онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Лечебная гимнастика для профилактики простатита

Лікувальна гімнастика для лікування простатиту

Клінічний довідник

Простатит - захворювання, яке характеризується запальним процесом передміхурової залози. Хвороба є однією з найбільш поширеною серед загального числа уражень урологічного характеру.

Залоза простати відноситься до другорядних репродуктивних чоловічих органів. Через простату проходить уретра, і тому при збільшенні розмірів простати, порушується нормальний вихід рідини через сечовивідний канал. Основними симптомами простатиту є утруднене сечовипускання, внаслідок збільшення розмірів простати.

Причини розвитку простатиту:

  • Малорухливий спосіб життя. Через те, що ми більшість часу проводимо сидячи, в органах малого тазу відзначається погіршення нормального кровопостачання. Застій крові провокує патологічний розвиток хвороботворних бактерій, які спричиняють виникнення простатиту;
  • Знижений імунітет. Низький імунітет, шкідливі звички і неправильне харчування сприяють розвитку простатиту. З огляду на ці факти, імунітет пацієнта значно слабшає і стає більш вразливим до бактеріальних і інфекційних уражень;
  • Перенесені раніше урологічні і венеричні захворювання;
  • Травми органів малого таза.

Лікування простатиту

При лікуванні аденоми простати, пацієнту може бути призначена (в залежності від форми хвороби, показань і протипоказань), медикаментозне або хірургічне лікування.

Медикаментозне проводиться на всіх стадіях і формах хвороби, включає в себе прийом антибактеріальних засобів, препаратів, що нормалізують кровообіг, протизапальних і знеболюючих ліків.

Хірургічні втручання показано при абсцесі простати або при повній неможливості самостійного сечовипускання.

Лікувальна гімнастика при аденомі простати

Для профілактики, а також лікування простатиту, медиками розроблений спеціальний комплекс вправ. Гімнастика спрямована на поліпшення кровопостачання і зняття больових відчуттів в органах малого таза.

Основні вправи, які показані при простатиті:

  • Вправи Кегеля. Система включає в себе комплекс вправ для зміцнення м'язів, прилеглих до простати. Однією із вправ є самостійний контроль над сечовипусканням. Пацієнту потрібно під час сечовипускання напружити м'язи і зупинити струмінь. Скорочення м'язів покращує кровопостачання передміхурової залози. Вправа слід проводити регулярно, але не варто перенапружуватися. Другою поширеною вправою Кегеля для профілактики простатиту є стискання і разжимание ануса. Легкість вправи дозволяє проводити її регулярно, незалежно від місця розташування;
  • Йога. Плюс йоги полягає в легкому напруженні м'язів всього тіла, але відсутності важких і різких рухів. Суть йоги при простатиті полягає в позах - асанах, які слід повторити і затриматися від декількох секунд до кількох хвилин. Регулярне виконання асан дозволяє відчути кожен м'яз, поліпшити кровообіг, активізувати судинний і нервовий апарат передміхурової залози;
  • Лікувальна фізкультура. Існує безліч вправ загальнозміцнюючої дії. До них відносять напівприсід, почерговий підйом ніг в стоячому положенні, в лежачому положенні стискання м'яча стегнами, вправа «берізка».

Також, в комплекс відновлювальних і профілактичних вправ входить прийняття контрастного душу, який покликаний підвищити кровотік.

Слід чергувати прохолодну воду з теплою по 30 секунд кожної. Тривалість процедури не повинна перевищувати 3 хвилини, а проводити рекомендовано перед сном.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю