Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Контрастные вещества для проведения компьютерной томографии

Контрастні речовини для проведення комп'ютерної томографії

Діагностичний довідник

Комп'ютерна томографія - метод діагностики, головним принципом якого є рентгенівське випромінювання. Доза опромінення, яка використовується для проведення дослідження, абсолютно безпечна для здоров'я пацієнта.

Одним з небагатьох обмежень до проведення процедури може служити планування вагітності або її актуальна наявність, а також помірна частота такого виду діагностики. Зайва періодичність рентгенівського опромінення все ж може зчинити негативний вплив на самопочуття здорової людини.

Для отримання більш точних результатів дослідження або ж з метою «підсвітити» найпроблемніші ділянки можливе застосування контрастної речовини. Це йодовмісні поєднання, які дозволяють збільшити точність дослідження.

Види йодних контрастних речовин

Введення йодовмісних контрастних речовин може бути пероральним, внутрішньовенним або ректальним. Однак найбільша частка припадає саме на внутрішньовенний спосіб введення, який застосовують при необхідності дослідження внутрішніх органів і стану судин. Цей спосіб введення передбачає використання автоматичного шприця, який дозволяє розрахувати точну дозу контрасту.

Найбільш популярними є три групи йодовмісних контрастів:

  • високоосмолярні - іонні контрастні речовини, які часто викликають побічні реакції з боку пацієнтів;
  • низькоосмолярні - неіонні контрасти, які відомі найменшим ризиком виникнення побічних реакцій;
  • ізоосмолярні, осмолярність яких наближена до осмолярності крові.

Виникнення побічних і алергічних реакцій після введення контрастної речовини спостерігається у невеликого відсотка пацієнтів, однак все ж може наступати протягом 20 хвилин після надходження речовин в організм. У рідкісних випадках тимчасовий показник клінічних проявів може досягати - 24 - 48 годин.

Побічні реакції можуть бути різними - від нудоти до появи легких набряків. Так, найчастішими симптомами ускладнення є нудота, головний біль, блювота, потовиділення, легкий кашель або чхання, можливо легке почервоніння шкіри, іноді - свербіж. Деякі фахівці напрямку «ендокринологія» в Києві вважають за доцільне провести додаткові аналізи для пацієнтів з рядом захворювань щитовидної залози. Це пов'язано зі вмістом йоду в контрастній речовині.

Поява подібних симптомів є індивідуальною, тому однозначно сказати, яку реакцію організм дасть після введення препарату лікарі не можуть. До групи ризику все ж можна віднести людей з наступними недугами:

  • ниркова недостатність;
  • цукровий діабет;
  • гіпертонія;
  • серцева недостатність на пізній стадії;
  • гострий інфаркт міокарда;
  • гіпоальбумінемія;
  • плазмоцитарний гастрит.

Під особливим наглядом також знаходяться люди похилого віку. Приводом для відмови від застосування контрастної речовини є наявність алергії на йод у пацієнта. Однак комп'ютерна томографія, ціни на яку відрізняються відносною доступністю для пацієнтів, може бути досить ефективною для діагностики і без введення контрастує речовини.