1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Мечтая о малыше, позаботьтесь о своем здоровье

Турбота про здоров'я перед плануванням вагітності

Клінічний довідник

Народження дитини - важливий момент в житті молодих батьків. Кожен хоче, щоб його малюк народився здоровим. Для цього необхідно заздалегідь почати підготовку і пройти курс планування вагітності

  1. Необхідно відмовитися від шкідливих звичок. Зловживання алкоголем та куріння негативно впливають на розвиток плоду, а здатність до зачаття у батьків знижується на 30-40 %.
  2. Необхідно пройти медичне обстеження на наявність інфекцій та вірусів. Досвідчені фахівці проведуть усі необхідні аналізи.

Перевірка майбутніх батьків на резус-фактор допоможе виявити їх сумісність. Далі - необхідно обом здати загальний аналіз крові та сечі. Жінці обов’язково потрібно пройти огляд у гінеколога, а чоловікові - у уролога. Обом необхідно здати аналіз на ВІЛ, гепатит, хламідії та інші інфекційні захворювання. Не варто ігнорувати здачу якогось з аналізів чи консультацію окуліста - будь-які відхилення показників у батьків можуть призвести до проблем під час вагітності. 

Чому важливо провести усі обстеження заздалегідь?

Під час вагітності організм жінки ослаблений і будь-яке захворювання може загрожувати здоров’ю майбутнього малюка. Одним з найбільш поширених та складних інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом є хламідіоз. У більшості випадків хвороба має безсимптомний перебіг, тому подружні пари можуть навіть не знати про наявність інфекції. 

Ознаками захворювання є:

  • найбільші слизові виділення;
  • несильний біль та зуд піхви;
  • посилення больових відчуттів під час критичних днів;
  • слабкість, млявість.

Діагностика інфекції достатньо складна і неможлива без проведення лабораторних аналізів. Найбільш точним способом є посів на хламідії. 

Лікування хламідіозу проводять антибактеріальними препаратами протягом тривалого часу. У вагітних жінок захворювання може спричинити передчасні пологи, викидні і зараження новонародженого під час пологів. Тому особливо важливо пройти діагностику завчасно. 

Хламідіоз та деякі інфекції можуть призвести до ерозії. Ерозія шийки матки - це дефект слизової піхви. Слизова оболонка стоншується і на поверхні шийки виникають запалення. Жінка не може виявити захворювання сама, так як перебіг його безсимптомний. Спочатку ерозія являє собо. маленьку язву чи царапину і на початковій стадії лікування не є складним. 

Тривале сильне запалення може призвести до розвитку доброякісної пухлини, а далі і до онкології. Щоб попередити захворювання необхідно регулярно проходити огляд у фахівця. Терміни та методи лікування залежать від розміру огнища та індивідуальних особливостей організму. Застосовується медикаментозна терапія, лазерне видалення утворення, припалювання током чи рідким азотом. 

Плануйте вагітність, слідкуйте за своїм самопочуттям і зовсім скоро здоровий малюк порадує своїм першим дзвінким голосом.