онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Расшифровка МРТ головного мозга

Розшифровка МРТ головного мозку

Діагностичний довідник

Особливості проведення МРТ

З введенням в світову медицину магнітно - резонансної томографії зроблено істотний ривок в діагностиці захворювань головного мозку. В першу чергу, це обумовлено безпечністю застосування, а також високою інформативністю отриманих даних. Нешкідливість МРТ обумовлена ​​тим, що при такому обстеженні на організм не впливає іонізуюче випромінювання.

 Для чого проводять МРТ   

МРТ головного мозку широко застосовується для оцінки стану структури головного мозку, а також виявлення тканинних характеристик. Завдяки цьому вдається вивчати різні патологічні процеси, вірно і своєчасно поставити діагноз, призначати правильне лікування і стежити за динамікою його розвитку.

Завдяки досить високій інформативності на сьогоднішній день МРТ є одним з найбільш точних методів діагностики широкого спектру захворювань головного мозку. Обстеження проводиться в наступних випадках:

  • при атеросклерозі судин головного мозку;
  • інсульті;
  • васкулиті;
  • розсіяному склерозі;
  • аневризмі;
  • при черепно - мозкових травмах.

Також проведення такої процедури рекомендується при сильних головних болях, непритомності, запамороченні, різкому погіршенні зору, зниженні уваги і пам'яті, при порушеннях здатності концентрації, а також при психічних розладах і ускладненнях мови. Особливе значення МРТ грає при діагностиці інсульту. Вона дозволяє розрізняти види ураження судин, визначати точний прогноз розвитку захворювання і подальші перспективи його лікування. У більшості випадків паралельно фахівці дають направлення на загальний аналіз сечі і крові.

Можливості МРТ

Можливості такого виду томографії є ​​практично безмежними. Результати досліджень дають можливість лікарю:

  • отримати інформацію про кровотоці;
  • виявити існуючі вроджені аномалії головного мозку;
  • візуалізувати область ураження черепа при травмі;
  • застосовувати МРТ в ході підготовки до хірургічного втручання.

Контрастність і високу якість зображення дає можливість фахівцеві досліджувати структуру мозку пацієнта у всіх подробицях. МРТ томографія несе відповідальності за достовірність отриманих даних.

Як протікає МРТ

Діагностика виконується на високотехнологічному пристрої. В процесі пацієнт знаходиться в горизонтальному положенні. При цьому голова розташована всередині спеціального апарату (сканера з магнітним полем). МРТ здатна визначати пошкодження, запалення, інфекції, а також пухлини. Інформація, що отримується в якості дослідження, зберігається на комп'ютері. Таким чином, фахівці мають можливість оцінити отримані дані більш детально. Потрібно відзначити, що в більшості випадків консультація хірурга проводиться з проходженням МРТ.

Після цього отримані знімки роздруковуються і складається одна анімація. При цьому зберігається чітка послідовність всіх зображень. Нерідко при проведенні МРТ фахівці намагаються додати в зображення контраст, який дає можливість краще розглянути кровоток, вогнища запалення і окремі види пухлин. Така томографія необхідна для лікування зорових нервів, очей. Вона дозволяє точно визначати місцезнаходження водянки мозку (гідроцефалії).

Діагностика, яка проведена своєчасно, є на сьогоднішній день найбільш вірним і точним методом визначення захворювань на самих різних стадіях. Багато захворювань піддаються лікуванню тільки після проходження пацієнтом томографії. Лікування чоловічого безпліддя, пухлин і слухових нервів проводиться тільки на підставі даних, отриманих в результаті такого обстеження.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю