Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
МРТ толстого кишечника

МРТ товстого кишківника

Діагностичний довідник

Магнітно-резонансна томографія є інформаційною технологією при діагностиці товстого кишківника. Вона застосовується в різних медичний сферах. При проведенні досліджень МРТ не може бути використана як основна процедура, тому що вона не дає повної картини в структурі органу.

Корисні посилання:

Запис до фахівців здійснюється за телефонами 0800 75-33-57; 044 333-4-333.

Адреса центру: м Київ, вул. М. Максимовича, 10 (О. Трутенка), вул. А. Малишка,39 

Колоноскопія або МРТ?

Коли захворів кишечник, виразка дає про себе знати, постійно присутній дискомфорт в животі, постає питання, як краще обстежити пацієнта. Медицина на вибір пропонує два способи дослідження, МРТ і колоноскопія. Другий варіант не заслужив популярності у пацієнтів через болісність процедури. Люди скаржаться на дискомфорт при введенні датчика. МРТ в свою чергу, більш комфортна в цьому плані. Процедура не вимагає введення сторонніх предметів в організм людини. Але, про доцільність тієї чи іншої процедури приймає рішення медичний фахівець, виходячи з багатьох факторів, які в сукупності можуть правильно вказати на прийнятний метод дослідження.

У МРТ є обмеження по візуалізація стравоходу, томографія непогано бачить стінки органів, проте якісно визначити витки кишечника, накладені один на один проблематично.

Що можна подивитися застосовуючи МРТ

При використанні подвійного контрастування, можна досліджувати середню область кишечника. Апарат непогано показує номінальні відділи товстої кишки, а також елементи малого таза.

Найбільшу популярність МРТ отримала при дослідженні захворювань товстого кишечника. Це пояснюється відмінним контрастом картинки, при введенні перорально або внутрішньовенно спеціальної речовини, яка робить дослідження більш точним. Такий спосіб оперативно допоможе виявити дрібні та великі кровотечі, місце утворення пухлини, вогнища запалення, поліпи.

Є ситуації, коли протипоказано проводити МРТ. Лікар може заборонити цю процедуру при:

  • аномалії товстої або сигмовидної кишки;
  • сильних кровотечах, а також при виявленні грижі;
  • сильної активності перистальтики;
  • істотних змінах слизової;
  • сильних запаленнях.

Показання до проведення МРТ

МРТ показана при непрохідності кишечника, онкоутвореннях, виявлених конкрементах, доброякісних пухлинах, кровотечі, вродженій аномалії.

Варто відзначити, що МРТ буде малоефективна при початкових стадіях хвороби. У цей період магнітно-резонансна діагностика не дає точної картини через слабкий розвитку аномалії. Але є випадок, наприклад, вагітність або пацієнти у важкому стані, коли МРТ - незамінна діагностична процедура.

Протипоказання до процедури МРТ

Категорично заборонено застосовувати дану процедуру в наступних випадках:

  • Коли у хворого організмі є електронні пристрої або металеві предмети. Такими пристроями є імпланти, інсулінові помпи, кардіостимулятори, кліпси судин, а також ВМС у жінок.
  • Дослідження вимагає від пацієнта повної нерухомості, тому маленьким дітям проблематично проводити процедуру.
  • При вагітності на ранніх термінах також відмовляються від цього способу діагностики. Перед самими пологами допускається проведення процедури, але тільки без введення контрасту.
  • При нирковій недостатності застосування дослідження за допомогою МРТ кишечника можливо тільки після консультації з лікарем, так як процедура при цьому вимагає особливої ​​обережності.
  • У деяких пацієнтів спостерігається непереносимість контрасту. Але це дуже рідкісні випадки, так як до складу контрастуючої рідини входять не алергенні речовини.

На закінчення варто відзначити, що процедура МРТ сканування досить популярна серед населення, через відсутність ведення чужорідних елементів апарату в зону товстого кишечника. При невеликому списку протипоказання, такий метод дослідження застосовується повсюдно.

Результатів обстеження не доводиться довго чекати. Вже через кілька годин, пацієнт отримує висновок.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Палийчук Ариадна Владимировна

Автор статті:

Палійчук Аріадна Володимирівна

Завідувач рентгенодіагностичного відділення, лікар-рентгенолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо