онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Что делать, если плохие анализы мочи?

Що робити, якщо погані аналізи сечі?

Лабораторний довідник

Аналіз сечі є одним з основних методів лабораторної діагностики різних захворювань. Він дозволяє визначити загальний стан пацієнта і порушення в практично будь-якій області. Іноді, отримуючи результат досліджень у лікаря, можна почути, що аналіз - поганий. Але не багато хто розуміє, що саме включає в себе це поняття і що в такому випадку робити.

Основна причина -  порушення процедури збору

Начастіше пацієнти не дотримуються всіх правил при зборі і підготовці сечі до перевірки. Саме це може стати причиною виявлення відхилень або захворювань, яких насправді немає.

Зазвичай лікар завжди дає інструкцію стосовно правильного збору досліджуваного матеріалу і його підготовки до здачі. До подібних правил належать:

  • Перед тим, як здати аналізи, не рекомендується відвідувати лазні, сауни і т.д.
  • Перед збором сечі заборонено вживати алкоголь і велику кількість рідини
  • Здача повинна проводитися зранку, а не в середині дня
  • Перед збором сечі необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів
  • Перша порція повинна бути випущена в унітаз
  • Занадто довге зберігання зразка може в значній мірі спотворити результат

Подібні порушення процедури можуть стати причиною помилкового негативного результату, що спричинить некоректність подальшого лікування. Але, якщо всіх правил було дотримано, а результат виявився поганим, - отже в організмі присутні якісь збої. Саме про них і поговоримо далі.

Причини поганого аналізу сечі

Сеча є речовиною, яка містить величезну кількість складових, здатних вказати на будь-які відхилення у функціонуванні організму. Діапазон діагностованих захворювань можна прирівняти до МРТ.

  • Колір. Норма: світло-жовтий. Потемніння можуть вказувати на токсичні ураження, ураження кровоносної системи і печінки.
  • Прозорість. Сеча повинна бути прозорою і не містити ніякого осаду. В іншому випадку це вказує на запальні процеси в нирок або сечовивідної системи.
  • Кислотність. Норма: 4-7. Перевищення даного показника свідчить про цукровий діабет, зневодненні або ацидоз. Низький рівень pH говорить про можливість розвитку ниркової недостатності, раку нирок або сечового міхура.
  • Щільність. Низький показник щільності говорить про ниркову недостатність, а високий - про цукровий діабет, зневодненні і цистит.

Крім даних фізичних показників, існують хімічні фактори оцінки аналізу сечі в залежності від концентрації того чи іншого елемента. До них відносяться: білки, еритроцити, лейкоцити, білірубін, гемоглобін, глюкоза і кетонові тіла. Існує певна норма за всіма цими показниками, і будь-які відхилення від неї можуть бути явною ознакою якого-небудь захворювання або порушення в організмі. Що ж робити в такій ситуації?

Що робити, якщо аналіз сечі поганий?

Найголовніше правило - не займайтеся самолікуванням. Адже таким чином ви можете тільки погіршити свій стан і довести його до критичного. Рекомендується попутно здати і аналіз крові в Києві, щоб напевно переконатися в наявності відхилень.

Якщо ваш аналіз виявився поганим, потрібно в терміновому порядку звернутися до лікаря. Він проаналізує стан всіх показників і зможе поставити вам діагноз. Відповідно до нього буде призначено лікування. Після проходження курсу аналіз слід повторити. Якщо знову виявляються які-небудь порушення, лікування відновлюється.

 

    Варто пам'ятати, що необхідно здавати сечу не менше, ніж раз на півроку. Це дозволить вчасно виявити порушення і усунути їх. Адже будь-які збої  сечовидільної системи можуть викликати чоловіче безпліддя і різні захворювання у жінок.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger
Чим можемо допомогти?