1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Как не заболеть орви?

Як не захворіти ГРВІ

Клінічний довідник

ГРВІ - гостре респіраторне вірусне захворювання, викликане інфекцією, яка потрапила в організм людини від вже хворого. Захворювання цієї групи стоять на першому місці за частотою виникнення. Заразитися гострим респіраторним захворюванням досить легко і дитині, і дорослій людині в будь-який період життя, адже абсолютних способів захисту не існує.

Найбільш поширений спосіб передачі інфекції - повітряно-крапельним шляхом. Саме одиничні розмови або тривалий контакт з застудженою людиною призводить до розвитку інфекції в організмі. Передача відбувається шляхом кашлю, чхання і навіть розмови. Виною цьому частки інфекційної мікрофлори, які поширюються на кілька метрів. Після потрапляння інфекції в верхні дихальні шляхи, на деякий час інфекція затримується за допомогою епітелію слизових оболонок. Якщо усунути джерело інфікування, то інфекційні частки знищуються. Але якщо здорова людина продовжує перебувати поруч з інфікованою людиною, то інфекція вражає альвеоли і поширюється по всьому організму, надходить у кров і провокує захворювання.

Основні симптоми, що виникають при ГРВІ:

  • Підвищення температури тіла до 38,5 градусів;
  • Нежить, рясне виділення рідини і закладеність носа;
  • Чхання, напади кашлю;
  • Біль в горлі, в залежності від ураженого органу, біль може локалізуватися на горлі, мигдаликах або вражати кілька органів одночасно.

Що робити щоб не захворіти на грип та ГРВІ?

В першу чергу, необхідно уникати прямого контакту або знаходження в закритому приміщенні з інфікованою людиною. Але це практично неможливо, адже в транспорті, на вулиці або в магазині - усюди здорову людину підстерігає небезпека підхопити ГРВІ або навіть грип.

Основними методами захисту від гострих респіраторних вірусних інфекцій прийнято вважати:

  • Не забувати мити руки. Це правило воістину вважається «золотим», адже стосується не тільки інфікування  на ГРВІ, ГРЗ та грип, а й більш серйозних захворювань. Мити руки слід відразу після дотику до предметів загального користування, після поїздок в транспорті, перед їдою і навіть перед дотиками до лиця;
  • Використання серветок. Застосування серветок є більш безпечним, адже вони призначені для одноразового використання і немає необхідності носити інфекцію у власній кишені. Хустка ж є небезпечним засобом, адже на ній накопичується велика кількість інфікованих частинок слини і виділень слизової носа;
  • Профілактика. В період міжсезоння, як правило, виникають сплески захворювання на гострі респіраторні інфекції. Саме в цей період виникає великий ризик заразитися і захворіти з ГРЗ чи грип. Лікарі рекомендують у період загострення епідеміологічної ситуації регулярно приймати засоби для профілактики грипу та ГРВІ, а також препарати, для зміцнення імунітету;
  • Щеплення. Якщо пацієнт здоровий і є можливість зробити щеплення від грипу - необхідно зробити його і захистити організм від небезпечних захворювань. Особлива небезпека грипу полягає в ускладненнях, які можуть серйозно вразити інші органи дихальної та серцево-судинної системи;
  • Повітря. Особливо важливо регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання в приміщенні, в якому знаходиться інфікована людина і здорові люди.

ГРВІ не є складним захворюванням і при своєчасній діагностиці та лікуванні, основні симптоми зникають вже через тиждень. Тому при найменших ознаках, необхідно відразу звертатися до приватної медичної клініки для огляду фахівцем і призначення якісного лікування.