онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Как проявляется мерцательная аритмия?

Як проявляється миготлива аритмія?

Клінічний довідник

Миготлива аритмія - захворювання серцево-судинної системи, при якій виникає яскраво виражене порушення серцевого ритму. Захворювання характеризується частими збудженнями і скороченнями передсердь, фібриляція груп передсердних м'язових волокон. Кількість скорочень може досягати 400-500 в хвилину. При тривалому приступі миготливої ​​аритмії, виникає ризик утворення тромбів, а також ішемічного інсульту.

Виходячи із симптомів та ознак, прийнято розрізняти кілька форм миготливої ​​аритмії:

  • Пароксизмальна миготлива аритмія. Напади аритмії, який полягає в порушенні роботи синусового вузла. Міоцити передсердя скорочуються хаотично з частотою 350-400 за хвилину. Напад може тривати до 7 діб, але при правильному лікуванні купірується в короткі терміни;
  • Персистуюча миготлива аритмія. Характеризується нападами, які можуть тривати більше ніж 7 днів, але при своєчасному лікуванні, напад купірується за кілька годин за допомогою спеціальних медикаментів або хірургічним способом;
  • Постійна миготлива аритмія. Хронічна форма захворювання, при якій нестабільність серцебиття може тривати більш ніж рік і не схильний змінюватися при лікуванні.

Незважаючи на класифікацію і форми захворювання, існують ознаки, які виникають при протіканні миготливої ​​аритмії всіх форм.

До найбільш значущих симптомів миготливої ​​аритмії відносяться такі ознаки:

  • Прискорений ритм серцебиття;
  • Больові відчуття, локалізовані в грудях;
  • Підвищена пітливість;
  • Безпричинне відчуття втоми, біль в м'язах, відчуття слабкості в усьому тілі;
  • Часте запаморочення, відчуття нудоти, втрати свідомості;
  • Безпричинне відчуття тривоги, дратівливість.

Причини виникнення миготливої ​​аритмії:

Миготлива аритмія може вражати серцево-судинну систему людини внаслідок вже наявних захворювань. У підлітків і навіть дітей, миготлива аритмія виникає на фоны вроджених вад серця. Відносно більш дорослого вікового класу, причинами захворювання можуть стати: інфаркт міокарда, серцева недостатність, яка діагностується раніше ішемічної хвороби серця. Також, в поширених випадках, миготлива аритмія виникає при гіпертонічному захворюванні або кардіосклерозі.

Але миготлива аритмія не завжди виникає саме через проблеми з серцево-судинною системою. Іноді, причина нестабільності скорочення серцевих ритмів може критися в патологіях щитовидної залози, при зловживанні спиртними напоями, прийомі наркотичних засобів, цукровому діабеті.

Діагностика та лікування миготливої ​​аритмії

Для діагностики захворювання, необхідно звернутися в приватний медичний центр і провести комплексне обстеження організму, провести електрокардіографію та ряд інших аналізів.

Методи лікування миготливої ​​аритмії відрізняються виходячи від стадії, форми захворювання, а також індивідуальних показників стану пацієнта.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю