Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Патологии позвоночного столба - эффективная терапия

Патології хребетного стовпа - ефективна терапія

Клінічний довідник

Грижі попереково-крижового відділу хребта в наш час досить поширене явища і основна причина розвитку патології - остеохондроз. Наявність міжхребцевої грижі здатне значно погіршити якість життя. Грижі попереково-крижового відділу хребта займають лідируюче місце і вимагають грамотного лікування.

До причин розвитку патології можна віднести наступні фактори:

  1. Порушення обмінних процесів.
  2. Травмування.
  3. Надмірні навантаження на поперек.
  4. Малорухливий спосіб життя.

Всі перераховані вище фактори призводять до порушення згортання крові і до порушення обміну речовин в хрящовій тканині і м'язовій тканині хребетного стовпа. Вся справа в тому, що сам диск не харчується самостійно, його збагачують сусідні тканини. Через дефіцит руху і поживних мікроелементів може порушитися процес харчування, що призведе до розвитку грижі. Крім цього, стати причиною грижі може вроджена схильність, аномалія диска, сколіоз, ожиріння, шкідливі звички, які порушують кровообіг.

Симптоматика і терапія

Лікування міжхребцевої грижі необхідно починати відразу після прояву негативної симптоматики. Проблема в тому, що патологія може довгий час себе не проявляти, що загрожує переходом в хронічну форму. Але, все-таки деякі відмітні ознаки є:

  1. Скутість в попереку під час рухів, нахилів, поворотів.                      
  2. Зміна температурного режиму шкірних покривів однієї з ніг.
  3. Прогресуюча атрофія або гіпотрофія однієї з ніг.
  4. Печіння і оніміння в попереку.
  5. Люмбаго і ішіас.
  6. Компенсуюча поза, яка приймається не усвідомлено.

Як тільки виявляються симптоми, слід негайно відвідати лікаря. На перших етапах розвитку патології болі не виражені і виявляються як напади, але з часом, та якщо не проводиться лікування грижі, симптоматика тільки посилюється.

Консервативна терапія хребетної грижі

Хірургічне лікування проводиться вкрай рідко і тільки в тому випадку, якщо всі інші методи виявилися неефективними. Лікування комплексне і на перших етапах пацієнт повинен обмежити рухову активність і дотримуватися постільного режиму. Також проводиться медикаментозна терапія по усуненню симптоматики, зняттю больового синдрому, запалення. Обов'язково призначаються знеболюючі, хондропротектори, нестероїдні протизапальні медикаменти.

Якщо болі дуже сильні, то може застосовуватися блокада, проте важливо розуміти, що головне не усунути симптом, а знайти і ліквідувати причину. Якщо необхідно, можуть призначатися міорелаксанти. Після проведення медикаментозної терапії призначається ЛФК, фізіопроцедури, масаж. Цей етап має найважливіше значення. Масаж необхідно робити як мінімум 2 рази на рік. ЛФК необхідно проводити під наглядом кваліфікованого фахівця.

Тільки за умови тривалого лікування та дотримання всіх рекомендацій лікаря, можна домогтися тривалої ремісії і часткового відновлення пошкоджених тканин. Якщо результат консервативної терапії нульовий, проводиться видалення диска. Лікування проводить лікар, діагноз ставить професіонал, самолікуванням займатися небезпечно для життя.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю