Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
МРТ зубов

МРТ зубів не проводиться в нашому медичному центрі!

МРТ зубів - це інформативний сучасний метод дослідження. Застосовується для діагностики зубних хвороб, твердих і м'яких тканин щелепи.

У чому полягають особливості процедури?

Під час обстеження пацієнта укладають на вузьку платформу сканера, у положення лежачи на спині. Тіло повинне бути надійно зафіксовано в потрібному положенні, для цього використовують спеціальні ремені і подушки. Після того як людина правильно покладена і зафіксована, платформа починає переміщатися в кільцеву частину скануючого апарата, там вона і залишається протягом усьієї діагностики.

Існують апарати МРТ відкритого типу. В даному випадку випромінююча частина обладнання знаходиться над самою платформою, а пацієнт лежить у відкритому півпросторі. Такий підхід дає можливість провести процедуру особам, які страждають на клаустрофобію. Ще один плюс полягає в тому, що апарат МРТ відкритого типу не має обмежень по вазі досліджуваного.

Результат магнітно-резонансної діагностики - це серія тонких зрізів. З них в подальшому комп'ютерна програма вибудовує тривимірну об'ємну модель досліджуваної зони. В ході процедури досліджуваний не повинен рухатися, так як будь-яка зміна положення тіла може вплинути на чіткість знімків. Тривалість магнітно-резонансної томографії становить близько 30 хвилин.

Коли призначається МРТ зубів?

Показанням для призначення МРТ щелепи і зубів є:

 • Мимовільні, неконтрольовані рухи щелепою.
 • Негативні наслідки після лікування або видалення зубів.
 • Якщо при відкритті або закритті рота виникають спазми щелепних м'язів.
 • Наявність сторонніх звуків під час руху нижньої щелепи в бік, при відкриванні або закриванні рота.
 • Неправильний прикус.
 • Неприємне відчуття і біль під час руху нижньої щелепи або при пережовуванні їжі.
 • Якщо рух нижньої щелепи утруднений з нез'ясованої причини.

Відзначимо, що багато стоматологічних патологій захоплюють не тільки самі зуби, але і тканини, що оточують їх. МРТ сканування призначається для вивчення м'яких тканин порожнини рота. За допомогою такої діагностики виявляються захворювання ясен і зубної пульпи, визначаються запальні процеси оболонок зуба, встановлюється наявність кістозних утворень.

Особливо даний вид дослідження показаний тим людям, які страждають хворобами суглобів нижньої щелепи. Знімки, які видає томограф як результат дослідження, дають можливість фахівцям ретельно вивчити стан хрящів, поверхні суглобів, зміну положення меніска, ушкодження диска суглоба. Особливо важливо проведення МРТ зубів при імплантації, особливо якщо одночасно йде реконструктивна щелепно-лицьова хірургія.

Протипоказання до МРТ зубів

Протипоказання до проведення МРТ зубів такі ж, як і для будь-якої іншої процедури. До них відносяться:

 • Наявність металевих електронних феромагнітних імплантатів, кардіостимуляторів, кровоспинних кліпс, електронних приладів в тілі хворого.
 • Клаустрофобія.
 • При вагітності.
 • Вкрай важкий стан людини.
 • МРТ зубів може бути призначено особам, які мають металеві протези в органах, що не піддаються дослідженню.

Як підготуватися до МРТ дослідження?

Ще одним позитивним моментом проведення МРТ сканування зубів є те, що якоїсь спеціальної підготовки, яка займає тривалий час, не потрібно. Єдине про що не потрібно забувати, це те, що необхідно повідомити фахівця-діагноста про наявність зубних імплантів, брекетів або штифтів. Це пов'язано з тим, що подібні предмети впливають на якість знімків. Лікар з цієї причини не скасує процедуру проведення МРТ, але внесе деякі корективи в обстеження, тобто змінить деякі настройки самого апарату.

Добре буде взяти з собою на обстеження знімок місця, де встановлені імпланти або штифти. Це сильно полегшить завдання.

Робота самого томографа супроводжується сильним шумом. Тому обстежуваному пацієнтові пропонують скористатися спеціальними навушниками або берушами.

За результатами МРТ лікар вивчає пошарове зображення органів і складає висновок. Плюсом МРТ діагностики є можливість передачі знімків на цифрових носіях або по електронному зв'язку через інтернет. Такий підхід дає можливість підвищення якості консультації пацієнтів та забезпечення комплексного лікування хворих, так як можливе залучення фахівців з інших областей медицини. В особливо складних випадках може знадобитися консультація оториноларингологів, щелепно-лицьових хірургів інших лікарів.

МРТ зубів не проводиться в нашому медичному центрі!

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Палийчук Ариадна Владимировна

Автор статті:

Палійчук Аріадна Володимирівна

Завідувач рентгенодіагностичного відділення, лікар-рентгенолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо