Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Мануальная терапия при беременности

Мануальна терапія при вагітності

Клінічний довідник

У період вагітності, практично кожна жінка стикається з почуттям тяжкості і болями в спині. Це особливо стосується дівчат, які раніше не займалися спортом і мають слабкі м'язи спини. У період виношування плоду, відбувається перевантаження організму, особливо страждає хребет. Якщо у жінки є старі травми або хронічні хвороби, то в період вагітності вони можуть проявиться в особливо гострій формі. Сильні болі в різних відділах спини можуть свідчити про  зміни, які відбулись у кістковому апараті хребта. Ці зміни неминучі, адже саме так плід має можливість розташується в утробі.

Мануальна терапія - професійний ручний вплив на організм людини. Мануальний терапевт за допомогою рук легко визначає обмежені функції  руху тканин, сприяє їх коригуванню. У період вагітності, мануальний терапевт особливо м'яко впливає на тканини, виключає різкі повороти і силовий вплив.

Показання для мануальної терапії в період вагітності:

  • Слабкість м'язів внаслідок відсутності фізичної підготовки у жінки;
  • Больові відчуття, що локалізуються в тазостегнових суглобах, в області хребетного стовпа;
  • Набряки, нестабільність артеріального тиску (різкі підвищення);
  • Болі, що виникають в організмі внаслідок стресу і переживання;
  • Токсикоз, порушення роботи внутрішніх органів.

Природно, перед відвідуванням мануального терапевта, жінці необхідно проконсультуватися з лікуючим лікарем-терапевтом, який веде вагітність.

Особлива складність полягає в тому, що повне обстеження хребта і інших суглобів, при виношуванні плоду, жінка пройти не може. І лікарям необхідно орієнтуватися виходячи з клінічних ознак.

При лікуванні, терапевт м'яко впливає на пов'язані області ураженого відділу хребта. З цієї причини, від больових відчуттів, що виникають в попереку, лікар може позбавити маніпуляціями в шиї. Професіонали мануальної терапії використовують найбільш щадні методи корекції і не приносять шкоди майбутньої матері і дитині.

Особливо важливо, щоб лікар медичної клініки, був в курсі всіх фізіологічних особливостей вагітності. Прикладом є той факт, що поріг збудливості стає вище перед пологами. І тому потрібно регулювати силу впливу на певні точки.

Коли протипоказана мануальна терапія?

Спеціальних протипоказань до мануальної терапії під час вагітності немає. Лише тільки в випадках особливих патологій, слід утриматися від відвідування мануального терапевта. Такими патологіями вважаються:

  • Загроза викидня;
  • Загроза передчасних пологів;
  • Загроза відшарування плаценти.

При виникненні больових відчуттів в різних відділах хребта, пацієнта слід провести консультацію з терапевтом.