онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Герпес генитальный и беременность

Генітальний герпес та вагітність

Клінічний довідник

Генітальний герпес є вірусним захворюванням, що пов’язане з ураженням слизових оболонок статевих органів. Захворювання вирізняється інкубаційним періодом, що триває від двох до десяти діб. Після можуть з’явитися перші симптоми генітального герпесу. 

Клінічна картина лікування захворювання характеризується легким поколюванням та почервонінням у ділянці висипання. Потім з’являються пухирці заповнені рідиною. Паралельно пацієнт відчуває сильний зуд, печіння, набряки. Іноді буває підвищена температура тіла, головний біль. 

За кілька днів пухирці починають лопатися, а внаслідок них утворюються невеликі язви на статевих органах. Під час сечовиділення можуть початися больові відчуття. Протягом 14 днів язви загоюються, а всі симптоми первинного герпесу зникають. 

Подальші рецидиви захворювання називають вторинним герпесом, перебіг симптомів відбувається у легшій формі. Варто пам’ятати, що лікування є лише комплексом мір для усунення клінічних проявів. Повністю вилікувати вірус неможливо. 

Жінки, що планують вагітність або вже вагітні мають бути надзвичайно уважними до свого здоров’я. Адже вірус передається не лише статевим шляхом, а і під час пологів від мами до дитини. 

Чим небезпечний генітальний герпес для новонароджених?

Генітальний герпес під час вагітності може спричинити викидень, внутрішньоутробну загибель плоду, вроджені патології. Тому відчуваючи будь-які прояви хвороби необхідно негайно звернутися до лікаря. 

Особливу небезпеку несе первинний генітальний герпес. При зараженні первинною формою захворювання у жінки відсутні антитіла - імуноглобуліни G та М. Це означає, що вірус без перешкод може впливати на плід і призвести до:

  1. викидню
  2. вроджених патологій
  3. ураження головного мозку дитини
  4. ураження печінки

Ймовірність ураження і патології плоду складає 75%, якщо у майбутньої мами є первинний генітальний герпес. Тому при наявності симптомів та ознак захворювання жінці додатково проводять УЗД малого тазу та, за потреби, призначають протигерпесні препарати. Народжує жінка за допомогою кесаревого розтину. 

Якщо у вагітної жінки вторинна форма перебігу генітального герпесу, то ймовірність ускладнень значно нижча. При рецидиві захворювання рідко бувають вроджені патології чи пошкодження внутрішніх органів, оскільки в організмі матері є антитіла, що захищають плід від впливу вірусу. 

Ймовірність зараження дитини під час пологів дорівнює 5%, тому лікар може призначити додаткові дослідження, наприклад, аналіз крові та сечі. З профілактичною метою лікар також може призначити ацикловір. 

Генітальний герпес - це небезпечне захворювання. Його появу та перебіг можуть спровокувати чи ускладнити запальні процеси в жіночому чи чоловічому організмі. Тому надзвичайно важливо обом партнерам вчасно проходити обстеження та профілактичні заходи.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю