Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування дискогенного радикуліту в Києві

Що таке дискогенний радикуліт?

Дискогенний радикуліт - це паталогичний стан периферичної нервової системи, що виникає при зміщенні міжхребцевих дисків, коли пучки нервових волокон, що відходять від спинного мозку (т. зв. спинномозкові корінці), піддаються здавленню, внаслідок чого людина відчуває сильний больовий синдром.

Лікарі-вертебрологи

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Кисорец Анжела Евгениевна

Кисорець
Анжела Євгеніївна

Медична сестра

Ціни відділення вертебрології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
322
Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД)

Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
2108
Акупунктура

Акупунктура

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2109
Апаратне витягування хребта (тракомп"ютер)

Апаратне витягування хребта (тракомп"ютер)

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Часті питання по дискогенному радикуліту

Як швидко позбутися від дискогенного радикуліту?

Щоб швидко вилікувати недугу, слід звернутися до лікаря-вертебролога, уникаючи самолікування. При даному виді недуги традиційно призначають консервативне лікування: постільний режим, прийом нестероїдних протизапальних препаратів, а також сечогінних засобів.

Дискогенний радикуліт - це паталогичний стан периферичної нервової системи, що виникає при зміщенні міжхребцевих дисків, коли пучки нервових волокон, що відходять від спинного мозку (т. зв. спинномозкові корінці), піддаються здавленню, внаслідок чого людина відчуває сильний больовий синдром.

Частіше за все ця недуга виникає як ускладнення остеохондрозу, коли дистрофія сполучних тканин у хребті призводить до втрати пружності міжхребцевих дисків, що виконують роль пом'якшення навантаження. Причиною захворювання може бути міжхребцева грижа. Зазвичай уражається нижня частина хребта і розвивається хвороба поперекового і крижового відділів хребта.

 

Клініка «Омега-Київ» має в своєму розпорядженні сучасне обладнанням для діагностики, визначення причин і лікування дискогенного радикуліту. Записуючись на прийом до фахівця клініки,

Ви отримуєте можливість комплексного обстеження, необхідного для виявлення захворювання.

Причини дискогенного радикуліту

В якості причин виникнення недуги фахівці називають:

 • ушкодження міжхребцевих дисків і міжхребетні грижі, викликають роздратування, затиск і пошкодження нервових корінців спинного мозку. Загальною причиною цих феноменів найчастіше є хронічний остеохондроз.
 • радикуліт може викликатися механічними пошкодженнями хребта, з-за травм хребта, або частих навантажень на одну і ту ж групу хребців.
 • побічно сприяють розвитку і ожиріння, цукровий діабет, будь-які проблеми з обміном речовин, гормональні збої і т. п.

Симптоми дискогенного радикуліту

Найбільш характерними ознаками хвороби є:

 • болі, які, вражаючи найчастіше одну сторону тіла, сильно сковують хворого в рухах. Біль може поширюватися на інші ділянки тіла, наприклад, пах, сідниці, стегна, гомілки (така картина особливо характерна у разі поразки сідничного нерва), і посилюватися при кашлі, глибокому диханні, гикавці, чханні, при рухах і навантаженнях на уражену сторону.
 • порушення і зниження чутливості в тих частинах тіла, які відповідають затиснуті в хребті нервові корінці. У цих зонах можуть виникати оніміння, поколювання, відчуття біжать по тілу «мурашок» і т. п.
 • видозміна шкірного покриву на нижній частині спини і на нозі з ураженої сторони - шкіра стає сухішою, блідіші, може лущитися.
 • хворий практично мимоволі, для послаблення болів, тримає довгі м'язи спини у помітному напрузі (т. зв. захисне напруження), що може при хронічному характер недуги призводити до їх дистрофії.
 • також характерними ознаками дискогенного радикуліту є легко пізнавані положення тіла, які хворий приймає для ослаблення болю. Так, наприклад, хворий радикулітом часто стоїть, нахиляючи тулуб на здорову сторону, при цьому для мінімізації навантаження згинає ногу зі сторони запалення. Засипають пацієнти зазвичай, лежачи на здоровому боці, з приведеною до живота ногою протилежного боку. Крім того, пацієнт може страждати від розладів в роботі внутрішніх органів, ставати дратівливою і емоційним.

Діагностика дискогенного радикуліту

Захворювання успішно лікується, але для лікування важлива своєчасна та правильна діагностика. Рентгеноскопія звичайно виявляє лише наявність остеохондрозу, а спонділограмма не в змозі виявити зв'язок захворювання саме з міжхребцевими дисками. Тому в клініці «Омега-Київ» застосовують більш актуальний і ефективні методи для діагностики. До їх числа відносяться:

 • комп'ютерна томографія – це тривимірний знімок досліджуваної області, який отримати комплексне уявлення про стадії розвитку недуги.
 • магнітно-резонансна томографія – це діагностичний метод, який передбачає одержання пошарового знімка досліджуваної області з метою уточнення результатів попередньої діагностики.
Лечение дискогенного радикулита в Киеве
Лечение дискогенного радикулита в Киеве
Лечение дискогенного радикулита в Киеве
Лечение дискогенного радикулита в Киеве
Лечение дискогенного радикулита в Киеве

Лікування дискогенного радикуліту

Для успішного консервативного лікування необхідна дисципліна з боку пацієнта і неухильне дотримання рекомендацій лікаря. Лікарські приписи, як правило, включають в себе:

 • перебування пацієнта в спокої і обмеження фізичних навантажень на час лікування;
 • увага до температури: потрібно уникати переохолодження і перебувати переважно в теплі, а якщо можливо – зігрівати з допомогою пледа або вовняні хустки саме місце запалення;
 • використання протизапальних медикаментів і анальгетиків;
 • різноманітні фізіотерапевтичні процедури;
 • мануальна терапія, масаж;
 • санаторно-курортне лікування;
 • лікувальна фізкультура.

Якщо протягом трьох-чотирьох місяців ніяких поліпшень від консервативної терапії не спостерігається, доводиться вдаватися до хірургічного втручання – операції з видалення пошкодженого диска.

Слід зазначити, що при вчасно проведеної діагностики і чітке виконання пацієнтом рекомендацій лікаря, одужання проходить досить успішно. У дискогенного радикуліту стійка і тривала ремісія, проте, лікар-вертебролог клініки «Омега-Київ» підбирає індивідуальне лікування для кожного клінічного випадку даного захворювання. Завдяки цьому, пацієнт отримує найбільш ефективне лікування, які дає результати у найкоротші терміни.

Профілактика дискогенного радикуліту

У групу ризику захворювання входять усі люди, чия робота пов'язана з постійними навантаженнями на спину. Головним способом профілактики радикуліту є:

 • увага до умов праці (зручність робочого місця, обмеження навантажень на хребет);
 • фізкультура і спорт щоб запобігти розвитку сколіозу та остеохондрозу;
 • загартовування організму;
 • попередження запальних захворювань організму.

У клініці «Омега-Київ» на Вас чекає широкий спектр можливостей діагностики, лікування та профілактики захворювання. Звертаючись до нас, Ви отримуєте допомогу лікаря-вретебролога вищої категорії, сучасні високоточні методи діагностики та ефективне лікування.

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю