1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Полипы эндометрия - современные методы лечения

Поліпи ендометрія - сучасні методи лікування

Клінічний довідник

Видалення поліпу ендометрію є одним з найпоширеніших гінекологічних операцій. Поліп ендометрію - це доброякісне новоутворення на слизовій оболонці маткового організму. Патологія уражає жіночий організм різних вікових груп. Лікувати її можливо, та виключно хірургічним способом. Операція безболісна, проводиться під загальною анестезією. 

Коли призначають операцію по видаленню поліпа? Видаляти патологію потрібно обов’язково, адже захворювання загрожує жінці розвитком онкології та повною втратою дітородної функції. Показанням є виявлення поліпа.

Операцію призначають після УЗД, на якому лікар бачить:

  • місце локалізації;
  • розмір ураження;
  • поширеність патології.

Якщо під час виявлення поліпу жінка вагітна, то операцію проводять після пологів. Вартість процедури практично така сама, як і вартість видалення апендициту

Як з’являються симптоми?

Перший симптом, що може вказувати та наявність доброякісного утворення в матці - це збій менструального циклу. Жінки з поліпами часто скаржаться та тривалі, рясні болючі місячні. Медицина виділяє ще кілька ознак:

  1. Кровотечі не в період менструації.
  2. Кров’яні виділення під час менопаузи.
  3. Загальна слабкість, біль внизу живота.

Симптоматика не специфічна, тому підтвердити наявність поліпів ендометрію може лише лікар під час огляду на гінекологічного кріслі. Якщо діагноз вимагає підтвердження, то лікар призначає УЗД органів малого тазу та гістероскопію. Ендоскопічне дослідження є ефективним та безпечним. 

Терапія поліпів: ефект та ускладнення

Видалення поліпів матки обов’язково повинно проводитися в спеціалізованому медичному центрі досвідченим хірургом. В усіх медичних центрах нині практикують мінімально-інвазивні методики. Однак навіть при якісному лікуванні ніхто не застрахований від ускладнень. 

Після операції у багатьох випадках може розвинутися ендометрит, накопичення крові в матковому органі, перфорація чи надрив цервікального каналу. Всі ці патології лікуються, головне, вчасно їх діагностувати. Для мінімізації ризиків жінка повинна проводити огляд у гінеколога хоча б раз у півроку. Також необхідно дотримуватися профілактичних мір та вести здоровий спосіб життя.