Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Почему нельзя затягивать с лечением протрузии шейного отдела?

Чому не можна затягувати з лікуванням протрузії шийного відділу?

Клінічний довідник

Протрузія – слово латинського походження, яке в дослівному перекладі означає «випинання», «виступ», чим повністю характеризує головна ознака захворювання.

Протрузія шийного відділу хребта є важким і небезпечним захворюванням. Вся справа в тому, що хребетний канал у шийному відділі дуже тонкий і через нього проходить безліч нервових каналів. Будь-які випинання, які можуть викликати стиснення нервових корінців, призведуть до тяжких наслідків для всього організму.

Механізм виникнення протрузії дисків шийного відділу

Шийні диски амортизують рух хребців людини, завдяки чому ми можемо вільно повертати голову. Але коли негативні фактори починають свій активний вплив на них, відбувається погіршення амортизуючих властивостей, і починаються проблеми з хребтом.

В процесі розвитку захворювання страждають міжхребцеві диски, які не отримують необхідних поживних елементів, а з ними ядро і фіброзне кільце. Починає активно розвиватися дегенеративно-дистрофічний процес. Все це призводить до появи протрузії – випинання міжхребцевого диска за його анатомічні межі. Це може бути невелике випинання на 1-3мм, які за симптоматикою майже не дає про себе знати, але виступи на 5 мм і більше дають про себе знати погіршенням амортизаційних властивостей і сильними болями в ураженій області.

Протрузія шийного відділу хребта і причини її появи

Щоб не стати жертвою захворювання, потрібно знати причини, черер які вона може виникнути, та завжди пильнувати.

Виділяють такі причини появи захворювання:

  1. травми;
  2. захворювання внутрішніх органів та інфекції;
  3. генетична схильність;
  4. захворювання хребта (остеохондроз тощо);
  5. вікові зміни;
  6. неправильна постава і сильні навантаження на шийний відділ;

З-за таких причин може виникнути безліч захворювань спини, тому будьте дуже акуратні і уважні до старих травм, сильних хвороб і своєї постави. Адже останній фактор є причиною виникнення викривлень та інших суміжних захворювань.

Протрузія диска шийного відділу та її головні симптоми

Шийний відділ хребта є самим слабким і вразливим. Головною причиною цього є вузькість хребетного каналу. Протрузию допоможуть визначити такі ознаки:

  • сильні гострі болі в області шиї, які можуть віддавати в плече або руку;
  • оніміння рук;
  • порушення чутливості пальців;
  • скачки тиску;

Лікування протрузії шийного відділу хребта і проблеми, які можуть виникнути

Почнемо саме з проблем, які можуть виникнути в процесі лікування. Шийний відділ хребта є найбільш рухомим, тому важко забезпечити абсолютний спокій на довгий час. Лікарі намагаються знайти спосіб, щоб витягнути й зафіксувати хребетний стовп. Для цього використовують спеціальні коміри. Це дозволяє обмежити руху, і зняти навантаження з шиї.

Лікування протрузії шийного відділу

Лікування захворювання проводиться в комплексі. Для початку фахівець ставить перед собою завдання зняти больові відчуття і набряки м'яких тканин і відновити чутливість ураженої зони, поступово налагоджуючи нормальне функціонування шийного відділу.

Наступним кроком буде використання знеболюючих та нестероїдних протизапальних препаратів.

Далі лікар призначає хворому масаж, мануальну терапію і рефлексотерапію, а пізніше – курс лікувальної гімнастики.

Ну а останній етап – це постійна підтримка хребта в хорошій формі.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю