Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Причины возникновения болей в спине

Причини виникнення болю в спині

Клінічний довідник

Хребет людини - це багатофункціональний механізм, який бере участь у важливих процесах організму. Він виконує опорно-рухову, захисну і амортизаційну функцію. Кожен відділ хребта відповідає за роботу певних внутрішніх органів, а значить захворювання будь-якої частини хребетного стовпа безпосередньо пов'язані з виникненням проблем в інших органах.

Рідкісний людина, хоч раз в житті, не відчував дискомфорт в хребті. І причин тому маса: це і не правильний, малорухливий спосіб життя, і надмірні фізичні навантаження, переохолодження, зайву напругу, підняття важких предметів, не правильна постава, вроджені патології. Вертикальне положення провокує навантаження на хребетні відділи, що саме по собі призводить до зношування хребта.

Викликати больові відчуття може спондилез - захворювання хребта, при якому кісткова тканина розростається, утворюючи шипи і виступи (остеофіти), які призводять до звуження каналів хребетних дисків. Така деформація є причиною защемлення нерва, травмує судини і поблизу лежать сухожилля, тим самим, викликаючи дискомфорт і біль у людини. Дане захворювання - це в першу чергу наслідок остеохондрозу - передчасного старіння і порушення цілісності міжхребцевих дисків.

Фактори що впливають на розвиток хвороби:

  • малорухливий спосіб життя;
  • спадковість;
  • важке фізичне перенапруження;
  • вікові зміни;
  • інфекційні хвороби та травми.

Найчастіше захворювання виникає у вікової групи після 40-50 років. Розрізняють декілька видів різновидів недуги зачіпають шийний, грудний і поперековий відділи.

Перебіг захворювання

Спондильоз поперекового відділу хребта супроводжується хворобливими відчуттями в області попереку, в моменти переохолодження або посиленому фізичному навантаженні. На ранній стадії захворювання виникають періодичні болі в області попереку, що не сковують рухів. Згодом больові відчуття посилюються, кісткові нарости збільшуються і відбувається защемлення нервів. На пізніх стадіях остеофіти згуртовуються в скоби, що призводить до знерухомлення людини. Захворювання розвивається по висхідній і носить хронічний характер Щоб поставити правильний діагноз фахівці використовують комп'ютерну та магніторезонансну томографію.

Лікування спондильозу хребта проводиться комплексно і тривало. Лікар призначає протизапальні препарати, фізіотерапевтичні процедури, лікувальний масаж.

Головна мета:

  • купірування больового синдрому;
  • зміцнення м'язового корсету;
  • зниження тертя і поліпшення кровообігу в міжхребцевих дисках.
  • Сполучення медикаментозного лікування з фізкультурою можуть призупинити розвиток хвороби.

Відмова від лікування призводить до зміни постави, у важких випадках збою всього рухового апарату. Лікувальна фізкультура, правильне харчування, рухливий спосіб життя і своєчасне звернення до фахівців продовжать вам роки здорового повноцінного життя.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю