Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Как лечить протрузию межпозвонковых дисков?

Як лікувати протрузію міжхребцевих дисків?

Клінічний довідник

Протрузії міжхребцевих дисків виникають внаслідок остеохондрозу і їх можна назвати маленькими хребтовими грижами. З часом вони можуть збільшуватися в об’ємах, якщо пацієнт буде ігнорувати симптоми, або у разі проведення некоректного лікування. 

Протрузія дисків - поширене захворювання, але у всіх пацієнтів перебіг різний. У когось є больові відчуття, а у когось вони відсутні. Якщо лікар виявив протрузію, необхідно одразу почати лікування. 

Причинами появи протрузій можуть бути:

  1. Травми.
  2. Важкі пологи.
  3. Викривлення хребта

Найчастіше зустрічається протрузія шийного відділу та протрузія дисків попереково-куприкового відділу хребта. Будь-яка патологія хребта є серйозною проблемою, яку лікар повинен допомогти пацієнтові вирішити. 

Симптоми протрузії дисків

Основний симптом протрузії дисків - біль. Її спричиняє не протрузія, а поряд розташовані структури - судини, м’язова тканина, зв’язки та мозкова оболонка. Ще однією ознакою патології є оніміння пальців верхніх кінцівок. 

Симптоми протрузії:

  • поколювання в зоні іннервації відповідного нерва;
  • мурашки в місці ураження;
  • зміна кольору шкіри в ураженому місці.

Іноді патологія може спричинити запаморочення та сильний головний біль. Небезпека протрузії у тому, що ускладнення можуть призвести до невідворотних наслідків і навіть інвалідності. 

Терапія протрузії міжхребцевих дисків

Консервативна терапія патології хребцевих дисків включає стандартну схему: приймання знеболювальних медикаментів, протизапальні медикаменти, нестероїдні засоби. 

Щоб укріпити хрящову тканину призначають хондропротектори або БАДи. Невід’ємна складова комплексної терапії - лікувальна фізкультура. Також вертебролог може призначити фізіотерапію або курс лікувального масажу. 

Якщо консервативна терапія не дає результатів, протрузія прогресує, грижа збільшується, то лікар призначає хірургічне втручання. 

Важливо! Звертайтеся за допомогою лише до кваліфікованих фахівців. Самолікування може призвести до небезпечних наслідків. Для профілактики протрузій часто призначають лікувальну фізкультуру, а також своєчасну консультацію у лікаря та ведення здорового способу життя, що включає помірні заняття спортом.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю