Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Как устранить спайки и подготовиться к беременности?

Як позбутися злук і підготуватися до вагітності?

Клінічний довідник

Кожна третя жінка репродуктивного віку зіштовхується зі злуками. Злуки - це стрічки фібрину, що оточують репродуктивні органи та порушують кровообіг та лімфообіг. Волокна фібрину формуються з клейкої рідини, що заповнює черевну порожнину. Інфекція чи ускладнення після хірургічної операції призводять до роздратування листка очеревини та зміни консистенції рідини. Коли в сірчаній рідині багато разів підвищується концентрація фібрину, починається злуковий процес. Фібрин обмежує рухливість органів відносно одне одного, перешкоджає нормальному зачаттю та виношуванню вагітності. Розрізняють 3 стадії складності захворювання:

  1. Перша стадія. Злуки оточують матку, яєчники та фалопієві труби, але не утруднюють вихід яйцеклітини в порожнину матки. Важливо розуміти, що волокна фібрину зменшують еластичність матки, а під час пологів можливі травми та розриви з кровотечами. 
  2. Друга стадія. Злуки фіксують придатки та утруднюють просування яйцеклітини. Відбувається порушення менструального циклу, можливий розвиток безпліддя.
  3. Третя стадія. Сполучна тканина може пов’язувати між собою стінки фалопієвої труби зсередини та викликати стеноз. Зростає ризик позаматкової вагітності, полікістозу яєчників, утворення міом і поліпів. Порушення кровопостачання знижує місцевий імунітет, розвивається запальний процес. Менструальний цикл стає не регулярним, ПМС проходить складно. 

Для виявлення та усунення злук необхідно відвідати гінеколога. Підготовка до вагітності при злуковому процесі починається за 5-6 місяців до зачаття. Після зачаття деякі процедури проводити неможливо - це може бути дуже небезпечно. Лікар призначає:

  • бактеріологічний посів та ПЛР-тест на інфекції;
  • УЗД;
  • лапароскопію чи гістероскопію.

Якщо УЗД не надає лікарю достатньо даних, призначають КТ або МРТ. У тяжких випадках злуки охоплюють петлі товстого кишківника, фіксуючи матку до товстої кишки. Комп’ютерна томографія дає чіткі та інформативні результати про локалізацію злук. Але якщо зачаття уже відбулося, Кт проводити не можна, а МРТ можна. 

На етапі підготовки до вагітності призначають лапароскопію з введенням лікувальних препаратів, що розчиняють фібрин. Через 1-2 місяці повторно проводять лапароскопію та спостерігають за результатами втручання. Для 1-2 стадій злукового процесу достатньо 1 процедури, для 3 стадії лікування буде значно тривалішим. Після розщеплення злук знижується ймовірність ускладнень при вагітності та пологах. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю