Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Что делать, если плохие анализы мочи?

Що робити, якщо погані аналізи сечі?

Лабораторний довідник

Аналіз сечі є одним з основних методів лабораторної діагностики різних захворювань. Він дозволяє визначити загальний стан пацієнта і порушення в практично будь-якій області. Іноді, отримуючи результат досліджень у лікаря, можна почути, що аналіз - поганий. Але не багато хто розуміє, що саме включає в себе це поняття і що в такому випадку робити.

Основна причина -  порушення процедури збору.

Начастіше пацієнти не дотримуються всіх правил при зборі і підготовці сечі до перевірки. Саме це може стати причиною виявлення відхилень або захворювань, яких насправді немає.

Зазвичай лікар завжди дає інструкцію стосовно правильного збору досліджуваного матеріалу і його підготовки до здачі. До подібних правил належать:

  • Перед тим, як здати аналізи, не рекомендується відвідувати лазні, сауни і т.д.
  • Перед збором сечі заборонено вживати алкоголь і велику кількість рідини
  • Здача повинна проводитися зранку, а не в середині дня
  • Перед збором сечі необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів
  • Перша порція повинна бути випущена в унітаз
  • Занадто довге зберігання зразка може в значній мірі спотворити результат

Подібні порушення процедури можуть стати причиною помилкового негативного результату, що спричинить некоректність подальшого лікування. Але, якщо всіх правил було дотримано, а результат виявився поганим, - отже в організмі присутні якісь збої. Саме про них і поговоримо далі.

Причини поганого аналізу сечі

Сеча є речовиною, яка містить величезну кількість складових, здатних вказати на будь-які відхилення у функціонуванні організму. Діапазон діагностованих захворювань можна прирівняти до МРТ.

  • Колір. Норма: світло-жовтий. Потемніння можуть вказувати на токсичні ураження, ураження кровоносної системи і печінки.
  • Прозорість. Сеча повинна бути прозорою і не містити ніякого осаду. В іншому випадку це вказує на запальні процеси в нирок або сечовивідної системи.
  • Кислотність. Норма: 4-7. Перевищення даного показника свідчить про цукровий діабет, зневодненні або ацидоз. Низький рівень pH говорить про можливість розвитку ниркової недостатності, раку нирок або сечового міхура.
  • Щільність. Низький показник щільності говорить про ниркову недостатність, а високий - про цукровий діабет, зневодненні і цистит.

Крім даних фізичних показників, існують хімічні фактори оцінки аналізу сечі в залежності від концентрації того чи іншого елемента. До них відносяться: білки, еритроцити, лейкоцити, білірубін, гемоглобін, глюкоза і кетонові тіла. Існує певна норма за всіма цими показниками, і будь-які відхилення від неї можуть бути явною ознакою якого-небудь захворювання або порушення в організмі. Що ж робити в такій ситуації?

Що робити, якщо аналіз сечі поганий?

Найголовніше правило - не займайтеся самолікуванням. Адже таким чином ви можете тільки погіршити свій стан і довести його до критичного. Рекомендується попутно здати і аналіз крові в Києві, щоб напевно переконатися в наявності відхилень.

Якщо ваш аналіз виявився поганим, потрібно в терміновому порядку звернутися до лікаря. Він проаналізує стан всіх показників і зможе поставити вам діагноз. Відповідно до нього буде призначено лікування. Після проходження курсу аналіз слід повторити. Якщо знову виявляються які-небудь порушення, лікування відновлюється.

Варто пам'ятати, що необхідно здавати сечу не менше, ніж раз на півроку. Це дозволить вчасно виявити порушення і усунути їх. Адже будь-які збої  сечовидільної системи можуть викликати чоловіче безпліддя і різні захворювання у жінок.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю