онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Как выяснить причину бесплодия

Як виявити причину безпліддя?

Клінічний довідник

Якщо протягом 1-3 років статевого життя без контрацепції вагітність не настає, лікарі рекомендують почати обстеження. Повний перелік досліджень складають індивідуально по показникам. У більшості випадків вдається виявити патологію, що перешкоджає зачаттю та виношуванню вагітності. При яких симптомах необхідно одразу звернутися до лікаря?

 • нетипові виділення зі статевих органів (гній, слиз);
 • зуд, біль та роздратування слизової статевих органів;
 • висип, ерозії, пухирці, плями на слизовій статевих органів;
 • часте сечовиділення, печіння та різь в уретрі;
 • зниження якості ерекції у чоловіків;
 • порушення менструального циклу чи болючі менструації у жінок.

Ці ознаки можуть вказувати на наявність інфекційних захворювань. Лікування чоловічого безпліддя починається з консультації у уролога. Стандартне лікування включає:

 1. Спермограма. Тест перевіряє життєздатність сперматозоїдів. Якщо результати вказують на порушення, необхідно повторно здати через 14 днів. 
 2. MAR-тестування. Уточнює, чи впливає імунна система на процес сперматогенезу. 
 3. ТРУЗД, рентгенографія. Оцінюється прохідність сім’явивідних протоків, стан передміхурової залози та яєчок. Якщо є підозри на наявність патології судин статевого члену, призначають доплерографію. 
 4. ІФА, ПЛР для виявлення патогенних мікроорганізмів. 
 5. Тест на генетичне безпліддя та аналіз на рівень статевих гормонів. 
 6. Аналізи: крові, сечі, визначення групи крові та резус-фактору, біохімічний аналіз крові.

Після отримання результатів лікар або призначає терапію, або дає направлення на додаткові дослідження. Наприклад, якщо ТРУЗД вказує на гіперплазію простати, проводиться біопсія з подальшим гістологічним дослідженням матеріалу. Лікарі вважають, що для усунення безпліддя вигідніше спочатку проводити обстеження чоловіку, а потім - жінці. 

Жіноче обстеження коштує дорожче, особливо якщо потрібна гістероскопія. Гістероскопію проводять після УЗД органів малого тазу, в тому випадку, якщо потрібно уточнити стан здоров’я матки. Під час процедури може підтвердитися підозра на міому, кісту, поліпи чи ендометріоз. Якщо у лікаря є підозра, що у пацієнтки непрохідність труб чи полікістоз яєчників, використовують лапароскопію.

Лікування та діагностика проводяться протягом 1 процедури. Гінекологи рекомендують здавати аналізи на інфекції до проведення малоінвазивних діагностичних процедур. Усунення патогенної мікрофлори знижує потенційний ризик ускладнень. За статистикою лише 5% пар мають ідіопатичне безпліддя, тобто, медики не можуть з’ясувати причину порушення репродуктивної функції. В такому випадку необхідно звернутися до фахівця з психосоматики або психотерапевта. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю