Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Какие позы занимать для здорового и безопасного сна при грыже позвоночника?

Які пози займати для здорового і безпечного сну при грижі хребта?

Клінічний довідник

Хребетна грижа - захворювання, при якому людина відчуває абсолютно нестерпні болі, пов'язані зі зміщенням та деформацією міжхребцевого диска. При зміні звичного положення, диск тисне на корінці нервів і провокує запальні процеси. Тяжкість захворювання характеризується больовим синдромом. У деяких випадках біль сягає такого порога, що пацієнт потребує постільного режиму і позбавляється працездатності на невизначений період.

Лікування хребетної грижі передбачає кілька методів, серед яких - медикаментозне усунення болю. Як правило, це прийом знеболюючих препаратів в період загострення хвороби. У багатьох випадках при хворобах міжхребцевих дисків, лікар вертебролог може призначити проведення курсу масажної терапії. Цей метод дозволяє зменшити відчуття болю, та заспокійливо діє на уражені зони.

При хребетній грижі, особливо важливо дотримуватися рекомендацій стосовно не лише медикаментів та масажу, а також і спокійного повноцінного сну. Сон - час відпочинку кожної людини, адже саме в цей період організм може повноцінно відпочити, розслабитися і набратися енергії для ефективної роботи на наступний день. Особливо важливо стежити за власним сном і дотримуватися деяких правил пацієнтам, що страждають на хребетну грижу:

  • Постіль хворого повинна бути максимально комфортною. Як правило, при міжхребцевій грижі, особливо корисним є  матрац, що не прогинається, з досить м'якою поверхнею. Це пояснюється саме тим, що уражені ділянки хребта не будуть придавлені і не спричинять  різку появу болю;
  • Під час сну, пацієнту рекомендовано спати на боці, при цьому трохи підгинаючи ноги до живота. Також рекомендовано сон на спині, з обов'язковою наявністю подушок під ногами. Ці пози під час сну дозволяють максимально убезпечити хребет від різких рухів, надмірного тиску і навантажень. Особливо рекомендовано уникати сну на животі;
  • Навіть в теплу пору року, хворим на хребетну грижу, слід берегтися від переохолодження і укриватися хоча б легким пледом. У холодну пору, при необхідності можна скористатися грілками;
  • При наявності регульованого ліжка, пацієнту необхідно віддати перевагу саме такому варіанту. Перед сном ліжко можна налаштувати на напів-сидяче положення тулуба. У деяких клінічних випадках, саме таке положення сприяє зменшенню болю в спині.

При виникненні будь-яких змін або загостренні болю в період сну, пацієнту слід звернутися в клініку для проведення МРТ, лікарського огляду та призначення знеболюючих медикаментів.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю