Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування дисплазії кульшового суглоба в Києві

Що таке природжений вивих стегна?

Природжений вивих стегна у дорослих і дітей - це крайній прояв, яким характеризується дисплазія кульшового суглоба (ДТБС). Причини дисплазії можуть бути різними, головне розуміти, що патологію треба лікувати.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Смирнова Елена Валентиновна

Смирнова
Олена Валентинівна

Лікар-анестезіолог вищої категорії

Демьянчук Юлия Андреевна

Дем'янчук
Юлія Андріївна

Операційна медична сестра

Виноградова Наталья Викторовна

Виноградова
Наталія Вікторівна

Медична сестра-анестезист

Лікарі Оперативная ортопедия и травматология

Лікарі Оперативная ортопедия и травматология

Лікарі Оперативная ортопедия и травматология

Ціни відділення оперативної ортопедії та травматології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2011
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
2013
Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста

Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста (консультація, огляд)

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
2012
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога

Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
322
Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД)

Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
2131
Електрофорез БТЛ

Електрофорез БТЛ

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Буває так, що жінка, розглядаючи свою недавно народжену дитину, зауважує дивні ознаки. Вона може побачити, що одна ніжка явно коротша за іншу, пахові і сідничні складки розташовані не симетрично. Якщо такого малюка покласти на пеленальний столик, зігнути йому ніжки в колінах і розвести їх в різні боки - доторкнутися ними до поверхні стола не вийде.

Якщо такі симптоми простежуються малюка треба якомога швидше показати лікарю-ортопеду. Найімовірніше, у малюка дисплазія кульшового суглоба - недорозвинення одного або обох суглобів (двостороння) ТСС.

Залежно від тяжкості процесу дисплазія стегна у дитини може проявлятися як:

 • Предвивіх стегна.
 • Підвивих стегна.
 • Вивих стегна, різний за ступенем зміщення головки.
 • Двосторонній вивих стегна (двостороння дисплазія).

Природжений вивих стегна у дорослих і дітей - це крайній прояв, яким характеризується дисплазія кульшового суглоба (ДТБС). Причини дисплазії можуть бути різними, головне розуміти, що патологію треба лікувати.

Діагностування дисплазії тазостегнового суглоба

У пологовому будинку лікарі-педіатри повинні дуже добре оглянути новонародженого на предмет того, чи є вроджений вивих стегна. Крім цього, за станом суглобів дитини повинен стежити лікар-педіатр, який веде малюка з моменту народження. Коли у лікаря є підозри, малюка направляють на додаткове обстеження.

Для того щоб визначити вроджений вивих стегна призначається УЗД кульшових суглобів і проводиться консультація дитячого лікаря-ортопеда. За планом мама з дитиною повинна відвідувати ортопеда, коли малюкові виповниться місяць, далі - в 3, 6 і в рік.

Лікар-ортопед клініки "Омега-Київ" уважно оглядає дитину і якщо буде необхідно, виписує направлення на проходження УЗД лівого і правого тазостегнових суглобів. Це повністю безпечне дослідження, але УЗД не дає повноцінного опису патологічних процесів в суглобі. Більшою мірою ультразвукове дослідження підходить для скринінгу, тобто дослідження всіх малюків на предмет наявності захворювань тазостегнових суглобів. Крім цього, ультразвукове дослідження допомагає вести контроль за ефективністю терапії.

Лікування призначає тільки лікар, якщо воно не буде проводитися, то дисплазія кульшового суглоба може привести до серйозних ускладнень. Якщо діагностовано дисплазію тазостегнового суглоба або є підозра на неї, лікар може призначити рентген ТСС. Рентген дає можливість отримати об'єктивну оцінку стану суглобів.

Терапія дисплазії тазостегнового суглоба

Якщо дитячий лікар-ортопед ставить діагноз - дисплазія тазостегнового суглоба, або підвивих або предвивіх стегна, то лікування необхідно починати негайно. Якщо лікування не проводити або терапія буде недостатньою, з ростом малюка дисплазія тазостегнового суглоба легкого ступеня, переросте в підвивих, а підвивих в вивих. Потрібно запам'ятати, що лікування повинно починатися якомога раніше і бути комплексним.

Мамі і татові доведеться набратися терпіння: дисплазія кульшового суглоба лікується досить довго, безперервно, і спочатку важко сприймається малюком. У перші дні після народження використовується широке сповивання малюка.

Принцип широкого сповивання полягає в наступному:

 1. Традиційну пелюшку з фланелі треба скласти у вигляді прямокутника 15-17 см.
 2. Пелюшку треба прокласти між розведеними в сторони на 60-80 ° ніжками малюка, зігнутими в тазостегнових суглобах і колінах.
 3. Краї підготовленої пелюшки повинні доходити до колін.

Якщо мама не практикує сповивання, можна прокладати пелюшку зверху памперса і штанців, застосувавши зав'язки у вигляді повзунків, їх треба фіксувати на плечах дитини. Малюк з часом звикає до широкого сповивання, і під час процесу буде сам тримати ніжки в положенні відведення.

Також потрібно проводити лікувальну гімнастику - розводити стегна під час кожної зміни памперса і переодягання дитини. Корисно плавати на животику.

Коли сповивання і гімнастика не дає позитивного ефекту, лікар-ортопед призначає одне з ортопедичних посібників:

 1. Стремена Павлика - найбільш щадні для суглобів і найкомфортніший для малюка і батьків посібник. Використовувати можна малюкам з 3 тижнів до 9 місяців.
 2. Подушка Фрейка - пластикові штани, які підтримують ноги в положенні «жаби». Можна використовувати малюкам з 1 місяця до 9 місяців. Посібник треба міняти разом з ростом малюка.
 3. Шини-розпірки. Терапія направлена ​​на зміцнення тазостегнових суглобів у правильному положенні - згинання і відведення.

Якщо діагностовано дисплазію кульшового суглоба, краще з 1 місяця до 8 місяців використовувати стремена Павлика або відводячу шину з підколінними туторами. З півроку або 8 місяців можна застосовувати відводячу шину з стегновими туторами, а з дозволу ортопеда ходити, малюкові можна призначити відводячу шину для ходіння.

Дисплазія кульшового суглоба повинна лікуватися комплексно, тому не рідко лікар може призначити:

 • Електрофорез з кальцієм.
 • Масаж.
 • ЛФК.

 

Лечение дисплазии тазобедренного сустава в Киеве
Лечение дисплазии тазобедренного сустава в Киеве
Лечение дисплазии тазобедренного сустава в Киеве
Лечение дисплазии тазобедренного сустава в Киеве
Лечение дисплазии тазобедренного сустава в Киеве

Масаж і ЛФК повинен робити тільки професіонал. Важливо не припиняти терапію, тоді дисплазія тазостегнового суглоба буде вилікувана. Буває так, що батьки знімають шини та інші фіксатори, не порадившись з лікарем-ортопедом. Цього робити категорично не можна, так як недолікована дисплазія кульшового суглоба може привести до формування диспластичного коксартрозу. Це серйозна патологія, яка проявляється больовим синдромом, проблемами з ходою, зниженням обсягу рухів в суглобі.

Коксартроз виліковний, але допомогти може тільки операція. Якщо терапію не проводити, настануть негативні наслідки, інвалідизація. Коли дисплазія тазостегнового суглоба лікується консервативними способами, малюк довго не ходить. Зрозуміло, що батьки хочуть побачити дитину на ніжках до кінця першого року життя. Але без дозволу лікаря-ортопеда малюка ставити на ніжки не можна, адже можна втратити всі з таким трудом досягнуті успіхів.

При неефективності безопераційного лікування виконується хірургічне втручання. Суть хірургії - вправлення головки стегнової кістки і відновлення анатомії відповідності елементів тазостегнового суглоба. Обсяг оперативного втручання визначається в індивідуальному порядку (іноді в процесі терапії може знадобитися кілька операцій).

 

Після операції проводиться тривала фіксація, потім реабілітація з застосуванням адекватного фізичного навантаження на суглоби, ЛФК, масажу і фізіотерапії. Важливо точно дотримуватися всіх поради лікаря-ортопеда - це дасть можливість уникнути розвитку ускладнень і, в більшості випадків, до 2 років зняти - діагноз дисплазія тазостегнового суглоба.

Ефективні профілактичні заходи

 1. Для того щоб суглоби дитини розвивалися правильно, лікарі-ортопеди радять робити широке сповивання або зовсім відмовитися від сповивання.
 2. Не можна робити так зване туге сповивання. Дисплазія кульшового суглоба рідко зустрічається в країнах, де не практикується туге сповивання діток.
 3. Для повноцінного розвитку суглобів потрібно адекватний обсяг рухів, і правильний фізіологічний спокій. Якщо дотримуватися профілактику, то дисплазія тазостегнового суглоба ніколи не буде діагностовано.

Корисна інформація

Цели, методика проведения и противопоказания лапароскопии

Цілі, методика проведення і протипоказання лапароскопії

Современный метод хирургии как альтернатива полосной операции

Сучасний метод хірургії як альтернатива порожнинної операції

Отличия гистероскопии от лапароскопии

Відмінності гистероскопії від лапароскопії

Оперативное вмешательство инновационными методами

Оперативне втручання інноваційними методами

Оперативное удаление грыжи паховой области

Оперативне видалення грижі пахової області

Миома матки: послеоперационный период и реабилитация

Міома матки: післяопераційний період і реабілітація

Лапароскопическое лечение аппендицита

Лапароскопічне лікування апендициту

Как делают гистероскопию матки?

Як роблять гістероскопію матки?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю