Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
МРТ кишечника

Магнітно-резонансна томографія широко поширена серед діагностик. Вона зарекомендувала себе в роботі з літніми пацієнтами та людьми, що страждають від ракових пухлин. Таким людям протипоказана перевірка ендоскопом.

МРТ має ряд плюсів. Одним з них є те, що діагностика дозволяє вивчити все всередині пацієнта, в тому числі обстежити стан органів черевної порожнини і кишківника. Завдяки цьому можливо виявити на ранніх термінах важкі патології.

Корисні посилання:

Запис до фахівців здійснюється за телефонами 0800 75-33-57; 044 333-4-333.

Адреси центрів: м Київ, вул. М. Максимовича, 10 (О. Трутенка), вул. А. Малишка, 39.

МРТ кишківника

Магнітно-резонансна діагностика допомагає визначити велику кількість різних патологій і захворювань:

 • Природна патологія кишківника, у вигляді аномалій будови відділів, нерідко виявляється під час проведення МРТ з додаванням контрасту.
 • Процедура дозволяє поставити діагноз - кишкова непрохідність. Для літніх людей, яким не можна вводити трубку ендоскопа або наркоз, МРТ підійде найкраще.
 • Пухлинні утворення, а також проростання в порожнину кишківника метастази раку органів черевної порожнини.
 • Спайки і сторонні предмети в відділах органу, поліпи.
 • МРТ допомагає визначити наявність внутрішньої кровотечі в кишківнику.

Можна говорити про те, що магнітно-резонансна томографія дозволяє швидко і з високою точністю визначити серйозні травми у пацієнтів, які потрапили в аварію і у постраждалих після нападу або природного катаклізму.

МРТ дозволяє з високою ймовірністю виявляти проблему і вчасно почати лікування. Такий підхід є запорукою збереження як здоров'я, так і життя хворого.

Плюси діагностики

За даними медичної статистики можна судити про те, що МРТ є популярним не тільки серед фахівців різних профілів, але і серед звичайних пацієнтів, навіть не дивлячись на вартість дослідження. Така популярність пояснюється:

 • Швидкістю отримання результатів. Як правило, опис отриманих знімків можна отримати вже в день обстеження кишківника.
 • МРТ дослідження може бути використано на тих пацієнтах, які не можуть піддаватися ендоскопічного обстеження.
 • МРТ кишківника відрізняється від інших проведених процедур тим, що не вимагає впровадження апарату в тіло пацієнта. Вводиться тільки спеціальний контраст. Це робиться для того, щоб знімки були чіткими і детально показували наявність проблеми в будь-якому з відділів кишківника (пряма кишка, тонкий кишківник, товстий кишківник).

Не дивлячись на різноманіття показань до МРТ і плюси діагностики черевної порожнини та інших органів, у неї є свої недоліки.

Недоліки томографії

При порівнянні МРТ діагностики з ендоскопічної (ректороманоскопія, іригоскопія і колоноскопія), виявляються мінуси:

 • При неінвазивному обстеженні неможливо проведення невеликих оперативних втручань за типом поліпектомія.
 • Виключається проведення взяття матеріалу на гістологію.
 • Є протипоказання проведення МРТ для пацієнтів, що мають стимулятори роботи серця і впроваджені елементи з вмістом металу.
 • Обстеження кишківника у маленьких дітей практично не проводиться у зв'язку з тим, що їм складно пролежати без руху протягом години.
 • Протипоказано людям з надмірною вагою. У МРТ апарату певні розміри, через що не всі пацієнти проходять по габаритах.

Індивідуальна непереносимість. МРТ кишківника необхідно проводити після того, як в організм введено спеціальну фарбуючу речовину. Препарат здатний викликати алергічну реакцію.

У зв'язку з даними мінусами діагностики, перед тим, як робити томографію, слід проконсультуватися з відповідним фахівцем. Це дозволить уникнути непотрібних ускладнень під час і після процедури.

Підготовка до проведення МРТ-діагностики

Перед діагностикою пацієнт повинен пройти через спеціальну підготовку. Для кожної процедури є свої вказівки.

Що необхідно для того, щоб МРТ діагностування кишківника пройшло за всіма правилами і дало якісні знімки:

 • Підготовка включає в себе певне дієтичне харчування протягом 3-5 днів. Для цього рекомендується виключити зі звичного раціону пацієнта всі продукти, що підвищують утворення газів у кишківнику. До таких продуктів відносяться всі бобові, злакові (в тому числі хлібобулочні вироби), капусту в будь-яких формах, всі продукти, що містять дріжджі, свіжі фрукти і овочі, будь-який алкоголь, починаючи від пива, закінчуючи винами.
 • Повноцінне очищення кишківника. Проводяться очисні процедури протягом 24 годин до проведення МРТ. Для цього можуть бути використані різноманітні проносні засоби, наприклад, фортранс або мовіпреп, а також очисні клізми різного об'єму рідини.
 • У випадках, якщо пацієнту властиві ознаки метеоризму, фахівець призначає сорбент. Це може бути Смекта, звичайне активоване вугілля, Еспумізан в суспензії і ін.
 • Існує необхідність суворо дотримуватися призначеноъ підготовки для того, щоб контрастна речовина могла проникнути по всьому кишківнику, а також з метою підвищення якості знімків МРТ.

Від ступеня очищення організму буде залежати не тільки сама діагностика, а й правильність постановки діагнозу, а отже, майбутнє лікування.

МРТ діагностика - не тільки якісне обстеження, а й можливість для літніх людей отримати необхідні обстеження.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Петриченко Ліліана Олександрівна

Лікар-рентгенолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо