Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Когда необходимо обращаться к эндокринологу?

Коли необхідно звернутися до ендокринолога?

Клінічний довідник

Шалений темп життя не дозволяє людині приділяти достатньо уваги своєму здоров’ю. Робота, діти, домашні справи, купівлі, розваги - ось основні пріоритети для більшості людей. Рідко зустрічаються пацієнти, які добровільно звертаються за допомогою до лікаря з метою профілактичної консультації. А особливо рідко звертаються до ендокринолога. 

Коли звертатися до ендокринолога?

Ендокринна система відіграє важливу роль в організмі людини. Вона контролює різні процеси, які відбуваються в організмі. Ендокринна система нерозривно пов’язана з гормонами, які забезпечують потребу в енергії, впливають на загальне самопочуття. Можна перерахувати багато випадків, коли консультація ендокринолога є вкрай необхідною. 

Симптоми, з якими варто звернутися до лікаря:

  • сильна пітливість, поганий сон;
  • жінка чи чоловік дізналися про діагноз безпліддя;
  • порушено ліпідний обмін;
  • часто виникає прискорене серцебиття;
  • людина регулярно відчуває слабкість.

Також до ендокринолога варто звернутися якщо у вас з’явився біль у кістках чи суглобах, погіршився стан волосся та нігтів. Прийти на консультацію варто навіть у випадках, якщо за короткий відрізок часу сильно змінилися показники ваги в одну чи іншу сторону.

Важливість профілактичних оглядів

Навіть якщо симптоми ендокринних захворювань відсутні, проходити профілактичний огляд раз на рік необхідно. 

Жінкам, що невдовзі планують вагітність рекомендований обов’язковий огляд у гінеколога-ендокринолога. Люди, що страждають на патології щитоподібної залози, цукровий діабет, інсульт, повинні постійно консультуватися з лікарем, щоб підтримувати показники у нормі. 

Чому не можна нехтувати консультацією у ендокринолога? Тому що захворювання ендокринної системи тривалий час можуть не давати про себе знати. Тим часом захворювання стають сильнішими і погіршують наше здоров’я. 

Якщо при плануванні вагітності ендокринолог призначить майбутній мамі УЗД малого тазу, пройти процедуру можна в медичному центрі “Омега-Київ”. Це обстеження дозволяє виявити наявність патологій у жінок. 

Проходьте регулярні огляди і будьте здорові. 

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо