онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Подготовка к зачатию ребенка

Підготовка до зачаття дитини

Клінічний довідник

Якщо сімейна пара наважилася на важливий крок і планує зачати малюка, необхідно пройти етап підготовки до вагітності. Лише при правильному підході вагітність пройде гладко, а у жінки залишаться лише позитивні емоції. 

В першу чергу необхідно пройти обстеження у лікарів, таких як:

 1. Терапевт.
 2. Гінеколог.
 3. Стоматолог.

Фахівці проведуть обстеження, зададуть додаткові запитання і дадуть необхідні рекомендації. Звичайно, під час підготовки необхідно відмовитися від куріння та вживання алкогольних напоїв. Шкідливі речовини небезпечні не лише для жінки. На етапі розвитку плоду вони можуть спровокувати серйозні вади. Обов’язково потрібно приймати вітаміни та правильно харчуватися. А коли вагітність настане - проходити усі планові консультації. 

Безпліддя у чоловіків та жінок

Якщо протягом тривалого часу вагітність не настає, це може вказувати на проблеми зі статевими функціями. На жаль, жіноче та чоловіче безпліддя діагностується досить часто. Але не можна не сказати про те, що своєчасне лікування чоловічого та жіночого безпліддя дає усі шанси завагітніти та відчути радість батьківства. Терапію повинні проводити досвідчені лікарі. 

Причини безпліддя:

 • Аденома простати.
 • Статеві інфекції.
 • Дисплазія та ерозія.
 • Ожиріння.
 • Фізична чи психічна травма.
 • Запальний процес.
 • Гормональний збій.
 • Зниження імунітету.

Причин дуже багато, але вилікувати безпліддя можливо. Якщо результату немає, призначать ЕКО або ІКСІ, штучне запліднення. Найголовніше - не втрачати віри. 

Які аналізи потрібно здавати на етапі планування вагітності

Гінеколог обов’язково призначить ряд лабораторних та інструментальних досліджень. Обов’язково проводять УЗД, а також здають загальний аналіз сечі, кров на інфекції, що передаються статевим шляхом, на гепатит С, ВІЛ, сифіліс. Також кров на антитіла до краснухи, на токсоплазмоз та на віруси герпесу, Епштейна-Барра та ін.

І жінка, і чоловік повинні здати аналізи разом - це збільшує шанси на зачаття здорового малюка. Коли всі показники в нормі, то вагітність обов’язково настає. Важливо розуміти, що зачаття може не відбутися з першого разу, тому що настання вагітності відбувається внаслідок багатьох факторів, наприклад, овуляції. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю