Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
МРТ селезенки

Селезінка - це орган людини, що виконує ряд функцій, пов'язаних з імунітетом і кровотворенням. Саме вона відповідає за синтез білірубіну і є місцем зберігання заліза в організмі. У випадках виникнення хворобливих відчуттів або інших симптомів, що сигналізують про проблеми з функціонуванням селезінки, фахівець призначає МРТ.

Даний вид дослідження допомагає діагностувати ряд захворювань, пов'язаних з порушенням функціонування селезінки:

 • запалення;
 • інфаркт;
 • наявність пухлини або онкологічних новоутворень.

І хоча, в разі видалення органу, пацієнт не помітить особливої ​​різниці у фізичному стані, не можна недооцінювати роль селезінки в організмі людини.

Корисні посилання:

Запис до фахівців здійснюється за телефонами 0800 75-33-57 та 044 333-4-333.

Адреса центру: м Київ, вул. М. Максимовича, 10 (О. Трутенка), вул. А. Малишка, 39.

Переваги МРТ перед комп'ютерною томографією

Найголовнішою перевагою є висока ефективність дослідження, так як в результаті ультразвукової діагностики або КТ неможливо діагностувати ряд серйозних проблем і захворювань. Наприклад, в результаті УЗД не можна побачити онкологічні утворення.

Протипоказання для проведення діагностики

Справедливості заради, варто відзначити, що точно діагностувати захворювання селезінки досить складно. Часто для цього необхідно виключити проблеми з сусідніми органами. Та й саме дослідження має ряд протипоказань:

 • наявність в тілі пацієнта металевих предметів - штифтів, пластин, протезів, сторонніх тіл будь-якого роду;
 • наявність електронних приладів, наприклад, кардіостимулятора
 • ниркова недостатність;
 • вагітність і період грудного вигодовування.

Два останні пункти пов'язані безпосередньо зі специфікою проведення сканування. Для отримання точних результатів часто необхідне введення контрастної речовини, яке може досить негативно позначитися на організмі жінки.

Крім того, МРТ протипоказана людям з епілепсією та шизофренією. В особливих випадках процедуру їм можна пройти після призначення медикаментів, спрямованих на поліпшення психологічного і фізичного стану. Це стосується не тільки дослідження селезінки, а й проходження даної процедури в цілому.

Спеціальна підготовка перед процедурою

Специфіка розташування селезінки в тілі людини - черевна порожнина - зобов'язує пацієнта виконати ряд нескладних приготувань перед діагностикою. Найголовнішим пунктом тут є відмова від прийому продуктів, що викликають газоутворення. До таких продуктів відносяться:

 • бобові культури;
 • овочі типу - капуста, редис;
 • цільнозернові продукти, у тому числі хлібобулочні вироби і крупи, виняток становить рис;
 • виноград, груша, яблуко, персик;
 • газовані напої;
 • кисломолочні продукти, включаючи молоко і морозиво.

Таким чином, за добу до МРТ селезінки потрібно утриматися від перелічених продуктів, дотримуючись своєрідної дієти. А безпосередньо в день обстеження і зовсім не вживати їжу і мінімізувати кількість води. Це необхідно для отримання точного результату і усунення ризиків перекручування отриманого зображення.

Проведення МРТ селезінки

Дане дослідження проводять за допомогою спеціалізованих пристроїв - томографів. Це великий прилад капсулоподібної форми. Він відрізняється тим, що створює магнітне поле і, спираючись на властивості електромагнітного поля, домагається чіткого зображення необхідної області.

При цьому в ході проведення процедури у досліджуваного відсутній фізичний контакт з приладом. Пацієнт не відчуває дискомфорту і мінімального тиску. Все що від нього вимагається - лежати нерухомо і чекати закінчення діагностики. Якщо для отримання результату потрібно контрастну речовину, його вводять безпосередньо перед МРТ і подальший процес ніяк не відрізняється від МРТ без використання контрасту.

Можливі патології селезінки

В результаті МРТ можуть бути виявлені вади розвитку селезінки або невеликі проблеми її функціонування. До патологій, які можна виявити відносяться:

 • Блукаюча селезінка. Термін означає знаходження органу в не властивому йому місці організму. Найчастіше ця патологія ніяк себе не видає, і пацієнт не відчуває дискомфорту.
 • Гепатолієнальнийсиндром. Виникає внаслідок зв'язку селезінки з печінкою. У цьому випадку вони мають загальні лімфоток і кровопостачання.
 • Збільшення селезінки. Проблему можна виявити тільки шляхом МРТ, причому досконально вивчити місце збільшення і можливі причини. До них можуть ставитися новоутворення, в тому числі злоякісні.
 • Травми органа. Виникають через механічних пошкоджень органу - травми, проникаючі поранення. Пацієнт може відчувати симптоми втрати крові - слабкість, нудота, запаморочення.
 • Інфаркт селезінки. Є наслідком порушеного кровопостачання в результаті тромбозу чи інших причин. На місці здорових тканин утворюються рубці, які добре видно на результатах МРТ
 • При цьому пацієнт може скаржитися на наявність хворобливих відчуттів в підребер'ї, нудоту і блювоту.
 • Абсцес. Є результатом інфекцій і описаних вище вад. Як правило, симптоми видають проблему - температура, слабкість, виснаження, біль.
 • Кіста. Може бути, як однієї, так і кілька штук, розподілених по периметру селезінки. МРТ дозволяє з абсолютною точністю дізнатися про наявність кісти і її розташуванні. На основі результатів, фахівець призначає якісне лікування або хірургічне втручання. У разі великого утворення, пацієнт фізично його відчуває, а також відчуває поколювання в грудях і кашель.

Це лише найбільш поширені проблеми, на ділі їх набагато більше. І тільки вчасно пройдена МРТ допоможе підтвердити або спростувати діагноз. І дозволить фахівцеві зробити висновок про необхідність лікування.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Шамова Тетяна Олександрівна

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо