онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Подготовка к беременности - начало начал

Підготовка до вагітності - основа основ

Клінічний довідник

Вагітність передбачає значні гормональні та фізичні зміни в жіночому організмі. Однак більшість жінок впевнені, що йти до лікаря-гінеколога потрібно вже на початковій стадії вагітності. Але ця думка є хибною. 

Огляд у гінеколога, обстеження та лабораторні дослідження повинні бути комплексом попередніх мір. Це означає, що до лікаря необхідно звернутися на етапі планування вагітності. Лікар спробує вивчити клінічну картину здоров’я пацієнтки, дізнатися все, про її спосіб життя, попередні вагітності (якщо були) їхній характер та перебіг. Важливою також є інформація про генетичні захворювання, що передаються в сім’ї від покоління до покоління, курці в сім’ї та приймання медикаментів. 

Під час вагітності жіночий організм відчуває значні навантаження, тому контроль зі сторони лікаря за перебігом - обов’язковий. Однак, якісна і своєчасна підготовка до вагітності сприяє її нормальному перебігу та знижує можливі ризики ускладнень. 

Підготовка до вагітності

На етапі планування вагітності необхідно нормалізувати вагу. Адже наявність надлишкової ваги може призвести до ускладнень під час вагітності або під час пологів. Однак не варто покладатися на строгі дієти, які можуть виснажити організм і призвести до надмірної втрати ваги. Краще надати перевагу правильному та збалансованому харчуванню, раціональному питному режимові. 

Також варто перевірити наявність усіх необхідних щеплень. А до вагітності зробити щеплення від від вітрянки жінкам, які не перехворіли в дитинстві. Це пов’язано з тим, що зараження вітрянкою при вагітності може призвести до серйозних вроджених патологій плоду. Надзвичайно небезпечними під час вагітності є краснуха, що може призвести до ускладнень. 

Також до зачаття необхідно здати усі лабораторні аналізи, щоб уточнити наявність статевих інфекцій. Тому лікар може взяти мазки, призначити здачу аналізу сечі, щоб зрозуміти повну клінічну картину. Також можуть знадобитися дослідження та токсоплазмоз та гепатит В. 

Лікар може призначити комплекс вітамінів - кальцію, заліза, фолієвої кислоти. Особливо уважними до свого здоров’я повинні бути жінки з діагнозом дисплазія шийки матки. Необхідно проходити усі планові огляди та слідкувати за перебігом вагітності. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю