онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
От чего возникает сердечная недостаточность?

Від чого виникає серцева недостатність?

Клінічний довідник

Серцева недостатність - синдром в кардіології, який означає порушення скорочувальної функції серця, необхідне для організму. З цим захворюванням часто стикаються люди, які досягли пенсійного віку.

Найбільш часто, діагноз "серцева недостатність", ставиться людям, які вже раніше стикалися із захворюваннями серцево-судинної системи. Як ускладнення, серцева недостатність практично завжди виникає після інфаркту міокарда, атеросклерозу коронарних судин, аритмії, кардіоміопатії.

Які бувають види серцевої недостатності?

Захворювання представляється в організмі людини в двох формах:

  • Гостра форма серцевої недостатності. Ця форма кардіологічного синдрому виникає різко і проявляється у формі набряку леень. Причина захворювання криється в інфаркті міокарда, гострому коронарному синдромі і розриві стінок лівого шлуночка;
  • Хронічна форма серцевої недостатності може розвиватися протягом кількох років. Причинами для хронічної форми захворювання можуть бути вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця, анемія, артеріальна гіпертензія, емболія легеневої артерії, тахікардія або брадикардія, ниркова недостатність.

Як розпізнати серцеву недостатність?

Прояви цієї патології часом не відрізняються від інших серцево-судинних захворювань. Тому для встановлення точного діагнозу, пацієнту слід негайно звернутися в клініку і пройти повне медичне обстеження, що включає ЕКГ, УЗД-діагностика серця і інші види аналізів.

Основна симптоматика серцевої недостатності:

  • Виникнення безпричинної задишки (без особливих фізичних навантажень або взагалі, в стані спокою);
  • Різкі напади нестачі повітря;
  • Виникнення сухого кашлю в лежачому положенні;
  • Загальна слабкість в тілі, стомлюваність, напади вертиго (запаморочення);
  • Больові відчуття, локалізовані в підребер'ї з правого боку;
  • Набряклість тіла.

Чим небезпечна серцева недостатність?

При найменших змінах в організмі, а також при виникненні болю в грудях, необхідно звернутися в клініку і пройти діагностику. Вкрай важливо визначити недугу на ранніх етапах і не допустити ускладнень і загострення хвороби, іменованї декомпенсацією.

Декомпенсація цє процес, при якому вражається серцевий м'яз. Процес характеризується загостренням існуючих симптомів, спостерігається посилення задишки, кашлю і утруднення дихання в лежачому положенні. При спостереженні цих симптомів, пацієнт негайно госпіталізується в реанімаційний відділ клініки.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger