онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Онемение конечностей: что провоцирует дискомфорт?

Оніміння кінцівок: що провокує дискомфорт?

Клінічний довідник

Оніміння кінцівок - патологічний стан, який повністю сковує рухи людини і доставляє максимальний дискомфорт. Оніміння може бути спонтанним і різким, цілком знерухомити людину, або ж супроводжуватися множинним поколюванням ніг і рук.

Як правило, таке відчуття може виникати не часто і проходити самостійно, без допомоги медичного персоналу. Не варто закривати очі на оніміння кінцівок або лікуватися самостійно - симптом може бути ознакою сенсорних або неврологічних захворювань.

Класифікація оніміння кінцівок:

  • Легка втрата контролю над чутливістю ніг і рук;
  • Повна втрата чутливості;
  • Відчуття печіння;
  • Відчуття поколювання;
  • Підвищена больова чутливість (навіть при легких дотиках).

Чому виникає оніміння кінцівок?

Втрата чутливості деяких частин тіла може бути симптомом защемлення або запалення нерва, наслідком перенесених інфекційних захворювань і більш ранніх травм.

Оніміння рук і ніг не є самостійною хворобою, а лише ознакою порушення роботи систем організму. Через безліч причин, що призводять до цього стану, лікар призначає комплексне обстеження. Загальний аналіз крові і сечі, рівень цукру, МРТ головного мозку - зможуть ретельно розкрити картину і виявити причину виникнення симптомів.

Коли слід звертатися в клініку?

Незважаючи на нешкідливість симптомів, якщо синдром супроводжується сплутаністю мови, парезом м'язів обличчя і утрудненням мови - слід негайно викликати швидку допомогу. Симптоматика свідчить про інсульт. Вкрай важке захворювання вимагає невідкладної допомоги, адже може пошкодити значну частину головного мозку. Інсульт розвивається внаслідок закупорки згустком крові артерії, яка живить киснем головний мозок. Причиною інсульту є атеросклероз.

Якщо при оніміння рук і ніг виникає головний біль, сплутана мова, часті втрати свідомості - слід провести обстеження головного мозку. Симптоматика може свідчити про наявність злоякісного новоутворення.

Оніміння кінцівок - розмитий і нечіткий симптом, властивий захворювань:

Синдром знерухомлених кінцівок може виникати у пацієнтів, що ведуть неправильний спосіб життя. Нерідко, патологічний стан з'являється у тих хто зловживє спиртними напоями і наркоманів. Причиною оніміння кінцівок є порушенням діяльності структур головного мозку.

Також, оніміння рук і ніг може виникати через хронічну перевтому і відсутність повноцінного відпочинку. Середньостатистична людина працює в офісі, велику кількість часу проводить за монітором комп'ютера. Відсутність відпочинку та мінімальної розминки, впливає на організм, розвиваючи невралгічні захворювання і патології опорно-рухової системи.

Як правило, оніміння рук і ніг можуть свідчити про остеохондроз, тунельної невропатії, синдром зап'ястного каналу. Щоб не допустити захворювання, необхідно стежити за темпом життя, регулярно проводити розминки, придбати анатомічно зручне крісло.

Щоб уникнути важких наслідків, при короткостроковій втраті чутливості ніг і рук, слід негайно звернутися в клініку за кваліфікованою допомогою медиків.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger