Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Лечение пупочной грыжи у ребенка

Лікування пупкової грижі у дитини

Клінічний довідник

Грижа формується внаслідок випинання внутрішніх органів через грижові ворота в грижовий мішок. У дітей причиною появи пупкової грижі може бути погано перев’язана пуповина чи скупчення газів у животі. Також патологія може розвинутися внаслідок сильного крику, плачу малюка. 

Пупкова грижа - одне з найпоширеніших дитячих захворювань, що потребують хірургічного втручання. Патологія виникає в період новонародженості, протягом перших 30 днів життя дитини. Помітити грижу можна візуально, пупок випинається приблизно на 2 см вперед. Однак, випинання пупка може бути і анатомічною особливістю тому самостійно діагностувати захворювання не можна. Необхідно звернутися до дитячого хірурга чи педіатра. 

Симптоми, що можуть свідчити про наявність грижі:

  1. Випинання пупка.
  2. Сильний плач дитини.
  3. Тривожність.
  4. Температура.

Утиск у новонароджених зустрічається рідко, проте, однак, якщо помічені негативні симптоми, слід звернутися до лікаря. Тільки фахівець може правильно встановити діагноз, призначити ефективне лікування. Зазвичай проводиться операція видалення пупкової грижі, але іноді грижа проходить сама. Хірургічне втручання проводять зазвичай, коли дитині виповниться 5 років.

Чому з’являється грижа?

Спадковість - головна причина розвитку патології. За статистикою, якщо у батька чи матері в дитинстві була грижа, то ймовірність близько 70%, що вона буде і у малюка. Також грижа може бути наслідком неправильно обрізаної пуповини. 

Спровокувати патологію можуть:

  1. Закрепи.
  2. Сильний надривний плач.
  3. Скупчення газів.

Зазвичай вміст грижового мішка - це частина кишківника. Іноді випинання може бути настільки сильним, що видно перистальтику кишківника і процес просування їжі стравоходом. Це лякає дорослих, але абсолютно безпечно для дитини. В будь-якому випадку необхідно звернутися до педіатра та хірурга, які вирішують, що робити далі. 

Лікування та відновлення

Після того як батьки з дитиною відвідають хірурга, практично завжди він рекомендує почекати з операцією. Операцію зазвичай роблять у 5-6 років. Операція з видалення пахової грижі проводиться в цьому ж віці - хлопчикам, за наявності болю, дівчаткам обов'язково, оскільки патологія може спровокувати проблеми з вагітністю.

Пупкові грижі у дітей схильні до спонтанного закриття. Закриття дефекту проходить самостійно, якщо дефект пупкового кільця менше півтора сантиметра. Якщо самолікування не відбулося, робиться операція, зазвичай показано лапароскопію. Якщо розмір випинання дуже великий, хірург може прийняти рішення про проведення оперативного втручання у віці 3-4 років.

Призначається і консервативне лікування, масаж, фізіопроцедури. Масаж черевної стінки повинен проводити лікар ЛФК. Самостійно робити якісь маніпуляції, і тим більше проводити вправлення не можна. Другий вид масажу, що рекомендується, - це масування живота. Після того як буде проведена терапія, важливо дотримуватися дієти, стежити за тим, щоб дитина не піднімала тяжкості, намагалася нормалізувати харчування, щоб не було запорів. Зазвичай, після терапії та відновлення, рецидивів не буває.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Шепетько-Домбровський Олексій Георгійович

Лікар-хірург вищої категорії, проктолог, кандидат медичних наук, PhD

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо