Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Возможно ли лечение ВИЧ?

Чи можна вилікувати ВІЛ?

Клінічний довідник

Багато медичних центрів пропонують пацієнтам комплексне обстеження на ВІЛ, СНІД та спеціальну медикаментозну терапію. Рання діагностика допомагає підтримувати якість та продовжуваність життя пацієнта. Діагностика складається з декількох етапів, адже на початкових стадіях хворобу виявити складно, а на пізніх стадіях воно майже не піддається лікуванню. 

Виявлення захворювання

Лікування ВІЛ та СНІД зазвичай проводиться анонімно і починається з комплексного обстеження пацієнта на наявність антитіл у крові, що активізуються при потраплянні віруса в організм. 

Для обстеження застосовують такі методи:

 1. Імуноферментний аналіз чи Elisa. Це метод ранньої діагностики, який проводять вже через три тижні після можливого інфікування. 
 2. Імуноблотинг. Це аналіз крові, що проводиться для перевірки сумнівних показників першого дослідження. Аналіз можуть проводити щотри місяці  до отримання точного результату. 
 3. Метод прямого виявлення ВІЛу та СНІДу, шляхом  визначення в крові ДНК та РНК вірусу, притаманного пацієнтам з цими захворюваннями. 
 4. Визначення рівня лімфоцитів СД4 в крові, які руйнують СНІД. 
 5. УЗД та консультації фахівців суміжних спеціальностей (у разі потреби). 

Сучасні методи діагностики та новітнє обладнання забезпечують точність результатів. Після здачі усіх лабораторних аналізів пацієнт може пройти в клініці спеціальну медикаментозну терапію. 

Медикаментозна терапія

Лікування ВІЛ та СНІД здійснюється в умовах медичного закладу під контролем фахівців. Терапію проводять антиретровірусними, антимікробними та антигрибковими медичними препаратами. 

Тривалість лікування та комплекс ліків буде залежати від стадії розвитку захворювання:

 1. Терапія антиретровірусними препаратами здійснюється на ранніх стадіях інфікування СНІДом, при вагітності матері з метою зниження ризику внутрішньоутробного інфікування плоду. Вони використовуються як в комплексі терапії, так і при монотерапії.
 2. Антимікробні препарати вводять в організм за допомогою внутрішньовенних ін’єкцій як в процесі лікування, так і після нього. 
 3. Антигрибкові препарати вводять як з основними ретровірусними засобами, так і окремо після лікування. 

Лікування ВІЛ інфекції триває довго, деякі препарати можуть викликати побічні реакції організму. Тому фахівці підбирають підхожі препарати для кожного клінічного випадку і супроводжують пацієнта увесь період терапії. 

Профілактика ВІЛ та СНІД

 1. Профілактика туберкульозу та пневмонії у людей з ВІЛ та СНІД включає щорічне планове обстеження. Необхідно пройти МРТ, УЗД та рентгенографію.
 2. Профілактика новоутворень та інфекцій, що можуть супроводжувати захворювання. Включає скринінг методом УЗД та магнітно-резонансної діагностики. 
 3. Лабораторно-мікроскопічні обстеження дозволяють пацієнтам тримати під контролем стан свого організму.

Обстеження пацієнтів з ВІЛ та СНІД проводять фахівці вузьких спеціальностей. Основна мета досліджень - заздалегідь виявити можливі ускладнення, щоб докласти зусиль та покращити якість та тривалість життя пацієнта. 

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю