Demo
Дизурические расстройства

Дизуричні розлади


Діагностика та лікування дизуричних розладів у медичному центрі “Омега-Київ”

Симптоми ургентного сечовиділення та інші дизуричні прояви є однією з найчастіших причин звернення за медичною допомогою та займають четверте місце за поширеністю після хронічних синуситів, артритів та серцево-судинних захворювань. 

Причинами дизурії можуть бути:

  • запальні захворювання (гострий цистит, рецидивуючий цистит, інтерстиціальний цистит та інші форми хронічного циститу);
  • незапальні захворювання (нейрогенні розлади сечовипускання: гіперактивний сечовий міхур, детрузорно-сфінктерна дисенергія, вторинні ураження при неврологічних захворюваннях);
  • проблеми, пов’язані з утриманням сечі та її виведенням - різноманітні форми нетримання сечі та обструктивні захворювання. 

Найбільш поширена форма дизурії у жінок - це гострий цистит. 

Гострим є цистит, що виникає не частіше 1-2 разів на рік при наявності явних провокувальних факторів (переохолодження, перетримання сечі, зміна статевого партнера та ін). Причиною гострого циститу завжди є інфекційний агент. 

Лікування гострого циститу лікар повинен призначати максимально швидко - не можна чекати результату сечі та крові, а тим паче результату посіву сечі (особливо якщо немає сумнівів, чому виникла дизурія). Зазвичай лікування призначає гінеколог або уролог. 

В нашому медичному центрі досвідчені лікарі-урологи допомагають жінкам назавжди позбутися проблем з циститом. 

Повне зникнення симптомів після лікування дозволяє не проводити контрольне обстеження. 

Коли необхідні додаткові обстеження?

При рецидивах циститу частіше 2 разів на рік, тим паче, якщо симптоми виникають без причини; при дизуричних розладах нетипових для гострого циститу; за відсутності ефекту від лікування протягом 2 діб; при дизуричних симптомах, що супроводжуються нормальними аналізами сечі, завжди необхідне додаткове обстеження. 

У медичному центрі “Омега-Київ” пацієнти можуть пройти увесь комплекс необхідних діагностичних процедур:

  • аналізи сечі (загальний за Нечипоренко),
  • мікробіологічні дослідження сечі (у жінок оптимальним способом забору матеріалу через особливості сечовиділення є катетеризація сечового міхура);
  • УЗД нирок та сечового міхура;
  • Цистоскопія;
  • КТ.

Другою за поширеністю патологією серед жінок є рецидивуючий цистит. 

У більшості випадків причиною рецидивуючого циститу є зміни на шийці сечового міхура - плоскоклітинна метаплазія покривного епітелію чи лейкоплакія сечового міхура. 

Цей діагноз може бути встановлено лише при цистоскопії та біопсії ураженої ділянки. Лікування може бути консервативним чи хірургічним, до того ж вибір способу залежить від ситуації. 

У медичному центрі “Омега-Київ” пацієнтам з діагнозом лейкоплакія сечового міхура проводять трансуректальну резекцію сечового міхура. 

Трансуректальна резекція сечового міхура проводиться за допомогою ендоскопічної техніки без будь-яких розрізів зовні і з меншими крововтратами під час операції та ускладненнями після. За ефективністю ТУР не поступається відкритій резекції і на сьогодні є стандартом у лікуванні багатьох захворювань сечового міхура. 

Нейрогенні розлади сечовиділення також є однією з найпоширеніших проблем дизурії. Нейрогенні розлади можуть бути як наслідок неврологічної патології, так і самостійним захворюванням. Для діагностики цієї проблеми використовують клінічні лабораторні дослідження, щоденники сечовиділення, цистоскопія, комплексне уродинамічне дослідження або його окремі компоненти. 

Призначення лікування без обстеження та уточнення виду розладу сечовиділення найчастіше не дає жодного ефекту. 

Призначення лікування при усіх формах порушення сечовиділення, окрім гострого циститу, можливе лише після додаткового обстеження, що дозволяє виявити причину та вид порушення сечовиділення. 

Звертайтеся у медичний центр “Омега-Київ” при найменших підозрах на порушення сечовиділення і наші фахівці проведуть усі необхідні обстеження, максимально точно поставлять діагноз і призначать найефективніше лікування. 

Цистоскопія і трансуретральна резекція (ТУР) сечового міхура проводяться за адресою: вул. М. Максимовича, 10

Записатися на консультацію до уролога можна за номером (044) 333-4-333 або через форму запису на сайті.