онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Чем отличаются бородавки от папиллом?

Чим відрізняються бородавки від папілом?

Клінічний довідник

На тілі практично кожної людини періодично виникають різні прищики, бородавки і папіломи. Найбільш часто, всі три види новоутворень виникають в організмі в залежності від стану імунітету. Важливо розуміти, що такі новоутворення не можна самостійно знищувати, а також всі вони мають особливі причини виникнення.

Бородавки - доброякісні утворення на шкірі людини. Розмір утворень найбільш часто коливається приблизно від 2 до 8 міліметрів. Поверхня у бородавок нерівна, шорстка, а колір найчастіше світлий, допустимі випадки сірого або коричневого відтінку. Існує три різновиди бородавок:

  • Прості;
  • Плоскі;
  • Підошвенного типу.

Бородавки можуть передаватися контактно-побутовим шляхом, що особливо відрізняє їх від прищів або папілом.

Що стосується папілом, то вони проявляються на тілі людини круглої форми, можуть мати широку основу або бути звисаючими на тонкій «ніжці». Також, як і у бородавки, розмір папіломи може бути різним і варіюватися від 1 мм до 10 міліметрів.

Найбільш часто папіломи виникають внаслідок вірусних захворювань, перенесених хвороб шлунка або ж після тривалої терапії лікарськими препаратами.

При виникненні будь-якого новоутворення на поверхні шкіри, не потрібно займатися самолікуванням. Людині необхідно звернутися в клініку, пройти повне медичне обстеження і отримати кваліфіковану допомогу.

Основні відмінності бородавок від папілом:

  • Шляхи зараження. Крім зниженого імунітету, бородавки в організмі людини можуть виникнути внаслідок прямого контакту із зараженою людиною. У той же час папіломи можуть виникнути в місцях з високим рівнем вологості, а точніше після відвідування басейну, сауни, аквапарку;
  • Зовнішній вигляд. На зовнішній вигляд, освіти ідентичні і відрізнити їх можна тільки лише придивившись. Бородавки є круглими, середньої щільності утвореннями. При цьому папілома - м'яке опукле освіту, яке може бути звисає на тонкій «ніжці»;
  • Місце виникнення. Найбільш часто папіломи виникають в пахвових западинах, на спині, шиї або в області статевих органів. Для бородавок, найбільш характерно розташування на ліктях, колінах, на фалангах пальців і на волосистій частині голови.

Не варто забувати, що самостійно знищувати і відривати новоутворення не можна. Подібні дії можуть привести до поширення вірусу на шкірі. Також, до бородавок і папіломи необхідно ставитися з обережністю, уникати травмування або дряпання.

Відносно способів видалення, тут також присутні відмінності. Для лікування папіломавірусу використовують такі методи:

  • радіохвильовий;
  • лазерний;
  • хірургічний;
  • Замороження азотом.

При виникненні подібних новоутворень, пацієнту слід негайно звернутися в клініку і провести ретельну діагностику, отримати рекомендації на рахунок ефективного лікування.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю