Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Клінічний довідник

За статистикою, понад 90% чоловіків та жінок, що страждають на трихомоніаз, звертаються за допомогою до лікаря на пізніх стадіях захворювання, коли хвороба вже набула хронічної форми. Це спричинено тим, що перебіг захворювання часто безсимптомний і перші ознаки пацієнти відчувають аж на пізній стадії. 

Лікування трихомоніазу - тривалий процес, а захворювання є одним з найбільш підступних у медицині. Прихований характер розвитку інфекції, а також високий ризик захворіти під час незахищеного статевого контакту перетворили трихомоніаз в актуальну проблему сучасної медицини. 

Зафіксовано багато випадків, коли захворювання спричиняє ускладнення, наприклад, запальні захворювання органів малого тазу, простати у чоловіків та безпліддя у жінок. Тому варто пам’ятати, що профілактика набагато простіше, ніж лікування. 

Профілактика трихомоніазу

Спочатку необхідно визначити, що таке трихомоніаз. Це інфекційне ураження органів сечостатевої системи бактерією «Trichomonas vaginalis», що поширюється статевим шляхом. Питання профілактики та своєчасного лікування обумовлене:

  • показником поширюваності – у понад 50% чоловіків та жінок є ускладнення. 
  • змішаним характером перебігу захворювання (це не моноінфекція, а трихомонадно-бактеріальна інфекція)

Найкращим способом профілактики захворювання є використання презервативів під час статевого акту, а також проходження профілактичних оглядів у лікаря. 

Безсимптомний перебіг захворювання може тривати кілька років і пацієнт не буде про неї знати та лікувати. Причиною звернення до медичного закладу є поява симптомів та ускладнень на фоні розвитку трихомоніазу. 

У чоловіків трихомоніаз викликає простатит, а в процесі поширення захворювання можливі ускладнення, такі як рубцювання тканин, кисти, каміння. Найбільш небезпечним ускладненням є склероз простати, коли акт сечовиділення стає майже неможливим. Також хвороба може уразити сім’яні пузирки, органи мошонки. Діагностика захворювання включає УЗД малого тазу та додаткових клінічних аналізів. 

Не менш небезпечним захворювання є і для жінок, оскільки внаслідок ускладнень може знадобитися оперативне втручання для повної чи часткової резекції статевих органів. Підставами для операції може бути гнійне запалення в органах малого тазу. Причинами розвитку трихомоніазу у жінок може бути зниження імунітету, аборти, пологи, введення внутрішньоматкових контрацептивів. 

Існує хибне твердження, що трихомоніаз не серйозне захворювання. Але можливі наслідки ми вказали вище. Тож пам’ятайте, профілактика - це завжди швидше, ніж тривале лікування запущених форм захворювань.

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю