Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Герпес генитальный и беременность

Генітальний герпес та вагітність

Клінічний довідник

Генітальний герпес є вірусним захворюванням, що пов’язане з ураженням слизових оболонок статевих органів. Захворювання вирізняється інкубаційним періодом, що триває від двох до десяти діб. Після можуть з’явитися перші симптоми генітального герпесу. 

Клінічна картина лікування захворювання характеризується легким поколюванням та почервонінням у ділянці висипання. Потім з’являються пухирці заповнені рідиною. Паралельно пацієнт відчуває сильний зуд, печіння, набряки. Іноді буває підвищена температура тіла, головний біль. 

За кілька днів пухирці починають лопатися, а внаслідок них утворюються невеликі язви на статевих органах. Під час сечовиділення можуть початися больові відчуття. Протягом 14 днів язви загоюються, а всі симптоми первинного герпесу зникають. 

Подальші рецидиви захворювання називають вторинним герпесом, перебіг симптомів відбувається у легшій формі. Варто пам’ятати, що лікування є лише комплексом мір для усунення клінічних проявів. Повністю вилікувати вірус неможливо. 

Жінки, що планують вагітність або вже вагітні мають бути надзвичайно уважними до свого здоров’я. Адже вірус передається не лише статевим шляхом, а і під час пологів від мами до дитини. 

Чим небезпечний генітальний герпес для новонароджених?

Генітальний герпес під час вагітності може спричинити викидень, внутрішньоутробну загибель плоду, вроджені патології. Тому відчуваючи будь-які прояви хвороби необхідно негайно звернутися до лікаря. 

Особливу небезпеку несе первинний генітальний герпес. При зараженні первинною формою захворювання у жінки відсутні антитіла - імуноглобуліни G та М. Це означає, що вірус без перешкод може впливати на плід і призвести до:

  1. викидню;
  2. вроджених патологій;
  3. ураження головного мозку дитини;
  4. ураження печінки;
  5. завмерша вагітність.

Імовірність ураження та патології плода при первинній формі перебігу генітального герпесу становить 75%. Тому за наявності симптомів та ознак даної недуги у вагітної жінки може бути проведено додаткове УЗД малого тазу, можливий прийом протигерпетичних препаратів, а також проведення пологів за допомогою кесаревого розтину.

Якщо ж у вагітної жінки вторинна форма перебігу генітального герпесу, тобто його рецидив, то ймовірність серйозних ускладнень є значно нижчою. Так, при рецидиві у плода рідко спостерігаються вроджені потворності або ушкодження внутрішніх органів, оскільки в організмі матері присутні антитіла, які захищають плід від впливу вірусу.

Однак ймовірність зараження дитини під час пологів становить до 5%, тому лікар може призначити додаткові дослідження, наприклад дослідження крові або аналіз сечі, при необхідності. Також показано обробку шкіри дитини та родових шляхів матері антисептиками, а з метою профілактики може бути призначений ацикловір з 36 тижнів вагітності.

Слід пам'ятати, що генітальний герпес є серйозною недугою, перебіг якої може ускладнити чи спровокувати різні запальні процеси, як у жіночому, так і чоловічому організмі. Наприклад, лікування аденоми простати може бути значно ускладненим запальними процесами, які спровоковані генітальним герпесом у чоловіків. Тому ця недуга вимагає негайного лікування у представників обох статей.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Олексієнко Лариса Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо