Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Клінічний довідник

Токсоплазмоз - захворювання, яке виникає при зараженні організму паразитом. Найчастіше, передається через контакт з кішками, переливання крові або при поїданні сирого м'яса. Особливої ​​небезпеки, для дорослої і здорової людини, захворювання не несе. Особливо схильні до небезпеки вагітні жінки, адже зараження токсоплазмозом може привести до порушення розвитку малюка. У деяких випадках, патології настільки серйозні, що є несумісними з життям. Зараження токсоплазмозом на ранньому терміні має низьку ймовірність, але при цьому наслідки навпаки вкрай серйозні. Однак, при зараженні на більш пізніх стадіях, організм малюка більш стійко переносить хворобу і наслідки є не настільки згубними.

Як виявити токсоплазмоз?

Для діагностики на токсоплазмоз необхідно провести спеціальний аналіз на ToRCH-інфекції. Цей аналіз виявляє велику кількість інфекційних захворювань, які можуть згубно позначитися на розвитку малюка або ж привести до летального результату.

Як проявляється токсоплазмоз?

Інфекційне захворювання має кілька форм, і відповідно може бути:

  • Гострим;
  • Очним;
  • Вродженим;
  • Церебральний.

Токсоплазмоз гострої форми, в організмі дорослої і здорової людини проявляється практично невідчутно. Але трапляються випадки, коли можуть виникнути деякі симптоми: найчастіше у хворих на токсоплазмоз спостерігається збільшення лімфовузлів в зоні пахв, шиї, підщелепних і пахових лімфовузлів. Запальний процес обов'язково супроводжується підвищенням температури тіла, нерідко вона досягає 39 градусів.

Можливо запаморочення, нудота і больові відчуття в м'язах. У деяких клінічних випадках, хворий може відчувати дискомфорт в правому боці, пов'язаний зі збільшенням печінки. Найчастіше, напади проходять самостійно, але все ж слід звернутися до лікаря за консультацією.

Як виглядає токсоплазмоз?

Токсоплазмоз очної форми відрізняється пізнім проявом, і проявляється різким болем в очах, почуттям туману і незначною втратою зору. У занедбаній формі, захворювання може призвести до повної втрати зору.

Природжений токсоплазмоз передається від матері до дитини в період вагітності. Найчастіше, це захворювання призводить до викидня.

Церебральна форма токсоплазмозу супроводжується запаленням мозку. Найбільш часто, захворювання цього типу виникає у хворих, які страждають ВІЛ інфекцією та зниженим імунітетом. При захворюванні на церебральний токсоплазмоз, симптоми можуть бути такими: постійні головні болі, втрата координації тіла, що веде до паралічу. Якщо не лікувати церебральний токсоплазмоз, це може привести пацієнта до стану коми.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю