Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Лечебная гимнастика для профилактики простатита

Лікувальна гімнастика для профілактики простатиту

Клінічний довідник

Простатит - захворювання, яке характеризується запальним процесом передміхурової залози. Хвороба є однією з найбільш поширеною серед загального числа уражень урологічного характеру.

Залоза простати відноситься до другорядних репродуктивних чоловічих органів. Через простату проходить уретра, і тому при збільшенні розмірів простати, порушується нормальний вихід рідини через сечовивідний канал. Основними симптомами простатиту є утруднене сечовипускання, внаслідок збільшення розмірів простати.

Причини розвитку простатиту:

  • Малорухливий спосіб життя. Через те, що ми більшість часу проводимо сидячи, в органах малого тазу відзначається погіршення нормального кровопостачання. Застій крові провокує патологічний розвиток хвороботворних бактерій, які спричиняють виникнення простатиту;
  • Знижений імунітет. Низький імунітет, шкідливі звички і неправильне харчування сприяють розвитку простатиту. З огляду на ці факти, імунітет пацієнта значно слабшає і стає більш вразливим до бактеріальних і інфекційних уражень;
  • Перенесені раніше урологічні і венеричні захворювання;
  • Травми органів малого таза.

Лікування простатиту

При лікуванні аденоми простати, пацієнту може бути призначена (в залежності від форми хвороби, показань і протипоказань), медикаментозне або хірургічне лікування.

Медикаментозне проводиться на всіх стадіях і формах хвороби, включає в себе прийом антибактеріальних засобів, препаратів, що нормалізують кровообіг, протизапальних і знеболюючих ліків.

Хірургічні втручання показано при абсцесі простати або при повній неможливості самостійного сечовипускання.

Лікувальна гімнастика при аденомі простати

Для профілактики, а також лікування простатиту, медиками розроблений спеціальний комплекс вправ. Гімнастика спрямована на поліпшення кровопостачання і зняття больових відчуттів в органах малого таза.

Основні вправи, які показані при простатиті:

  • Вправи Кегеля. Система включає в себе комплекс вправ для зміцнення м'язів, прилеглих до простати. Однією із вправ є самостійний контроль над сечовипусканням. Пацієнту потрібно під час сечовипускання напружити м'язи і зупинити струмінь. Скорочення м'язів покращує кровопостачання передміхурової залози. Вправа слід проводити регулярно, але не варто перенапружуватися. Другою поширеною вправою Кегеля для профілактики простатиту є стискання і разжимание ануса. Легкість вправи дозволяє проводити її регулярно, незалежно від місця розташування;
  • Йога. Плюс йоги полягає в легкому напруженні м'язів всього тіла, але відсутності важких і різких рухів. Суть йоги при простатиті полягає в позах - асанах, які слід повторити і затриматися від декількох секунд до кількох хвилин. Регулярне виконання асан дозволяє відчути кожен м'яз, поліпшити кровообіг, активізувати судинний і нервовий апарат передміхурової залози;
  • Лікувальна фізкультура. Існує безліч вправ загальнозміцнюючої дії. До них відносять напівприсід, почерговий підйом ніг в стоячому положенні, в лежачому положенні стискання м'яча стегнами, вправа «берізка».

Також, в комплекс відновлювальних і профілактичних вправ входить прийняття контрастного душу, який покликаний підвищити кровотік.

Слід чергувати прохолодну воду з теплою по 30 секунд кожної. Тривалість процедури не повинна перевищувати 3 хвилини, а проводити рекомендовано перед сном.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Бугрименко Дмитро Віталійович

Лікар-уролог, лікар-хірург першої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо