Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Аритмия при беременности: чем опасна?

Аритмія при вагітності чим небезпечна?

Клінічний довідник

Аритмія - захворювання серцево-судинної системи, при якому відбувається нестабільна послідовність скорочень серцевих м'язів. У міокарді розташовується скупчення нервової тканини, і клітин і генеруються імпульси. І якщо відбувається порушення роботи хоч одного елемента, виникає аритмія.

Відвідування кардіолога при веденні вагітності, має особливе значення для здорового розвитку плоду і безпеки матері. У період виношування, жіночий організм найбільш схильний до різних змін через порушення звичного гормонального фону. У багатьох вагітних може розвинутися аритмія, яка раніше ніяк не проявляється в організмі і взагалі не було ніяких захворювань і порушень в роботі серцево-судинної системи. Напади аритмії негативно позначаються на самопочутті вагітної жінки, викликають дискомфорт і в особливо запущених стадіях можуть нести загрозу життю матері і дитини.

Причини виникнення аритмії при вагітності:

 • Раніше наявні захворювання серцево-судинної системи, вроджені та набуті вади.
 • Дихальна недостатність, що виникла внаслідок захворювання органів дихальної системи.
 • Хронічні захворювання судин і центральної нервової системи.
 • Генетична схильність до захворювання.
 • Захворювання ендокринної системи.
 • Куріння і зловживання спиртними напоями.
 • Порушення з боку шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишковий тракт).

Які форми аритмії виникають при вагітності?

Як відомо, аритмія має кілька форм протікання і в залежності від цього можуть відрізнятися симптоми.

 • Екстрасистолія. Найбільш поширена форма аритмії, яка проявляється незначними ледь відчутними болями в грудній клітці і збоєм серцевого ритму. Незважаючи на легкість форми захворювання, все ж слід негайно звернутися в клініку на обстеження.
 • Миготлива аритмія – форма захворювання, яка є більш небезпечною і може спровокувати кисневе голодування у дитини. При цій формі аритмії, вагітній жінці рекомендовано знаходиться під постійним наглядом лікарів. Досить поширені випадки, коли миготлива аритмія ставала причиною викидня або передчасних пологів.
 • Синусова аритмія несе найбільш важкі наслідки і загрожує розвитком серйозних захворювань серцево-судинної системи. Головним симптомом синусової аритмії є нестабільний ритм, який незалежно від оточуючих умов частішає або різко сповільнюється.

Основні симптоми аритмії при вагітності:

 • Запаморочення, пульсуючий біль у скронях, туман перед очима.
 • Нестабільність серцевого ритму, різкі почастішання або уповільнення темпу.
 • Виникнення задишки в стані спокою, відсутність апетиту.
 • Нудота, нестача повітря і відчуття задухи.

При виношуванні плоду, жіночий організм схильний до всіляких змін в організмі внаслідок збільшеного навантаження в два рази. Тому, майбутній мамі необхідно постійно проходити обстеження досвідченого лікаря-кардіолога.

Лікування аритмії при вагітності

Лікування екстрасистолії при вагітності не вимагає прийому спеціальних препаратів і не є протипоказанням до пологів. При синусовый аритмії, захворювання може нести загрозу майбутный матері і дитині, тому необхідно проводити комплексну діагностику організму. Найбільш сильно зміни будуть помітні при електрокардіографії, але також важливо провести УЗД при вагітності.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо