Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Дерматоскопия – простой способ предупредить рак кожи

Дерматоскопія – простий спосіб запобігти раку шкіри

Клінічний довідник

Дерматоскопія – ефективний неінвазивний метод дослідження шкірного покриву з метою діагностики меланоми та інших злоякісних новоутворень. Родимки, родимі плями, папіломи, гемангіоми, кератоми та інші утворення на шкірі досліджуються за допомогою спеціального апарату – дерматоскопа. Прилад багаторазово збільшує і підсвічує потрібну область, дозволяючи виявити небезпечні патології на ранніх стадіях.

Показання до дерматоскопії

Проконсультуватися у дерматолога, пройти дерматоскопію необхідно за будь-яких підозрілих змін на шкірі.

"Тривожні дзвіночки":

 • Вже наявна родимка (невус) – асиметричної форми, з нерівними, нечіткими краями, неоднорідного забарвлення з різкими переходами, розмір утворення понад 6 мм, тим більше, якщо спостерігається його збільшення.
 • Випадкове травмування невуса.
 • У зоні шкірного утворення відчувається поколювання, свербіж.
 • Нова родимка (або кілька) виникла нещодавно.
 • Поява темної плями або ущільнення коричневого, чорного або червоного кольору.

Навіть якщо зовнішніх змін немає, деяким категоріям людей рекомендують дерматоскопію проходити щорічно з метою профілактики раку.

У зоні ризику:

 • Люди зі світлою шкірою, безліччю родимок на тілі (понад 50 штук), з невусами, локалізованими в місцях постійного механічного впливу.
 • Співробітники шкідливих виробництв.
 • Жінки приймають оральні контрацептиви довше 1 року.
 • Любителі засмагати на сонці або в солярії.
 • Ті, у найближчих родичів яких виявлена ​​меланома.

Регулярне обстеження родимок на тілі може врятувати життя. Дерматоскопія – швидкий, інформативний та комфортний для пацієнта вид діагностики, нетравматична альтернатива хірургічному втручанню (висічення невуса з подальшим гістологічним аналізом).

Як проходить процедура дерматоскопії?

У сучасній дерматоскопії використовуються цифрові апарати з відеокамерою високої роздільної здатності та спеціальним програмним забезпеченням. За допомогою багаторазового збільшення та поляризаційних фільтрів дерматоскоп дає можливість досліджувати епідерміс до папілярного шару дерми. Лікар робить виміри досліджуваної зони, визначає характер країв невуса, оцінює структуру його поверхні, глибину проникнення пігментованих клітин у шкірний покрив, наявність капілярів, що живлять утворення.

Підсумки огляду обробляються комп'ютером і виводяться на монітор у вигляді графіка, з якого  видно, до якої з трьох колірних зон відноситься новоутворення:

 • до білої – безпечне доброякісне;
 • жовтої – відносно безпечне: ризик переродження є, необхідно спостерігатися;
 • червоної – висока ймовірність переродження в злоякісну пухлину.

Дані огляду залишаються в базі і застосовуються надалі для контролю динаміки розвитку патології.

Види дерматоскопів

За принципом формування сигналу дерматоскопи бувають:

 • Аналогові – для дослідження утворень на шкірі лікар дивиться у збільшувальний об'єктив дерматоскопа. Такі апарати можуть бути підключені до смартфона або цифрової камери для моніторингу динаміки захворювання.
 • Цифрові – апарат обладнаний вбудованою камерою. Проводячи дослідження (відеодерматоскопію), дерматолог дивиться не через об'єктив дерматоскопа, а на екран цифрової камери.

Типи дерматоскопів за характером джерела світла:

 • Неполяризовані – найефективніші вивчення поверхневих шарів шкіри. Вимагають застосування спеціальної рідини (імерсійної олії або гелю) та контакту об'єктива зі шкірою. З недоліків – недостатня візуалізація глибших шарів та необхідність дезінфекції після кожного використання.
 • Поляризовані – можуть бути контактними та безконтактними. Поляризоване світло дозволяє точніше візуалізувати підповерхневі шари, розташовані в дермі або нижніх структурах епідермісу.
 • Гібридні апарати можуть використовувати як поляризоване, так і неполяризоване світло, із застосуванням імерсійних рідин і без них.

Дерматоскопія – незамінний та безпечний метод діагностики захворювань шкіри, дозволений як дорослим, так і дітям. Будьте уважні до свого здоров'я. Своєчасне виявлення злоякісних патологій, таких як меланома, має життєво важливе значення, адже на ранніх стадіях хворобу можна вилікувати.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Дідик Марина Михайлівна

Лікар-дерматолог першої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо