Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
МРТ желудка

Шлунок людини - це порожнистий орган організму, що складається з м'язів, він є частиною травного тракту, лежить між стравоходом і кишечником. Основна функція шлунка - це перетравлювання їжі, - це один з найважливіших органів людини, тому навіть найменші збої роботи органу можуть спричинити за собою безліч серйозних наслідків.

МРТ шлунка не є першочерговим дослідженням - при появі перших проблем, необхідно відразу ж звернутися до лікаря. Не інформативність або відсутність будь-яких даних після проведеної гастроскопії, а також неефективність застосовуваної терапії, можуть послужити підставою для направлення на МРТ шлунка.

Також основним показником для призначення МРТ шлунка є підозра на онкологічні захворювання, адже за допомогою томографа можна побачити наявність або відсутність патологічних змін тканин, вже на початкових стадіях виявити захворювання і визначити точне місце знаходження, а також розміри пухлини або метастаз.

Гастроскопия, КТ або МРТ?

Магнітне поле нешкідливе для людини, тому магнітно-резонансна томографія може проводитися багато разів, на відміну від комп'ютерної томографії (КТ), де для отримання знімків застосовуються рентгенівські промені. Крім шкоди від випромінювання, КТ має ряд протипоказань, іноді немає можливості провести дане дослідження.

Гастроскопія є найчастішим  дослідження, що призначається при захворюваннях шлунка, проте це досить неприємна процедура. Також гастроскопія має одну незаперечну перевагу - вона дозволяє максимально точно дослідити й оцінити стан слизової шлунка. Під час процедури гастроскопії можливе проведення лікувальних заходів.

Коли методи первинної діагностики, такі як УЗД, гастроскопія, КТ виявилися малоінформативними і на їх основі неможливо поставити точний діагноз або скорегувати лікування, призначають МРТ. У порівнянні з іншими дослідженнями шлунка - МРТ є найбільш безболісним, безпечним і ефективним способом вивчення проблеми. Вимагає мінімальної підготовки, проведення обстеження максимально комфортні для пацієнта. МРТ шлунка - один з основних способів діагностування раку. Що призначати пацієнтові гастроскопію або МРТ вирішує лікар в кожному окремому випадку.

Які симптоми можуть послужити до подальшого напрямку на МРТ шлунка:

 • часта печія і відрижка;
 • відчуття тяжкості в шлунку, дискомфорт до або після їжі;
 • відсутність апетиту, як наслідок швидка втрата ваги;
 • часта нудота, блювота;
 • непереносимість білкової їжі, коли немає бажання вживати в їжу м'ясо або рибу.

МРТ шлунка може бути призначено в тих випадках, коли:

 • є підозри на новоутворення шлунка і знаходяться поруч органів;
 • існує можливість метастазування з інших органів;
 • необхідний контроль якості минулого лікування;
 • є підозра на аномальну будову шлунка;
 • необхідна оцінка прогресування вже виявлених захворювань;
 • існує ймовірність важких уражень шлунка паразитами.

Підготовка до МРТ шлунка

Щоб магнітно-резонансна діагностика пройшла успішно, необхідна спеціальна підготовка.

За 24 години до процедури обов'язково відмовитися від важко перетравлюваних продуктів на користь легко засвоюваній їжі. Напередодні не можна вживати в їжу м'ясо, гриби, бобові, хлібобулочні вироби і т.д. Рис, овочі і фрукти навпаки сприятимуть дослідженню, так як в них міститься велика кількість клітковини, її радять вживати медики перед МРТ шлунка. Клітковина не перетравлюється шлунком, добре очищає шлунково-кишковий тракт. Також перед процедурою не можна вживати продукти, які викликають газоутворення. Протягом доби необхідно більше пити чистої негазованої води, останній прийом їжі запланувати за 7-8 годин до обстеження. Якщо у пацієнта є проблеми з переварюванням їжі, можна допомогти шлунку і прийняти препарати за кілька годин до МРТ, які сприятимуть поліпшенню травлення і зниженню газоутворення. Пацієнту потрібно морально налаштуватися на те, що протягом 20-40 хвилин йому не можна буде рухатися.

Для більшої інформативності обстеження, перед процедурою пацієнтові дають випити контрастну речовину, зробити це потрібно за одну годину до процедури, далі за півгодини до процедури і безпосередньо перед процедурою. Також для відображення динаміки змін контрастну речовину може бути введено безпосередньо по час процедури внутрішньовенно, таким способом будуть отримані знімки до введення контрастної речовини і після, що згодом допоможе більш точно визначитися з діагнозом.

Протипоказання до МРТ шлунка

Так само, як і при МРТ будь-який інший частини тіла або МРТ дифузії всього тіла абсолютним протипоказанням є:

 • незнімні металеві конструкції в тілі людини;
 • протипоказана процедура вагітним;
 • людям із захворюваннями, при яких людина не може контролювати рухи тіла;
 • людям хворим на клаустрофобію;
 • алергію може викликати контрастна речовина, яка застосовується в дослідженні;
 • людям із захворюваннями печінки;
 • пацієнтам з нирковою недостатністю;

Відносність протипоказань вирішує лікуючий лікар індивідуально.

Як проходить дослідження?

Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти металеві предмети (біжутерію, годинник, ремінь, одяг з металевими деталями). Пацієнт лягає на висувний стіл і закріплюється за допомогою ременів, для запобігання найменшого пересування тіла. Лікар проводить сканування, під час якого пацієнт постійно знаходиться на зв'язку з лікарем.

Під час процедури пацієнт лежить нерухомо протягом 20-40 хвилин, приблизно стільки часу займає обстеження. Поки проводиться сканування, пацієнт може спілкуватися з фахівцем через мікрофон, встановлений в апараті. Після завершення процедури стіл висувається з тунелю томографа, пацієнт звільняється від ременів і встає зі столу, на цьому обстеження закінчується.

Після процедури знімки томографа розшифровуються, описуються лікарем, зазвичай висновок пишеться протягом однієї години, в індивідуальних випадках може знадобитися більше часу. Результати і передбачуваний діагноз пацієнт отримує на руки в роздрукованому або електронному вигляді. До висновку також додаються кілька знімків, які максимально показують існуючу проблему в кількох площинах. Решта знімки також передаються пацієнту в електронному вигляді, за бажанням.

Що показує МРТ шлунка?

 • місце і характер запального процесу;
 • локалізацію, розміри, природу утворення пухлини;
 • причину, яка викликала патологію в шлунку;
 • стан прилеглих лімфатичних вузлів;
 • шлункову кровотечу;
 • стан розташованих поруч органів;
 • наявність стороннього тіла;
 • непрохідність;
 • патологію сфінктера.

Чи безпечно застосування контрастної речовини?

При виключення всіх протипоказань, МРТ із застосуванням контрастної речовини, абсолютно безпечно для людини. Контрастна речовина складається з металу гадолінію та інших хімічних речовин, виводиться з організму нирками, тому МРТ з контрастом не призначається людям з нирковою недостатністю. У рідкісних випадках з'являється алергія на активну речовину препарату, що вводиться. Однак даних неприємностей можна уникнути, заздалегідь вказавши підвищений ризик алергії до одного з компонентів препарату.

У сучасній медицині існує багато способів ранньої діагностики захворювань, одне з обстежень - МРТ шлунка - допомагає лікарям рятувати людей, покращувати якість їхнього життя. Головне вчасно звернутися за допомогою, щоб не втратити дорогоцінний час.