Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
МРТ мочевого пузыря. Показания к назначению

МРТ сечового міхура. Показання до призначення

Діагностичний довідник

МРТ (Магнітно-резонансна Томографія), завдяки доведеною безпеки і максимальної інформативності методу, визнана в сучасній медицині найбільш ефективним способом діагностики всіх видів захворювань. В основі даного методу сканування лежить дослідження за допомогою високотехнологічного апарату електромагнітного відгуку атомів водню, що дозволяє розглянути пошарово будь-які тканини організму.

МРТ сечового міхура - це найбільш якісний спосіб максимально докладного повного обстеження даного органу. Через досить високу вартість даного методу, його застосування можна вважати обгрунтованим у випадках, коли постановка діагнозу ускладнюється розмитою картиною симптоматики та інші, більш прості методи обстеження не приносять бажаного результату. Як правило, перед такого роду обстеженням для діагностики захворювань сечового міхура призначають проведення загального аналізу сечі та крові, а також ультразвукове або рентгенівське дослідження органу.

У яких випадках для діагностики захворювань сечового міхура рекомендовано застосування магнітно-резонансної томографії?

Обстеження органів сечостатевої системи за допомогою даної технології є абсолютно безпечним і дозволяє отримати найбільш точні результати діагностики, проте вартість цього методу в кілька разів перевищує вартість інших видів медичних обстежень. Призначення даного дослідження може пояснюватися відсутністю специфічних клінічних проявів, характерних для певного виду захворювань сечостатевої системи, при наявності лише таких симптомів:

  • Зміною запаху, колірну забарвлення і кількості сечі
  • Виникненням ріжучих болів і різного роду дискомфортних хворобливих відчуттів при сечовипусканні
  • Болями в нижній частині живота після статевого акту, фізичних навантажень, або раптові больові відчуття в стані спокою.

Особливістю даних симптомів є їх відповідність клінічній картині одночасно декількох дуже небезпечних захворювань сечостатевої системи, серед яких - запальні процеси, конкременти, доброякісні та злоякісні пухлини онкологічного походження. У той же час, виявлення причини і постановка діагнозу на підставі вищевказаних симптомів, ще більше ускладнюється тим фактом, що їх поява може бути свідченням порушень в роботі і клітинної структурі, як сечового міхура, так і інших органів сечостатевої системи. Провокувати виникнення даних симптомів можуть, наприклад, різні патологічні зміни в області прямої кишки і простати у чоловіків, в придатках, яєчниках і матці у жінок, а також наявність порушень в роботі нирок.

У таких випадках хворому, перш за все, призначається: здача загальноклінічних лабораторних аналізів, прицільне УЗД уражених органів, або всього малого таза, проведення гінекологічних мікроскопічних аналізів і КТ. І тільки в разі неефективності обстеження пацієнта за допомогою даних методів, призначається проведення МРТ.

Таким чином, показаннями до обов'язкового проведення Магнітно-Резонансної Томографії є:

  • Виявлення грижі сечового міхура
  • Виявлення та відстеження динаміки перебігу захворювань, пов'язаних з вадами розвитку органу: дивертикули, хвороба Моріон та інших.
  • При виявленні конкременту в сечовому міхурі, дана технологія застосовується для визначення його розмірів і точного місця локалізації.

Дослідження ступеня ураження сечового міхура і найближчих органів, в слідстві виявлення утворень онкологічної природи походження, а також визначення типу конкретного атипового освіти.

Для визначення доброякісного або злоякісного характеру онкологічної пухлини сечового міхура, процедура даного дослідження проводиться із застосуванням методу контрастного посилення.

Клініка Омега Київ пропонує безліч діагностичних процедур для найбільш точної діагностики захворювань сечового міхура, нирок і сечостатевої системи, серед яких - різні види лабораторних аналізів, мікроскопічні аналізи в сфері гінекології та урології, УЗД та інші методи скринінгових обстежень, високоточна апаратна діагностика методами КТ і МРТ .