1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Контрактура Дюпюітрена

Контрактура Дюпюитрена
Контрактура Дюпюитрена
Контрактура Дюпюитрена
Контрактура Дюпюитрена

Висококваліфіковані фахівці
уважний та чуйний медперсонал

Широкий спектр послуг
та комплексний підхід

Сучасне обладнання
та передові технології

Доступний рівень цін
Оптимальне співвідношення ціни послуг та їх якості

Що таке Контрактура Дюпюітрена?

Контрактура Дюпюітрена (долонний фіброматоз) являє собою зміну сполучної тканини долоні (фасції) та вкорочення сухожиль, що призводить до порушення руху пальців руки. Пальці, частіше безіменний і мізинець, не можуть повністю розгинатися.

Лікарі Оперативная ортопедія і травматологія

Быкова Елена Владимировна
Бикова
Олена Володимирівна
Медична сестра-анестезист
Воронов Александр Александрович
Воронов
Олександр Олександрович
ЛІКАР-АНЕСТЕЗІОЛОГ ДИТЯЧИЙ ПЕРШОЇ КАТЕГОРІЇ, ЛІКАР-АНЕСТЕЗІОЛОГ
Горобец Роман Николаевич
Горобець
Роман Миколайович
ЛІКАР-ОРТОПЕД ТРАВМАТОЛОГ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ
Примак Ирина Анатольевна
Примак
Ірина Анатоліївна
Старша медична сестра
Козак Наталья Александровна
Козак
Наталія Олександрівна
Медична сестра
Квитка Олеся Николаевна
Квітка
Олеся Миколаївна
Медична сестра
Глушак Римма Андреевна
Глушак
Рімма Андріївна
Медична сестра
Тарасова Мария Анатольевна
Тарасова
Марія Анатоліївна
Медична сестра-акушерка

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
3
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування)

Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування)

700 грн.
ул. Владимирская 81-А
ул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковского 70
ул. А. Малышко 39
2011
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

400 грн.
ул. М. Максимовича 10
2012
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога

Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

350 грн.
ул. М. Максимовича 10
2013
Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста

Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста (консультація, огляд)

400 грн.
ул. М. Максимовича 10
1720
Консультація хірурга

Консультація хірурга

450 грн.
ул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Контрактура Дюпюітрена (долонний фіброматоз) являє собою зміну сполучної тканини долоні (фасції) та вкорочення сухожиль, що призводить до порушення руху пальців руки. Пальці, частіше безіменний і мізинець, не можуть повністю розгинатися.

Контрактура Дюпюітрена: діагностика

Контрактурою називають обмеження руху суглоба кінцівки, неможливість зігнути або розігнути, яка виникає при рубцювання шкіри, сухожиль та з інших причин. Контрактура Дюпюітрена названа на честь французького хірурга Гійома Дюпюїтрена, який описав розвиток захворювання і запропонував оперативний метод лікування (апоневротомію).

Причини захворювання достатньо не вивчені. Контрактура Дюпюітрена частіше зустрічається у чоловіків, переважно похилого віку, жінки значно рідше піддаються цьому захворюванню. Вчені називають такі причини, як спадкова схильність, цукровий діабет, алкоголізм, куріння, вікові зміни, важка фізична робота або травма руки.

Контрактура Дюпюітрена має кілька ступенів розвитку.

Контрактура Дюпюітрена - класифікація:

  1. Перший ступінь, на долоні є невелике ущільнення, зазвичай ближче до безіменного пальця і ​​мізинця, яке не викликає хворобливих відчуттів і не завдає незручностей.
  2. Другий ступінь, шкіра ще більше ущільнюється, стягується, що дещо обмежує рух пальця, до повного розгинання бракує 30 градусів, незначні труднощі.
  3. Третій ступінь, недолік повного розгинання пальця від 30 до 90 градусів.
  4. Четвертий ступінь, палець практично не розгинається, втрачається чутливість шкірних покривів.

Контрактура Дюпюітрена діагностується без застосування будь-яких спеціальних методів. Досить зовнішнього огляду кисті, вивчення руху пальця.

Якщо вчасно не почати лікування, хвороба прогресуватиме, що призведе до незворотних змін апоневроза долоні, підшкірний жировий шар поступово змінюється, перетворюючись в сполучну тканину. Контрактура Дюпюітрена вражаючи одну руку, потім переходить на другу.

Так як контрактура Дюпюітрена не має конкретних причин, то і заходи профілактики носять загальний характер. Необхідно відмовитися від куріння і вживання алкоголю, правильно харчуватися, користуватися захисними засобами при важкій фізичній роботі і робити перерви при постійному навантаженні на руки.

Контрактура Дюпюітрена: симптоми та лікування

Симптоми починаючогося захворювання мало виражені. Хворі відзначають погіршення чутливості пальців, скутість в кисті, шкіра на долоні стає більш плоскою і ущільнюється, з'являються підшкірні вузли. Розвиватися контрактура Дюпюітрена може як повільно, протягом декількох років, так і швидко, блискавично. Окремі вузли перетворюються в щільні рубцеві тяжі, що не дозволяють пальцях розгинатися. Надалі через порушення кровопостачання долоні і пальці втрачають чутливість. Коли через розростання сполучна тканина затискає нервові закінчення, виникають больові відчуття.

На початкових стадіях проводиться консервативне лікування, що призначається лікарем-ортопедом. Проводиться фізіотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, використовуються фіксуючі лангетную пов'язки. Іноді призначаються знеболюючі ін'єкції. На ранніх стадіях розвитку може застосовуватися променева терапія. Завдяки методам консервативного лікування контрактура Дюпюітрена уповільнює свій розвиток, тому терапію проводять два рази на рік, але все ж більшість пацієнтів вдаються до оперативного втручання.

Операцію рекомендують виконувати при другому ступені захворювання. У більшості випадків оперативне лікування зводиться до видалення рубцевої тканини, апоневротоміі, в результаті чого рух пальців відновлюється. Існує голкова апоневротомія, коли ущільнення проколюються голкою і розсікаються. При цьому способі відновний період після операції відсутній. У деяких більш складних випадках потрібна операція з розтином долоні (апоневректомія). Тривалість такої процедури близько години, і проходить вона під наркозом. Якщо операція проводиться молодому пацієнтові, то не виключено, що в майбутньому її доведеться повторити.

Контрактура Дюпюітрена - фотографії

omega
omega
omega
omega
omega

У ряді країн Європи і США контрактура Дюпюітрена виліковується за допомогою ін'єкцій коллагеназа. Це унікальний безопераційний метод лікування. Він полягає в поступовому введенні, протягом півгодини, спеціального препарату в рубцеве ущільнення фасції. Після чого пацієнт іде додому, сполучна тканина стає м'якше і рух пальців відновлюється. Дане лікування вимагає достатніх коштів.

Якщо контрактура Дюпюітрена досягла четвертого ступеня розвитку, хірургічне лікування полягає в застосуванні коригуючого артодеза суглобів пальців, тобто створенні нерухомості суглоба. Контрактура Дюпюітрена в занедбаному стані може привести до порушення кровопостачання судин і ампутації пальця.

Якісне оперативне лікування може надати тільки досвідчений фахівець, так як під час операції є ймовірність пошкодження сухожиль, нервів, судин, які пов'язані з апоневрозом.

Відновлювальний період залежить від складності операції і ступеня захворювання, але найчастіше пацієнт відправляється додому в той же день.

При необхідності реабілітації використовуються наступні заходи:

  • фізіотерапія, для поліпшення обмінних процесів в тканинах, усунення набряклості;
  • масаж, для розтягування фасцій;
  • ін'єкції, при виникненні запального процесу;
  • шини і гіпсові пов'язки, для фіксації кінцівки.

Методи реабілітації спрямовані на якнайшвидше загоєння тканин і відновлення руху пальців.

 

Контрактура Дюпюітрена: лікування у Києві

Куди звернутися за допомогою і де отримати відповідне лікування в Києві? Адреси та телефони клінік, що пропонують свої послуги, можна знайти в інтернеті, так само, як і відгуки пацієнтів. Деякі установи виконують тільки обстеження і консервативне лікування або курс відновлення після операції. Клініка Омега-Київ надає весь комплекс медичних послуг, тут працюють висококваліфіковані фахівці, використовується сучасне обладнання. З цінами можна ознайомитися на сайті медичного центру. У клініці Омега-Київ ціна огляду лікаря ортопеда-травматолога 450 грн, при потребі виконується операція, ціна 15-20 тис. грн в залежності від складності.

Контрактура Дюпюітрена - це захворювання, яке може серйозно порушити якість життя, тому при виникненні підозр потрібно звернутися до лікаря і не допускати розвитку хвороби.

Корисна інформація

Цели, методика проведения и противопоказания лапароскопии

Цілі, методика проведення і протипоказання лапароскопії

Современный метод хирургии как альтернатива полосной операции

Сучасний метод хірургії як альтернатива порожнинної операції

Отличия гистероскопии от лапароскопии

Відмінності гистероскопії від лапароскопії

Оперативное вмешательство инновационными методами

Оперативне втручання інноваційними методами

Оперативное удаление грыжи паховой области

Оперативне видалення грижі пахової області

Миома матки: послеоперационный период и реабилитация

Міома матки: післяопераційний період і реабілітація

Лапароскопическое лечение аппендицита

Лапароскопічне лікування апендициту

Как делают гистероскопию матки

Як роблять гістероскопію матки