Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Мечтая о малыше, позаботьтесь о своем здоровье

Турбота про здоров'я перед плануванням вагітності

Клінічний довідник

Народження дитини - найвагоміший і найщасливіший момент у житті батьків. Кожен хоче, щоб його малюк народився міцним та здоровим. Для цього необхідно підготуватися до довгоочікуваної події треба заздалегідь.

Планування вагітності – це відповідальний крок для обох батьків:

  1. По-перше, потрібно повністю відмовитись від шкідливих звичок. Зловживання алкоголем і куріння вплинуть на плід, що розвивається, а за статистичними даними здатність до зачаття зменшується на 30-40 %.
  2. По-друге, необхідно пройти медичне обстеження на наявність інфекцій та вірусів. Досвідчені спеціалісти проведуть усі необхідні аналізи.

Почати варто з перевірки на групу крові та резус-фактор, це виявить сумісність батьків. Здаємо загальний аналіз сечі, перевіряємо згортання крові та наявність цукру в ній. Майбутній мамі необхідно відвідати гінеколога та провести обстеження родових шляхів. Здати аналізи на ВІЛ, гепатит, хламідії та інші інфекційні захворювання. І не варто забувати про стоматолога, окуліста, кардіолога, уролога. Виявлення відхилень в організмі може призвести до небажаних наслідків, а в деяких випадках – переривання вагітності.

Чому важливо обстежитись завчасно?

Під час вагітності, організм жінки ослаблений, і будь-яке захворювання завдає багато занепокоєння і загроз ще не сформованого малюка. Одним із найпоширеніших і складних інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом, є хламідіоз. Ця інфекція завдає жінці достатньо неприємностей, а для майбутньої мами є ще й небезпечною. У більшості випадків хвороба протікає безсимптомно, тому подружні пари можуть навіть не здогадуватися про наявність інфекції.

Ознаки хвороби:

  • невеликі слизові виділення;
  • несильні болі та свербіж піхви;
  • посилення болю у критичні дні;
  • слабкість, млявість.

Діагностика інфекції досить складна і без кваліфікованого спеціаліста та проведення лабораторних аналізів неможлива. Найбільш точним способом є посів на хламідії.

Лікування хламідіозу відбувається антибактеріальними препаратами та досить тривало. Особливо небезпечна хвороба для вагітної жінки, оскільки може викликати передчасні пологи, викидні, та зараження немовляти при пологах. Тому дуже важливо під час планування вагітності заздалегідь пройти діагностику свого організму.

Хламідіоз та деякі інфекції можуть призвести до такого захворювання, як ерозія. Ерозія шийки матки – це дефект слизової оболонки піхви. Слизова оболонка виснажується і на поверхні шийки виникають виразкові запалення. Жінка не може виявити хворобу самостійно, оскільки вона протікає безсимптомно. Спочатку ерозія є маленькою виразкою або подряпиною, і лікування захворювання на ранній стадії не складає складності.

У ряді випадків тривале сильне запалення може призвести до доброякісної пухлини, а згодом і до онкології. Щоб запобігти захворюванню, потрібно регулярно проходити огляд у фахівця. Терміни та методи лікування залежать від розміру вогнища та індивідуальних особливостей організму. Застосовується медикаментозна терапія, лазерне видалення новоутворення, припікання струмом чи рідким азотом. Не треба тягнути з лікуванням, грамотний фахівець вчасно виявить і складе індивідуальний курс терапії з огляду на ваш вік та гормональний фон.

Плануйте вагітність, стежте за здоров'ям і довгоочікуване маля незабаром порадує вас своїм першим дзвінким голоском.