Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Боль в спине при наклонах

Біль у спині під час наклонів

Клінічний довідник

Біль у спині - симптом, який знайомий майже всім офісним співробітникам, а також людям, яким за сорок років. Найбільш часто причиною виникнення больових відчуттів є хвороби опорно-рухової системи, невралгія або звичайне перевтома.

Причини виникнення болю в спині при нахилах:

  • Тривале перебування в незручному положенні, перевтома.
  • Хвороби опорно-рухової системи.
  • Невралгія.
  • Наслідки травм.

При щоденному і тривалому сидячому положенні, у людини можуть виникати різкі больові відчуття в спині. Найбільш часто вони відчуваються при нахилах корпусу. Біль провокує тиск всередині дисків, яке в сидячому положенні найбільш яскраво виражається. Щоб уникнути болю, необхідно вибирати спеціальне крісло, яке анатомічно підходить для щоденної роботи за комп'ютером. Також, щоб запобігти напруга шийних м'язів, рекомендовано вибирати крісло із спеціальним валиком для підтримки шиї.

Під час робочого дня рекомендовано періодично здійснювати розминку, яка ефективно розслаблює м'язи і усуває больові спазми. З дозволу вертебролога, пацієнт може відвідувати сеанси лікувальної фізкультури, яка сприяє лікуванню болю в спині.

У багатьох випадках, біль в спині або при нахилах, може виникати внаслідок хронічних хвороб опорно-рухового апарату.

Найбільш поширеними є:

  • Радикулопатія. Це хвороба, яка виникає внаслідок запалення одного з корінців спинномозкового нерва. Одним з основних симптомів є різкий біль в спині, що досягає такого рівня, що нахилиться практично неможливо;
  • Хвороба Бехтерева. Хвороба, яка характеризується хронічним ураженням хребта і суглобів. Першою ознакою захворювання є біль в поперековому відділі хребта;
  • Хребетна грижа. Хвороба, при якій відбувається запально-дегенеративне захворювання;
  • Остеопороз. Це захворювання кісток, яке виникає внаслідок нестачі кальцію в організмі. Крім больових відчуттів при нахилах, основною ознакою є крихкість кісток і часті переломи;
  • Міозит. Хвороба характеризується запальним процесом в м'язах шиї, грудній клітки, стегон, спини. При нахилах або будь-яких інших рухах, відчувається різкий біль.

Біль у спині, особливо різко відчутна при нахилах, може бути симптомом неврологічного захворювання. До них відносяться різні запалення, серед яких можуть бути інфекційні ураження, що виникають в головному або спинному мозку. Обмеження нерва, переохолодження або протяг - можуть стати причиною різкого болю в поперековому відділі.

Також, деструктивні зміни і порушення хребта внаслідок пухлин або туберкульозу - можуть бути причиною виникнення болю в спині або в поперековому відділі.

Якщо в минулому були травми хребта, то велика ймовірність виникнення хронічних болів, які будуть значно посилюватися при нахилах. У таких випадках необхідно завжди під рукою мати крем або мазь із знеболюючим ефектом.

Для того, щоб результативно запобігти болю у поперековому відділі при нахилах, необхідно достовірно знати причину його виникнення. Не варто займатися самолікуванням, це може ще більше погіршити ситуацію або привести до непоправних наслідків. При першому випадку різкого болю, необхідно звернутися в клініку, пройти комплексне обстеження і дізнатися діагноз.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Волинська Людмила Олександрівна

Лікар-невролог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо