Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Как выяснить причину бесплодия?

Як виявити причину безпліддя?

Клінічний довідник

Якщо протягом 1-3 років статевого життя без контрацепції вагітність не настає, лікарі рекомендують почати обстеження. Повний перелік досліджень складають індивідуально по показникам. У більшості випадків вдається виявити патологію, що перешкоджає зачаттю та виношуванню вагітності.

Коли потрібно відвідати лікаря?

 • нетипові виділення зі статевих органів (гній, слиз);
 • зуд, біль та роздратування слизової статевих органів;
 • висип, ерозії, пухирці, плями на слизовій статевих органів;
 • часте сечовиділення, печіння та різь в уретрі;
 • зниження якості ерекції у чоловіків;
 • порушення менструального циклу чи болючі менструації у жінок.

Ці ознаки можуть вказувати на наявність інфекційних захворювань. Лікування чоловічого безпліддя починається з консультації у уролога. Стандартне лікування включає:

 1. Спермограма. Тест перевіряє життєздатність сперматозоїдів. Якщо результати вказують на порушення, необхідно повторно здати через 14 днів. 
 2. MAR-тестування. Уточнює, чи впливає імунна система на процес сперматогенезу. 
 3. ТРУЗД, рентгенографія. Оцінюється прохідність сім’явивідних протоків, стан передміхурової залози та яєчок. Якщо є підозри на наявність патології судин статевого члену, призначають доплерографію. 
 4. ІФА, ПЛР для виявлення патогенних мікроорганізмів. 
 5. Тест на генетичне безпліддя та аналіз на рівень статевих гормонів. 
 6. Аналізи: крові, сечі, визначення групи крові та резус-фактору, біохімічний аналіз крові.

Після отримання результатів лікар або призначає терапію, або дає направлення на додаткові дослідження. Наприклад, якщо ТРУЗД вказує на гіперплазію простати, проводиться біопсія з подальшим гістологічним дослідженням матеріалу. Лікарі вважають, що для усунення безпліддя вигідніше спочатку проводити обстеження чоловіку, а потім - жінці. 

Жіноче обстеження коштує дорожче, особливо якщо потрібна гістероскопія. Гістероскопію проводять після УЗД органів малого тазу, в тому випадку, якщо потрібно уточнити стан здоров’я матки. Під час процедури може підтвердитися підозра на міому, кісту, поліпи чи ендометріоз. Якщо у лікаря є підозра, що у пацієнтки непрохідність труб чи полікістоз яєчників, використовують лапароскопію.

Лапароскопія у Києві в хорошій приватній клініці коштує недешево, але дає інформативні результати. Лікування та діагностика проводиться за 1 процедуру. Гінекологи рекомендують здавати аналізи на інфекції до малоінвазивних діагностичних процедур. Усунення патогенної мікрофлори знижує потенційний ризик ускладнень. За статистикою, лише 5% пар мають ідіопатичну безплідність, тобто медицина не може з'ясувати причину порушення репродуктивної функції. У такій ситуації потрібно звернутися до спеціаліста з психосоматики, дипломованого та компетентного психотерапевта.