онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Спаечный процесс, как осложнение венерических инфекций

Спайковий процес, як ускладнення венеричних інфекцій

Клінічний довідник

У нормі органи малого тазу у жінок можуть переміщатися відносно один одного до анатомічного межі. Зовнішня оболонка органів і внутрішня стінка черевної порожнини вистелені очеревиною. Тканина очеревини виробляє серозне речовина, яке забезпечує ковзання і відхилення органів при стисненні. Вільне переміщення важливо для компенсації тиску при згинальних і розгинальних рухах хребта. В результаті хронічного запального процесу, викликаного інфекцією, формуються спайки. Спайки є смужки сполучної тканини, які фіксують орган в певному положенні. Причини для виникнення спайок:

  • Хронічне роздратування очеревини. При венеричних інфекціях збільшується вироблення серозної рідини. Змінюється консистенція серозного речовини, воно стає більш клейким і в'язким. Поступово в процес включається сполучна тканина, в серозному речовині з'являється щільніша стрічка. Точкові спайки погіршують ковзання органу. При подальшому подразненні очеревини спайки втрачають еластичність, стають більш твердими. Щоб уникнути таких ускладнень, лікування трихомоніазу та інших інфекцій потрібно проводити в терміновому порядку.
  • Хірургічні операції. При розтині оболонки органу, наприклад, фаллопиевой труби, порушується цілісність серозної плівки очеревини. Пошкодження затягується, формується рубець. Рубець складається з ригидной сполучної тканини, бідної судинами і не еластичною. Рубцювання і в'язка консистенція рідини всередині черевної порожнини призводять до швидкого формування спайок.

Малоінвазивні операції знижують ризик передаються статевим шляхом. Гінекологи рекомендують для видалення новоутворень в порожнині матки використовувати гістероскопію. Гістероскопія в Києві проводиться в кожній великій гінекологічній клініці. Процедура представляє собою огляд порожнини матки за допомогою міні-відеокамери. Якщо лікар виявляє кісту, міому або поліп, він проводить видалення відразу при огляді. При підозрі на ракову пухлину робиться біопсія. Для з'ясування природи новоутворення зразки тканини відправляють на гістологічне дослідження. Єдина небезпека гистероскопии - це занесення венеричною інфекції в матку і придатки. Тому до втручання пацієнтка здає ПЛР і бактеріологічний посів.

Симптоми, при яких потрібно провести УЗД на предмет спайок:

  • хворобливий ПМС, нерегулярний менструальний цикл;
  • біль при тиску на нижню частину живота;
  • нудота, підвищення температури;
  • безпліддя, невиношування вагітності.

Для видалення спайок призначають іншу малоінвазивної процедуру - лапароскопію. Ціна на лапароскопію в Києві залежить від місця проведення операції. У державних клініках часто відсутні сучасні препарати, є нестача кваліфікованих хірургів. Щоб лапароскопія пройшла з користю і не принесла ускладнень, краще звертатися в перевірену приватну клініку до хірурга-гінеколога з хорошою репутацією.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю