онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Ультразвук при вынашивании ребенка

Ультразвук при виношуванні дитини

Клінічний довідник

У минулому столітті, бабусі і дідусі і мріяти не могли побачити малюка до його появи на світ. Сьогодні малюка майбутня мама може побачити з найперших днів його розвитку. УЗД малого таза і області живота є дослідженням внутрішніх органів і тканин. Дослідження проходить за допомогою спеціальної апаратури, зображення передається на монітор. Датчик-трансдюсер стикається з шкірними покривами вагітної і дає безпечні хвилі, які стикаються з органами, і виходить чітке зображення.

УЗД може бути:

  • Тривимірне.
  • Двомірне.
  • Чотиривимірний.

При двомірному ультразвуковому дослідженні на екрані можна побачити чорно-білу картинку, чіткість її слабка. Тривимірне УЗД дає чітке зображення в кольорі, а чотиривимірний ультразвук дозволяє побачити рухи малюка. Незважаючи на безліч суперечок, процедура є повністю безпечною і не приносить жінці ніякого дискомфорту.

Навіщо робити ультразвук

УЗД при вагітності - це важливий етап, так як завдяки цій процедурі фахівець може побачити вади розвитку, аномалії і дефекти. Також завдяки УЗД можна виключити проблеми протікання самої вагітності.

Перше УЗД може:

  • Встановити термін вагітності.
  • Визначити наявність позаматкової вагітності.
  • Визначити завмерла вагітність.
  • Встановити наявність плодового яйця або декількох плодових яєць.

Раннє визначення позаматкової вагітності дає можливість уникнути хірургічного втручання. Також фахівець може визначити різні патології, відшарування плаценти, гіпертонус, загрозу викидня. Раннє визначення проблем зі здоров'ям дасть можливість народити здорового малюка, або прийняти рішення про переривання вагітності.

Перший ультразвук при виношуванні дитини

Підготовка до вагітності - це важливий етап і ігнорувати його не варто. Жінка повинна бути здорова і готова до виношування. Не менш важливо регулярно ходити до лікаря і виконувати всі його рекомендації.

Зробити УЗД на ранніх етапах важливо, так як це дозволить оцінити процес закладки органів і систем. За період виношування зазвичай проводиться 3 планових ультразвукових досліджень. Перша процедура діагностує зачаття. Наступна за планом проходить з 10 по 14 тиждень, наступна з 19 по 23 і остання з 32 по 36 тиждень. Ігнорувати УЗД не можна. Дослідження повністю безпечне, тим більше робиться не часто.

Скептиків, звичайно, вистачає, але іноді 10 хвилин обстеження допомагають визначити порок і врятувати дитині життя. Тому лікарі рекомендують встати на облік в хорошу клініку, робити все за правилами і тоді на світ з'явиться чудовий, здоровий малюк. Спостерігатися у спеціаліста треба протягом усього терміну виношування.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю