ребер, а й у інших частинах тіла.

Міжреберна невралгія під час виношування малюка виникає в результаті того, що матка, що розширюється і збільшується, починає тиснути на нерв між ребрами. Больовий синдром може бути сильним настільки, що іноді жінка навіть не в змозі поворухнутися. Причиною невралгії також може стати переохолодження, застуда, прийом медикаментів. Важливо при виявленні негативних симптомів одразу відвідати лікаря. Лікар після огляду призначить лікування. Якщо лікування не проводити, то можуть виникнути ускладнення, які обернуться проблемами для жінки та малюка.

Симптоматика міжреберної невралгії під час вагітності

Міжреберна невралгія під час вагітності проявляється неприємними симптомами. До основних симптомів можна віднести:

  • Висока пітливість.
  • Судома у м'язах.
  • Постійні та періодичні болі в грудній клітині. Часто біль плутають із болем у серці.
  • При тривалому знаходженні в одному положенні больовий синдром віддає в лопатку або поперековий відділ.
  • Бліді шкірні покриви чи почервоніння.
  • Втрата чутливості окремих ділянках шкірних покривів.

Діагностується захворювання за допомогою ультразвукового дослідження, ЕКГ. Також призначається здавання загального аналізу крові, дослідження МРТ, КТ. Тільки після діагностики може бути поставлений правильний діагноз та призначено ефективне лікування. Самостійно застосовувати будь-які методи терапії заборонено, тому що це може завдати шкоди не тільки майбутній мамі, а й дитині.

Як лікувати міжреберну невралгію у вагітних?

Лікування міжреберної невралгії у вагітних – обов'язковий процес. Важливо звернутися до лікаря та не панікувати, фахівець допоможе.

Якщо виявлено міжреберну невралгію при вагітності, лікування може бути наступним:

  • Знеболення. Біль усувається за допомогою гелів, мазей, кремів, основа яких є бджолиною отрутою. Якщо жінка не має алергії, то ці засоби чудово знімуть біль, релаксують, зігріють м'язи. Мазі наносяться на активні точки. Отрута бджоли стимулює нервові закінчення.
  • Прийом вітамінів. Обов'язково необхідно приймати вітаміни групи В. При дефіциті вітамінів В1, В12 та В6 хвороба прогресує.
  • Анестетики слід приймати лише за призначенням лікаря, оскільки їх прийом у період вагітності не є бажаним. Усунути спазм допоможе новокаїнова блокада або м'язові релаксанти.
  • У гострий період важливо дотримуватися постільного режиму. Спати на твердому ліжку. Крім цього лікар може рекомендувати фізіопроцедури.

Додатково може бути призначене акупунктура, мануальна терапія, точковий масаж. Найчастіше лікар може призначити деякі методи нетрадиційної медицини. Однак слід пам'ятати, що народні рецепти можуть негативно позначитися на здоров'ї. Тим не менш, велику користь принесуть теплі ванни, з додаванням морської солі та шавлії, натирання грудей ялицею, розтирання грудної клітки настоянкою на нирках берези.