Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Клінічний довідник

За статистикою, понад 91% чоловіків і жінок, які страждають на трихомоніаз, звертаються до лікаря на пізній стадії захворювання, коли недуга набула хронічної форми. Це зумовлено безсимптомним характером перебігу захворювання та появою перших ознак дискомфорту тільки на пізній стадії.

Лікування трихомоніазу – це дуже трудомісткий процес, а сама недуга вважається однією з найпідступніших у медицині. Прихований характер розвитку інфекції, а також високий ризик захворіти при незахищеному статевому контакті перетворив трихомоніаз на актуальну проблему сучасної охорони здоров'я.

У сучасній медичній практиці представлено величезну кількість випадків і фактів, коли ця хвороба викликала тяжкі ускладнення, наприклад, запальні захворювання органів малого тазу, простатит у чоловіків та безпліддя у жінок. Тому слід пам'ятати, що профілактика захворювання набагато простіша, ніж його лікування.

Профілактика трихомоніазу

Спочатку необхідно визначитися з тим, що являє собою трихомоніаз. Це інфекційне ураження органів сечостатевої системи людини бактерією «Trichomonas vaginalis», яке набуває все більшого спектру поширення. Отже, питання профілактики та своєчасного лікування цього захворювання обумовлено:

  • показником поширеності – понад 50% серед чоловіків та жінок;
  • високим відсотком ускладнень;
  • змішаним характером перебігу захворювання (це не моноінфекція, а трихомонадно-бактеріальна інфекція).

Найкращим способом профілактики такої недуги медики вважають захищені статеві контакти та регулярні огляди у лікаря, що дозволить вчасно виявити захворювання.

Однак насправді хвороба найчастіше безсимптомно протікає роками без належного лікування. Приводом для звернення до медичного закладу є симптоми ускладнень, що з'явилися, на тлі розвитку трихомоніазу.

Так, у чоловіків трихомонади викликають простатит, а з подальшим поширенням хвороби можливі ускладнення у вигляді рубцювання тканин, кіст, каменів. Найважчим ускладненням вважається склероз простати, коли акт сечовипускання стає практично неможливим. Також можуть уражатися насінні бульбашки, органи мошонки. Діагностика масштабів та ступеня таких уражень може вимагати детального дослідження із застосуванням УЗД малого тазу та додаткових аналізів, наприклад, аналіз сечі.

Для жінок це захворювання є ще більш небезпечним, оскільки у занедбаних випадках представниці прекрасної статі ризикують опинитися на хірургічному столі з перспективою повного чи часткового видалення статевих органів. Такий результат можливий з появою гнійного запалення органів малого таза. До речі, у жінок перші симптоми трихомоніазу можуть спровокувати зниження імунітету, аборти, пологи, введення внутрішньоматкового контрацептиву.

Оманливе переконання, що трихомоніаз є несерйозним захворюванням, змушує багатьох пацієнтів відкладати візит до лікаря або початок лікування. Тому слід пам'ятати про можливі наслідки, віддаючи перевагу профілактиці, а чи не лікуванню запущених хронічних форм недуги.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Бугрименко Дмитро Віталійович

Лікар-уролог, лікар-хірург першої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо