Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Аппендицит у ребенка

Якщо дитина скаржиться на болі в животі, то це може бути ознакою запалення апендикса. Дуже важливо відвідати лікаря, який зможе діагностувати хворобу і проведе своєчасне видалення апендициту.

Зазвичай апендикс запалюється у дітей 9-13 років. У дошкільнят усього в 10% випадків. У підлітків в 70% випадків. У новонароджених патологія практично не зустрічається, так як їх травна система слабо розвинена. У дітей після 7 років ознаки апендициту такі ж, як і у дорослого.

Якщо дитина поскаржився на біль в животі, треба за нею поспостерігати, так як деякі діти, боячись операції, можуть збрехати, що больовий синдром пішов. Запалюється апендикс стрімко, і за дітьми можна помітити зміни в поведінці, вони погано сплять, вередують, відмовляються від їжі. Діти не можуть точно сказати, де болить, зазвичай показують на весь живіт.

З симптомів можуть бути присутніми наступні:

  • Підвищення температури.
  • Нудота.
  • Блювота.
  • Розлад шлунково-кишкового тракту.

Якщо батьки помічають, що дитина стала млявою, плаксивою, у неї проявляються негативні симптоми, то необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги, або звернутись до поліклініки самостійно. Тільки лікар може провести діагностику і призначити лікування.

Причини виникнення апендициту

Не дивлячись на розвиненість сучасної медицини, 100% визначити причини розвитку апендициту неможливо. В одному медики впевнені, щоб почалося запалення, в кишечник повинні потрапити бактерії, а просвіт відростка, апендикса повинен бути закупорений. Закритися просвіт може через переїдання насіння, кісточок. Закупорка може бути і каловими масами.

Лікарі виділяють ще кілька причин розвитку патології:

  • Зниження імунітету.
  • Часті хвороби.
  • Глисти.

Операція з видалення апендициту проводиться обов'язково. Дитину поміщають в хірургічне відділення, беруть необхідні аналізи, проводять інструментальне дослідження. Операція зазвичай не смугова.

Які можуть виникнути ускладнення?

Гострий апендицит специфічний. Розвивається патологія стрімко зазвичай у дітей, у дорослих рідше. Лікування завжди хірургічне, зазвичай призначається лапароскопія. Під час хірургічного втручання, робиться кілька невеликих надрізів, в які вводяться інструменти і камера. Лікар бачить зображення на екрані, і робить видалення запаленого відростка.

Дуже важливо звернутися за лікарською допомогою якомога раніше, так як, якщо цього не зробити, можуть розвинутися серйозні ускладнення, які можуть привести і до смерті пацієнта. Ускладнення можуть спостерігатися і після операції. Це може бути погане загоєння ран, нагноєння швів, гематоми, припухлості в області швів, абсцеси. Припухлість і гематома зазвичай зникають самостійно. Найпоширеніше ускладнення - це нагноєння швів. Відбувається це через неякісно проведеної операції, коли хірург не видалив весь гній з черевної порожнини. У цьому випадку лікар призначає курс антибіотиків, рана промивається, і шви накладаються знову.

Найстрашнішим ускладненням є перитоніт і абсцес, вони зазвичай закінчуються смертю маленького пацієнта. Абсцес визначити дуже складно, лікування його проводиться хірургічно. Абсцес розкривається, проводиться очищення, вставляється катетер для відтоку гною. Важливо своєчасно провести лікування, тоді проблем не виникне. Не слід халатно ставитися до здоров'я, особливо, це стосується дітей.