Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Патологии позвоночного столба и их лечение

Патології хребетного стовпа та їх лікування

Клінічний довідник

Хребетна грижа - досить поширена патологія і лікування її може бути як консервативним, так і хірургічним. Операція проводиться лише після того, як випробувані всі консервативні методики і вони не дали ніякого результату. Щоб правильно підібрати курс лікування необхідно з'ясувати ступінь випинання. Призначають комп'ютерну томографію, рентген і загальні аналізи.

Основними етапами консервативної терапії є:

  • Медикаментозне лікування.
  • Фізіопроцедури.
  • Масаж.
  • Лікувальна фізкультура.

Міжхребцеву грижу треба лікувати комплексно і навіть після вдало проведеної терапії вести здоровий спосіб життя, дотримуватися профілактики. Дотримуючись цих рекомендацій, можна буде уникнути розвитку рецидивів.

Медикаментозна терапія хребта

Медикаментозне лікування хребта дозволяє зняти запалення, усунути біль і набряки. У лікуванні застосовуються такі групи медикаментів:

  1. Протизапальні нестероїдні препарати, завдяки яким знімається запалення, біль, набряк. Найпоширенішими є немісіл, диклофенак, найз.
  2. Знеболюючі препарати, наприклад, Спазган, Кетарол.
  3. Хондропротектори, які сприятимуть відновленню хрящової тканини і допоможуть запобігти її подальшому руйнуванню. Часткове відновлення тканини може бути тільки на самих ранніх стадіях розвитку патології.
  4. Мазь з місцевим знеболюючим і протизапальним ефектом.

Всі препарати повинні застосовуватися досить довго і призначаються лікарем строго індивідуально. Для купірування нестерпного болю лікар може призначити проведення інтраламінарної або трансфорамінальной блокади. Крім медикаментів обов'язково призначаються фізіопроцедури, які допомагають зняти запалення, усувають біль і набряки, а також покращують кровообіг. Біль знімають електрофорезом з лікарською речовиною.

Лікування лазером сприяє зняттю больового синдрому, набряку і запалення. Якщо медикаментозне лікування не приносить результату, то проводиться операція, грижа видаляється.

Масаж і гімнастика

Грижу хребетного стовпа, так само як і міозит шиї лікують за допомогою масажу і гімнастики Різні типи масажу при впливі на область хребетного стовпа усувають запалення і знімають м'язові спазми. Вони допомагають поліпшити обмінні процеси і сприяють виведенню шкідливих речовин з тканин організму. Масаж призначається, тільки коли больовий синдром знято, і проводити процедуру повинен кваліфікований масажист або працівник кабінету ЛФК, який має відповідну кваліфікацію. Масування треба проводити курсами - кожні півроку.

Міжхребетні грижі виникають при слабкості м'язового корсету, тому заходи спрямовані на зміцнення м'язової тканини, що можливо тільки при заняттях ЛФК. Виконувати вправи треба по спеціально розробленій програмі, вони повинні бути пластичними і не різкими. Якщо при виконанні фізкультури з'явиться біль, то необхідно припинити заняття і відвідати лікаря. Самолікуванням займатися заборонено, так як це може призвести до негативних наслідків, аж до паралізації

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю