Demo
Как лечить артроз локтевого сустава?

Як лікувати артроз ліктьового суглоба?

Клінічний довідник

Суглоби - це рухливі з'єднання кісток скелета. Завдяки їм людина може згинати і розгинати кінцівки. Але, як і інші елементи організму, суглоби потрапляють під згубний вплив і, коли в організмі відбуваються дистрофічно-дегенеративні зміни, виникають серйозні захворювання суглобів.

Артроз ліктьового суглоба (епіконділоз) - порушення в зоні надвиростків плеча. Воно виникає через низку причин і може розвиватися в організмі протягом довгого часу.

Причини розвитку артрозу ліктьового суглоба

 • Травми і удари ліктя, розрив зв'язок, пошкодження менісків, переломи, вивихи.
 • Порушення метаболізму в організмі, в результаті якого суглоб не отримує елементів, необхідних для хорошої роботи;
 • Ревматоїдний артрит, в результаті прогресування якого всі суглоби потрапляють під ризик захворювання;
 • Вікові зміни організму;
 • Хронічне захворювання;
 • Зовнішні чинники, тісно пов'язані з умовами життя людини;
 • Переохолодження та часті респіраторні захворювання;
 • Отруєння організму токсичними речовинами.

Симптоми артрозу ліктьового суглоба

Виявити хворобу на початковій стадії зможе тільки фахівець. Адже невеликі болі або хрускіт можуть бути симптомами та інших захворювань суглобів.

У медичній практиці виділяють чотири групи ознак, які вказують на артроз ліктьового суглоба.

 • Біль в лікті при згинанні або розгинанні руки, при її поворотах. На початкових стадіях біль мінімальна і проявляється тільки при великих навантаженнях. Але в процесі прогресування хвороби больові відчуття зростають і дають про себе знати навіть в стані спокою.
 • Хрускіт при рухах ліктем. Він виникає в результаті тертя кісток один про одного. Чим далі заходить хвороба, тим голосніше і чіткіше буде хрест.
 • Обмеження амплітуди рухів руки. Кісткові шипи розростаються, суглобова щілина звужується, і елементарні рухи стають справжнім випробуванням.
 • Видозміна ліктьового суглоба. На лікті з'являються горбки, і він стає набряклим.

Ступені розвитку артрозу ліктьового суглоба

Звернення до лікаря при перших же симптомах найвірніше рішення, але одиниці пацієнтів дотримуються цього правила. В основному, до лікаря звертаються, коли болю стають нестерпними, а видозміни говорять самі за себе. Артроз ліктьового суглоба розвивається в три стадії, і кожна має характерні добре виражені симптоми.

На першій стадії розвитку хвороби все виглядає досить не страшно: болі виникають тільки після сильних навантажень, зовнішніх проявів захворювання немає, тільки відбувається зниження тонусу м'язів. Але якщо пацієнт, намагаючись відвести руку назад за стегно, відчуває труднощі, то це однозначно говорить про зародження недуги. В першу чергу, лікар виписує направлення на рентген, після якого можна підтверджувати або спростовувати діагноз.

На другій стадії артрозу ліктьового суглоба біль підсилюється, пацієнту важко відвести руку назад або зігнути. При рухах чути сухий хрускіт. Виконувати повсякденні дії стає все важче. Неприємні відчуття турбують людину навіть в стані спокою;

Болі нестерпні, рухи обмежені. Рентгенівський знімок третьої стадії чітко показує зруйнований суглоб. Зовнішні деформації добре видно. Одна рука стає коротшою за іншу.

Артроз ліктьового суглоба - лікування захворювання

Лікування захворювання процес тривалий. Головне, правильно виконувати рекомендації лікаря і дотримуватися режиму дня і режиму харчування.

Щоб зняти біль, необхідно приймати знеболюючі препарати, або внутрішньом'язово, або у вигляді ін'єкцій.

Рука повинна знаходитися в постійному стані спокою. Навантаження на неї можуть привести до погіршень, тому необхідно фіксувати її за допомогою пов'язки.

Мануальна терапія, фізіопроцедури, терапія лазером - ефективні на всіх стадіях лікування.

Лікувальні фізичні процедури і масаж допоможуть відновити хвору руку.

Комплексний підхід до лікування артрозу ліктьового суглоба і виконання всіх приписів дають хороший результат. Тому, якщо ви відчуваєте, що хвороба прогресує, не затягуйте, а негайно вирушайте до лікаря. Вам допоможуть побороти недугу і повернуть ваше життя в звичне русло.