Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Лечение пупочной грыжи у ребенка

Лікування пупкової грижі у дитини

Клінічний довідник

Грижа формується внаслідок випинання внутрішніх органів через грижові ворота в грижовий мішок. У дітей причиною появи пупкової грижі може бути погано перев’язана пуповина чи скупчення газів у животі. Також патологія може розвинутися внаслідок сильного крику, плачу малюка. 

Пупкова грижа - одне з найпоширеніших дитячих захворювань, що потребують хірургічного втручання. Патологія виникає в період новонародженості, протягом перших 30 днів життя дитини. Помітити грижу можна візуально, пупок випинається приблизно на 2 см вперед. Однак, випинання пупка може бути і анатомічною особливістю тому самостійно діагностувати захворювання не можна. Необхідно звернутися до дитячого хірурга чи педіатра. 

Симптоми, що можуть свідчити про наявність грижі:

  1. Випинання пупка.
  2. Сильний плач дитини.
  3. Тривожність.
  4. Температура.

Тільки лікар може діагностувати грижу. Зазвичай дітям проводять операцію з видалення (у віці після 5 років), але іноді грижа проходить сама.

Чому з’являється грижа

Спадковість - головна причина розвитку патології. За статистикою, якщо у батька чи матері в дитинстві була грижа, то ймовірність близько 70%, що вона буде і у малюка. Також грижа може бути наслідком неправильно обрізаної пуповини. 

Спровокувати патологію можуть:

  1. Закрепи.
  2. Сильний надривний плач.
  3. Скупчення газів.

Зазвичай вміст грижового мішка - це частина кишківника. Іноді випинання може бути настільки сильним, що видно перистальтику кишківника і процес просування їжі стравоходом. Це лякає дорослих, але абсолютно безпечно для дитини. В будь-якому випадку необхідно звернутися до педіатра та хірурга, які вирішують, що робити далі. 

Лікування та відновлення

В більшості випадків хірург призначає оперативне втручання. Операцію проводять у віці 5-6 років. Операцію з видалення пахової грижі дітям проводять в цьому ж віці, щоб надалі уникнути проблем зі здоров’ям. 

Пупкові грижі у дітей можуть зникати самі. Це відбувається, якщо дефект пупкового кільця менше, ніж півтора см. Якщо грижа дуже велика, то операцію проводять раніше - у 3-4 роки. 

Час від часу дітям призначають і консервативне лікування - масаж, фізіопроцедури. Їх повинен проводити кваліфікований фахівець. Самостійно проводити будь-які маніпуляції заборонено. Після проведення терапії важливо слідкувати за харчуванням малюка, слідкувати, щоб дитина не піднімала важких предметів. Рецидиви після терапії майже не зустрічаються. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю