онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Осложнения трихомониаза

Ускладнення трихомоніазу

Клінічний довідник

Піхвова трихомонада - це мікроорганізм що може нанести значної шкоди здоров’ю людини. Трихомонади мають грушеподібну форму і переміщуються за допомогою рухливих джгутиків. Цей вид мікроорганізмів не шкодить, поки імунна система контролює чисельність колонії. При ослабленні імунітету популяції збільшується і виникає трихомоніаз. Трихомонади руйнують оболонки епітеліальних клітин, а в місці їх проникнення формується огнище ерозії. При глибокій ерозії трихомонади прориваються до кровоносних судин і отримують доступ до усіх ресурсів організму. Протисти можуть слідувати та руйнувати еритроцити, червоні кров’яні клітини крові. Для виявлення хвороботворних найпростіших пацієнту призначають аналіз мазку зі слизової статевих органів. Якщо результати аналізів вказують на високий рівень лейкоцитів і присутність найпростіших, потрібно починати лікування трихомоніазу. Без лікування чоловіки зіштовхуються з наступними ускладненнями: 

  1. Протисти населяють сечостатеву систему. Починається запалення уретри, сечового міхура, у складних випадках - нирок. Страждають репродуктивні органи - передміхурова залоза, сім’яні пухирці та канали. 
  2. Продукти життєдіяльності трихомонад порушують сперматогенез. Сперматозоїди стають дефектними і втрачають рухливість, розвивається безпліддя. 
  3. Трихомонади відкривають вхід для інших хвороботворних мікроорганізмів. Бактерії, віруси та грибки користуються тим, що імунна система ослаблена, пацієнти отримують мікоплазмоз, уреаплазмоз, кандидоз, гонорею та інші захворювання. 

Щоб лікування було результативним, приймати препарати повинні одразу двоє партнерів. У жінок можуть бути більш серйозні ускладнення:

  1. При міграції найпростіших по сечостатевій системі виникає уретрит, цистит, пієлонефрит, ендометрит, сальпінгіт та оофорит. 
  2. Запальний процес у матці, яєчниках, та фалопієвих трубах призводить до виникнення злук. Злуки порушують природне положення органів малого тазу та стають причиною безпліддя. 
  3. Якщо настає вагітність, то плід заражається трихомонадами або до пологів, або під час пологів. Імунна система малюка не може подавити розмноження найпростіших, тому перебіг захворювання складний. 

Іноді трихомонади не виявляються в мазку, але виявляються під час гістероскопії. Якщо аналіз мазку вже підтвердив трихомоніаз, то лікар вирішує, чи потрібно далі проводити гістероскопію. Лікування захворювання проходить максимально швидко, якщо пацієнт вчасно звернувся до лікаря і готовий почати терапію відповідно до рекомендацій лікаря. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger
Чим можемо допомогти?