Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Патологии позвоночника - протрузия

Патології хребта - протрузія

Клінічний довідник

Протрузія диску шийного відділу - важке захворювання хребта. Хребет у ділянці шиї тонкий, а тому вразливий. Причин розвитку патології може бути кілька. Одна з найбільш поширених - це травма. Також причиною може бути інфекція порушення обмінних процесів у шийному відділі, захворювання органів і систем. Патологія може розвинутися через вікові зміни в хребті або якщо у пацієнта вже діагностовані:

  1. Остеохондроз;
  2. Кіфоз;
  3. Сколіоз.

Неправильна постава - найпоширеніша з причин. До групи ризику належать люди, чиє тіло тривалий час знаходиться в незручному положенні. Це можуть бути машиністи, оператори ПК. Також патологія часто уражає людей, що ведуть малорухливий спосіб життя. 

Симптоми протрузії шийного диску

Протрузія - це серйозна патологія найбільш уразливого місця у хребті. Компресія нервових корінців у цьому випадку провокує розвиток сильного больового синдрому і погіршує стан здоров’я всього організму. Симптоми можуть проявлятися у вигляді:

  1. Болю в плечі.
  2. Болю в шиї.
  3. Болю, що віддає в руку.
  4. Оніміння рук.
  5. Відчуття "мурашок".
  6. Шум у вухах.

Якщо у пацієнта є всі симптоми, зазначені вище, необхідно звернутися до лікаря і пройти курс лікування. 

В чому небезпека

Протрузія може здавлювати артерію, яка живить мозок. Це може призвести до серйозних уражень ЦНС, спровокувати розвиток інсульту чи паралічу. Також навколо сегменту може відбуватися запалення м’язів, що призведе до шийного радикуліту. 

Терапія повинна бути комбінованою. Важливо не лише позбутися симптомів, але й відновити нормальне функціонування хребта. Після лікування пацієнт повинен піклуватися про своє здоров’я - вести здоровий спосіб життя та займатися фізичними вправами.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю