Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Итоги проведения школы радиологии

Підсумки проведення школи радіології


на базі медичного центру Омега-Київ

Рак підшлункової залози - злоякісне новоутворення підшлункової залози, у 95 % випадків це протокова аденокарцинома з екзокринної частини залози, характеризується пізнім виявленням та надзвичайно несприятливим прогнозом: в більшості випадків раку показник відносного виживання протягом 1 року становить 25 %, 5 років — 6 %, тоді як пацієнти з метастазами (що має місце у 80-90 % випадків) медіана виживання становить 6-12 місяців. Єдиним радикальним методом лікування є хірургічне видалення пухлини до появи метастазів: при фокусному ураженні це панкреатодуоденальна резекція чи дистальна субтотальна панкреатектомія, при дифузному – тотальна панкреатектомія. Резектабельність пухлини визначається відсутністю метастазів та ураження головних черевних судин. Основний орган, куди метастазує не тільки рак підшлункової залози  - печінка, що пояснюється особливостями її кровопостачання. Гепатоцелюлярна карцинома – первинна злоякісна пухлина печінки, яка часто виникає на фоні цирозу, гепатиту С, та є першою в диференційному ряді складного розпізнання. З розвитком хірургічної гепатології, можливістю виконанням резекцій та гемігепатектомій, можливостями волюметричної КТ візуалізації, рак печінки чи метастази в неї вже не є безапеляційним вироком, що забирав надію в багатьох випадках.

Ключову роль в постановці діагнозу - виявленні пухлини та її розповсюдженні, оцінці судинної інвазії та наявності метастатичних уражень, відборі пацієнтів для хірургічного лікування та післяопераційного контролю, відіграє променева візуалізація -  КТ/МРТ. Тому важлива співпраця та «спільна мова» радіологів з хірургами, онкологами, гастроентерологами та фахівцями інших спеціальностей для підвищення ефективності боротьби з цими захворюваннями.

26-27 серпня на базі діагностичного центру «Омега Київ» за сприяння хірургічного клубу «Armata manus» пройшла школа радіології для клініцистів, присвячена цій складій темі, а саме онкологічній патології печінки, підшлункової залози та гострим панкреатитам. Метою школи, яка була успішно досягнута, став конструктивний діалог між клінічними лікарями, зокрема абдомінальними хірургами, які спеціалізуються саме на патології підшлункової залози, печінки та жовчевивідних шляхів та рентгенологами КТ/МРТ. Виступили з лекціями та майстер-класами лікарі нашого центру  «Омега-Київ» Чуканов О.М., Дереш Н.В., Сімрок Д.В., лікар-рентгенолог  діагностичного центру “МІКОМЕД” м. Сєвєродонецьк  Рогальський В.О, а також лікар хірург Бакунец Ю.П.,  асистент кафедри загальної хірургії №1 Національного медичного університету ім. Богомольца та лікар хірург Cікачев С.С. відділення пухлин печінки, підшлункової залози і онковаскулярной хірургії, Національного інституту раку.

Школа пройшла у форматі мультидисциплінарної дискусії з спірних питань термінології, класифікацій, візуалізації, адаптації європейських та американських клінічних настанов і рекомендацій по діагностиці та лікуванню пухлинних уражень підшлункової залози та печінки. Також були обговорені важливі питання в діагностиці гострого панкреатиту, радіологічні критерії визначення його важкості. Озвучені основні питання, відповіді на які хірург, онколог хотіли би почути від радіолога в заключенні, щоб правильно оцінити стадію захворювання та обрати найбільш доцільний тип лікування. В свою чергу радіологи мали можливість більш детально взнати  про типи хірургічний втручань, етапи та техніку операцій, що допомагатиме на майбутнє правильно інтерпретувати зміни на КТ чи МРТ в післяопераційних пацієнтів.

Також проведений майстер клас по DICOM- переглядачам, що допомагатиме хірургам самостійно переглядати обстеження з дисків, працювати з зображеннями для розуміння всіх нюансів анатомії органів, патологічних змін в них та можливістю спланувати всі тонкощі майбутньої операції.

Бажання продовжувати такий формат спілкування був схвалений всіма фахівцями. Завжди раді та запрошуємо в Омега Київ!