Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo
Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Клінічний довідник

Токсоплазмоз - захворювання, яке виникає при зараженні організму паразитом. Найчастіше, передається через контакт з кішками, переливання крові або при поїданні сирого м'яса. Особливої ​​небезпеки, для дорослої і здорової людини, захворювання не несе. Особливо схильні до небезпеки вагітні жінки, адже зараження токсоплазмозом може привести до порушення розвитку малюка. У деяких випадках, патології настільки серйозні, що є несумісними з життям. Зараження токсоплазмозом на ранньому терміні має низьку ймовірність, але при цьому наслідки навпаки вкрай серйозні. Однак, при зараженні на більш пізніх стадіях, організм малюка більш стійко переносить хворобу і наслідки є не настільки згубними.

Як виявити токсоплазмоз?

Для діагностики на токсоплазмоз необхідно провести спеціальний аналіз на ToRCH-інфекції. Цей аналіз виявляє велику кількість інфекційних захворювань, які можуть згубно позначитися на розвитку малюка або ж привести до летального результату.

Як проявляється токсоплазмоз?

Інфекційне захворювання має кілька форм, і відповідно може бути:

  • Гострим;
  • Очним;
  • Вродженим;
  • Церебральний.

Токсоплазмоз гострої форми, в організмі дорослої і здорової людини проявляється практично невідчутно. Але трапляються випадки, коли можуть виникнути деякі симптоми: найчастіше у хворих на токсоплазмоз спостерігається збільшення лімфовузлів в зоні пахв, шиї, підщелепних і пахових лімфовузлів. Запальний процес обов'язково супроводжується підвищенням температури тіла, нерідко вона досягає 39 градусів.

Можливо запаморочення, нудота і больові відчуття в м'язах. У деяких клінічних випадках, хворий може відчувати дискомфорт в правому боці, пов'язаний зі збільшенням печінки. Найчастіше, напади проходять самостійно, але все ж слід звернутися до лікаря за консультацією.

Як виглядає токсоплазмоз?

Токсоплазмоз очної форми відрізняється пізнім проявом, і проявляється різким болем в очах, почуттям туману і незначною втратою зору. У занедбаній формі, захворювання може призвести до повної втрати зору.

Природжений токсоплазмоз передається від матері до дитини в період вагітності. Найчастіше, це захворювання призводить до викидня.

Церебральна форма токсоплазмозу супроводжується запаленням мозку. Найбільш часто, захворювання цього типу виникає у хворих, які страждають ВІЛ інфекцією та зниженим імунітетом. При захворюванні на церебральний токсоплазмоз, симптоми можуть бути такими: постійні головні болі, втрата координації тіла, що веде до паралічу. Якщо не лікувати церебральний токсоплазмоз, це може привести пацієнта до стану коми.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Самосійна Оксана Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо